גיטרה אקוסטית - החלפת מיתרים.

נשמת

New member
LOL זה פסדר, קורה לטובים מכולם.

אז היא נחשבת לטובה או שאתה לא פונקציה?

Caraya

New member
לא מכיר את האקוסטיות שלהם

החשמליות שלהם הם ברמה של גיטרות זולות רגילות, שום דבר מיוחד.

doc monti

New member
יש עוד שיטה

אם יש לך מנואלה שנועדה למתיחת המיתרים, בצד שלה יש מגרעת שנועדה בשביל להוציא פינים. אני משתמש רק בה בשביל להוציא פינים מהאקוסטית שלי.

נשמת

New member
זהו, שיש לי שאלה

ראיתי בסירטון הראשון שמופיע בלינק "יוטיוב" שהאחרון כאן שירשר לי, מכשיר שנועד גם כדי לסובב את המיתר, גם לחתוך אותו "קאטר" וגם להוציא את הפין = 3 עזרים במכשיר אחד. איך הוא נקרא? כמה דבר כזה עולה? נראה מאד שימושי

Vintage

New member
המנואלה והשולף פינים זה כלי אחד

והקאטר זה פשוט קאטר רגיל עם שקע לקילוף כבלים שלא ממש חייבים בקאטר שלא נועד לקלף כבלים
.

נשמת

New member
אז "מנואלה" זה שם המוצר?

ומה טווח המחירים? הייתי בטוחה שבקאטר שלו יש גם את מה שמסובב את המיתר...[וגם שולף פינים]

doc monti

New member
עבדו עליך

ב-5 זה החיקוי, הוא עשוי מפלסטיק ממוחזר מצואת חזירי בר

Vintage

New member
כנראה בגלל זה החתולים שלי נמשכים לזה

חוץ מזה מחזור טוב, חדש רע!

נשמת

New member
חחחח אחלה

אז כחיילת עם משכורת של 430 אתמודד עם זה. אני מתחילה לפתוח חנות בבית עם כל העזרים הללו. ממש מרגישה מקצועית כבר.
חבר'ה!

Vintage

New member
דווקא הקאטר שלו גדול מידי לטעמי

אני משתמש בקטנצ'יק של אלקטרוניקה ומשאיר בקושי 2-3 מ"מ מהמיתר בסוף.

נשמת

New member
חבר'ה, היית לי לעזר רב.

תודה גדולה לכולכם. כפי שהבנתי, דרושים כמה כלים וסבלנות לא קטנה [זו אומנות לגמרי בפני עצמה] ולכן באותו לילה פרשתי מלהחליפם. אבל היום יש לי זמן [חיילת] להתרכז בזה. בהצלחה שיהיה לי!!
ואני אשאר בסביבה, כי אתם אחלה.

נשמת

New member
עוד שאלות קטנות בבקשה!!!

שימו לב למה שמסומן באדום >> השאלה היא, האם יש חומרים איכותיים יותר לשימוש הפלסטיק הזה? או שבכל הגיטרות משתמשים בפלסטיק למטרה זו? ואצלי הוא קצת זז מצד לצד [אם נוגעים כמובן, לא כשיש מיתרים מתוחים עליו] השאלה היא, אם זה בסדר... או שהחלק הזה לא תקין? גם מיתר אחד שיפשף ויצר לו מסילה קטנטנה... זה תקין? ומוכרים כאלה להחלפה? יש צורך, או שזה בכלל לא מפריע?
מראש לכולם.

doc monti

New member
זה בסדר

הפלסטיק שזז שאת מדברת עליו נקרא "אוכף" והוא חלק מהגשר. הוא אמור להיות נשלף כדי שיהיה אפשר לסדר את הגובה שלו/להניח פיקאפ מיוחד מתחת וכו'. אני לא יודע אם אצלך זה פלסטיק, יש כל מיני חומרים שמשמשים כאוכף, למשל עצמות, שנהב, חומרים מלאכותיים שונים ועוד. זה משפיע במידה מסויימת על הצליל (אבל לא זה מה שיהפוך גיטרה פשוטה לגיטרה של מליון דולר ולהיפך) אפשר להשיג כאלה להחלפה אם את רוצה. בקשר למסילה שהמיתר חפר צריך לראות תמונה. יש אוכפים שבנויים עם חריצים קטנים בשביל המיתרים.

נשמת

New member
הבנתי.

אז במקרה שלי, אין מסילה, אחד המיתרים יצר אחת. אבל היא ממש קלילה, אני לא חושבת שזה מזיק, או שכן? כשחושבים על זה, המיתרים הרי לא באותו גובה. בטוח יש השפעה על הצליל. המסקנה: לקנות אחד אכותי בעתיד הקרוב(?).

doc monti

New member
אם זה לא מפריע, תעזבי את זה

לא צריך להתעסק יותר מדי בגיטרה אם מבחינת נגינה היא תקינה (אלא אם כן היא שווה את ההשקעה בשבילך). אגב, המיתרים לא אמורים להיות בדיוק באותו הגובה. באקוסטיות וחשמליות יש מה שנקרא רדיוס- אם תביטי בגיטרה מקרוב, תוכלי לראות שלוח האצבוע קמור ולא שטוח. המיתרים גם צריכים להיות מסודרים בצורת קשת כדי להתאים לרדיוס. זה בנוי בצורה כזו כי זה מקל על נגינת אקורדים (ומקשה לעשות בנדים אם הרדיוס מאוד עגול)

למעלה