גיוס כלל צה"לי לבנות - עזרה בבקשה

oplo1

New member
גיוס כלל צה"לי לבנות - עזרה בבקשה

שלום חברה שלי מתגייסת באפריל לגיוס כלל צה"לי. מישהו יכול לפרט לי מה בדיוק ילך איתה? היא תעבור טירונות ואז יתנו לה לבחור בין כל מיני מקצועות? איך זה בדיוק הולך? מה היא צריכה לבקש כדי לעשות יומיות? בבקשה תרחיבו לי טיפה, כי אני מאוד דואג בשבילה.
 

Tropical Sunset

New member
כנסי.. התשובה פה

חברה שלך בטח דירגה במנילה את מקצועות הכלל צהלי לפי הסדר שהיא היתה רוצה לקבל אותן.במקרה שהיא לא שלחה את המנילה לה (מה שקורה לעיתים רחוקות) אז הקצין מיון יבחר לה מקצוע לא ממה שהיא בחרה בדף, כלומר הוא יכול לשים אותה בכל מקצוע שירצה. עכשיו אם היא הולכתלכלל צהלי זאת אומרת שהיא לא התקבלה למיונים כלשהם , או שמכל מיני סיבות לא היו לה מיונים, והיא נשלחת לכלל צהלי. היא תשלח לבקום ושם היא תיפגש עם קצין מיון שהוא בעצם רואה מה היא סימנה בכלל צהלי ומפנה אותה לתפקיד כלשהו ע''פ צרכיה וצורכי הצבא. אם היא רוצה לצאת יומיות אני חושבת שהיא צריכה להגיד לו שהיא רוצה לשרת בבסיס פתוח, קרוב לבית.היא צריכה לנמק סיבות לכך. מקווה שעזרתי
 

Mayali87

New member
אז ככה

אני לא יודעת אם זה ככה תמיד, אבל עשיתי טירונות עם בנות שהתגייסו כל"צ, והן קיבלו את השיבוץ שלהן בבקו"ם אצל קצין מיון ביום הגיוס, לפני תחילת הטירונות. חברה שלך קיבלה מנילה אני משערת, והיא כתבה שם את סדר העדיפויות שלה לתפקידים ללא מיון, סביר להניח שהיא תקבל את אחת משלוש האופציות הראשונות שהיא רשמה. בקשר ליומיות, יש שאלה במנילה ששואלת על עדיפות (קורב לבית\רחוק מהבית) וגם בנות סיפרו לי שהקצין מיון שאל אותן מה הן מעדיפות ונתן להן תפקיד אחד רחוק מהבית ותפקיד אחד קרוב והן יכלו לבחור.. ככה שתגיד לחברה שלך שאין מה לדאוג:)
 
למעלה