גור חתולים נשכן

avital79

New member
גור חתולים נשכן

יש לנו גור חתולים בן כשלושה חודשים, הוא נמצא אצלנו מאז שהיה בן 5 שבועות, ואחרי שתקופה ארוכה מכל ה5 שבועות האלה התזונה שלו היתה ירודה מאוד. כשמצאנו אותו הוא היה רזה מהרגיל, פרווה דלילה ולא נעימה וגם היום הוא נראה קטן מ3 חודשים. הבעיה העיקרית שלנו איתו זה שהוא נושך אותנו בלי סוף. כל נגיעה שלנו בו מלווה בנשיכות עזות ורציניות. הוא אמנם מתחיל עם זה בתור משחק- אבל זה עובר לרצינת\ות ומאוד קשה להפסיק אותו. הוא מציק לנו בכל מקום (סלון, במיטה בלילה) ומאוד קשה ככה. האם למיהו מכם יש טיפים להפסקת הנשיכות? האם זה ישתנה כאשר הוא יגדר ונסרס אותו? (החתול הקודם שלי היה כזה חתול שקט וטוב- כך שאני לא זוכרת כזאת בעיה ממנו -ולא יודעת להתמודד עם זה). בעיקר חשוב לי שיפסיק עם הנשיכות בעניין של חינוך כדי שלא יגדל וינשך אותנו הרבה יותר חזק - ויחשוב שהוא הבוס ומותר לו הכל...
 

לועהארי

New member
מה שלי עבד זה...

להגיד 'לא' בקול נמוך ומאיים ואם צריך לתת, בנוסף, מכה בחוטם . צריך לעשות את זה בדיוק ברגע שהוא שורט\נושך, אחרת לא יהיה לזה השפעה על פעולת הנשיכה. הוא יקשר בין השריטה\נשיכה לבין הטון המאיים והמכה ויפסיק לעשות את זה. אם בכל זאת יתפלק לו ביס, יהיה מספיק באמירת 'לא' כדי להזכיר לו מה עלול לבוא בעקבות זאת. כמו בכל חינוך זה לוקח טיפה זמן, אם כי חתולים לומדים מאוד מהר.
 

ארמורגם

New member
חלילה להרביץ! ../images/Emo46.gif

מה אנחנו בימי הביניים? במקום להרביץ, תנשפי עליו חזק. חתולים לא אוהבים שנושפים עליהם. ואם זה מלווה במילה "לא!" בצורה תקיפה, החתול ילמד לקשר את הדברים, ותוך זמן מאוד קצר (למעשה כבר בפעם השלישית!) הנשיפה לא תהיה נחוצה. דוגמא עם הגורה שלי: היא אוהבת לקפוץ על השולחן ולדחוף את הראש שלה לכוס המים שלי. פעמיים אמרתי לה "לא!" בצורה תקיפה, וכשהיא לא הפסיקה (מן הסתם, היא עוד לא הכירה את המילה), נשפתי עליה - מה שגרם לה התקפל. בפעם השלישית שאמרתי "לא", היא כבר התקפלה לבד! זה מדהים, וזה עובד.
 

shan28

New member
אני בעד השיטה שלך! גם תולי שתי נושח אותי נורא

אבל אני מבינה שזה גם משחק, אז באיזה גיל צריך להתחיל לחנך אותו לזה? (כרגע הוא בו חודש ו3 שבועות...)
 

belli80

New member
../images/Emo45.gif

חתולים, להבדיל מכלבים, פשוט לא יודעים לקשר בין המכה שקיבלו לבין מה שהם עשו, ולא מבינים כל כך את כל קונצפט הענישה. הם רק נבהלים מזה, ונפגעים, ולומדים לפחד. אנחנו חינכנו את שתי האינדיאניות שלנו טוב מאוד בעזרת גערות "לא!" תקיפות, המלוות בנהימות ונשיפות חזקות לפנים, עם צליל חזק של אוויר - ממש כמו שחתול בוגר נושף על מתחרה או על גור. ובעיניין הנשיכות - זה משחק! פוט תפסיקו לשחק איתו - אל תזיזו את היד, ואז זה כבר לא יהיה מעניין לצוד אותה. כשהוא מתחיל תורידו אותו ממכם בתקיפות ולכו לעשות משהו אחר. הוא ילמד. ויתבגר. ויפסיק. ואז תתגעגעו לזה...
 

saraha6

New member
היי...../images/Emo22.gif

לי היתה אותה בעיה, בגלל שתמיד היו לי כלבים לא ידעתי שזה לא נכון לשחק עם גורי חתולים עם ידיים (כמו עם כלבים) ועכשיו כשג'ורג'י כבר גדול לפפעמים כשהוא במוד של משחקים תנועה הכי קטנה לידו יכולה לגרום לשריטות ונשיכות... המלצתי, האינסטינקט החתולי מופעל על ידי תזוזה, דבר ראשון לא לשחק עם הידיים! ואם החתולון תוקף את הידיים מיד להרפות עד שהוא מאבד עניין, ובכלל אם הוא במצב רוח למשחק ומנסה "לתקוף" אז להתרחק ולהתעלם או לשחק במשחקי חכה למיניהם עד שהוא מתעייף... ככה הוא לא יקשר בין הידיים\ רגליים ל"טרף".... ההמלצות הן מהניסיון האישי שלי, שיהיה המון בהצלחה!
 

saraha6

New member
להרפות-

הכוונה לשרירים ביד, פשוט להניח אותה ולא להגיב לכאב, הוא ישתעמם ויעזוב
 
למעלה