גורת חתולים מאוד תובענית ואני כבר מתוסכלת

Jen74

New member
גורת חתולים מאוד תובענית ואני כבר מתוסכלת

עברנו דירה ואספתי אל הבית את גורת חתולת החצר שלי. מרגע שלקחתי את הגורה, האמא נעלמה לה. אמנם עברנו בתוך השכונה, אבל לא יוצא לי להגיע לדירה הקודמת לחניון איפה שחתולת החצר שלי בדרך כלל מסתובבת. פעם אחרונה שראיתי אותה, זה היה לפני קצת יותר משבועיים. טריקולורית משגעת בת קצת יותר משנה. היא המליטה אצלנו בחצר בסוף אפריל. רביעייה, אחד מת. שניים נוספים נמצאו מתים בחצר בגיל 10 ימים והגורה שאצלי נמצאה בסלסלה שהכנתי לחתולה וגוריה עוד כשראיתי אותה בהריון. החתולה לא גדלה אצלי בבית. הייתה לי דירת גן עם חצר מרוצפת שהחתולה הייתה באה והולכת כרצונה ואני נתתי לה מים ואוכל וגם הרבה פינוק וליטופים כשרצתה. אני מתגעגעת אליה אבל החתולה בחרה להעלם ברגע שלקחתי את הגורה איתי לדירה החדשה. הגורה התרגלה מהר מאוד לבית. יש לנו גם שני כלבים ולאט לאט הרגלנו אותם אליה ואותה אליהם, כמו שעשיתי בעבר גם עם האמא. עכשיו הם משחקים ביחד, ישנים ביחד וזה פשוט משעשע וכיף לראות אותם ביחד. הבעיה שלי שהגורונת הזאת שורטת אותנו, קופצת עלינו ודורשת ביללות שניתן לה לאכול כשאנחנו אוכלים. לא משנה מה זה, היא רואה שניגשים להכין אוכל או יושבים לאכול, היא ישר מול הפרצוף שלנו עם יללות ספק חמודות ספק מנג'סות, תלוי כמה זמן זה לוקח ועד שלא מביאים לה איזה ביס היא לא מניחה לנו. הבת הקטנה שלי (בת 10) נשרטה ממנה המון פעמים והיא כבר התחילה לחשוש כל פעם שהחתולה לידה על הספה. אוכל תמיד יש לה בצלחת. לפעמים אני מצ'פרת אותה עם טונה ודברים טובים אחרים וכן, גם נותנים לה ביס ממה שאוכלים, כל עוד זה לא משהו שיכול לגרום לה לשלשול או משהו אחר בעייתי. איך אני גורמת לה לעזוב אותנו בשקט ולאכול רק מהצלחת שלה?

Jen74

New member
../images/Emo54.gif

זה מהימים הראשונים, בערך בת 10 ימים. היא כמעט בת 3 חודשים, זמן לקבל חיסון...

lilu31

New member
תמצאי פה הרבה שרשורים על התנהגות גורים,

ובשתי מלים הפתרון של רוב הבעיות: שחקי איתה. לא עם הידיים (אסור לשרוט, ותגיבי בחומרה כשהיא מכאיבה) אלא עם צעצועים ובעיקר חכה. אני רק אציין לגבי אוכל: לא לתת לה משלכם בשום אופן! כך היא תתרגל וכשתשבו לשוחן תבוא להציק (ניחוש- הכלבות גם עושות זאת?) רק אחרי שאתם מסיימים לתת לה באיזור האוכל שלה שאריות (שימי לב שלא ניתן לתת הכל, חפשי בטאגליינס). חו"מ היא מהממת!

TL51

New member
וואוו היא משגעת ../images/Emo9.gif

הפתרון זה רק נחישות ! גם שלי הייתה בדיוק ככה , פשוט לא להביא לה מהאוכל שלכם תוך כדי שאתם אוכלים - ובסוף הם לומדים שהם לא מקבלים כלום אז זה פשוט נפסק ( אצלי היא כבר בכלל לא באה כשאנחנו אוכלים...) והיום כשאני כבר רוצה לכבד אותה היא מרחרחת עושה לי פרצוץ והולכת ..... לגבי השריטות - היא גורה ויש לה המון אנרגיות , לקנות משחקים כמו חכה כדור ולשחק איתה כמה שאפשר רק ככה היא תלמד שהידיים שלכם זה לא משחק . בגדול צריך סבלנות אבל בסוף זה משתלם - קשה לעמוד בפניהם שהם קטנים אויש הם כאלה חמודים !!! אבל באמת מניסיון - זה עובר .... גם הבגרות שלהם עושה את שלה וגם ההתמדה שלכם .

Jen74

New member
יש לי כל מיני משחקים מאולתרים בשבילה

היא הכי אוהבת לשחק עם גליל נייר טואלט שהיא מוצאת על השולחן בסלון ואם יש איזה עט או צמיד של הילדות אז גם זה הולך. גם הזנב של מילקי, הכלב שלנו, בשבילה היא משחק נפלא. אני שמה לה הרבה פעמים חתיכות נייר גדולות שהיא אוהבת להתגלגל בהם, לקמט ולחתוך.
נעליים זה גם יופי של משחק וכשהשארתי גרביים מקופלות היא פשוט חגגה.

Jen74

New member
זה אפילו מצחיק יותר כשרואים ../images/Emo6.gif

אני צריכה לצלם את זה פעם. אני אף פעם לא מספיקה. היא גם רודפת לעצמה אחרי הזנב וזה בכלל משעשע.

Jen74

New member
תודה ../images/Emo140.gif

איך להגיב שהיא תבין שאסור אבל כמובן בלי לפגוע בה? לכלבים אני נותנת פליק על הטוסיק, זה אפילו לא פליק, מעין נגיעה עם אמירה בטון אסרטיבי - "לא!" לגורה אני לא יכולה כי היא פצפונית. אם היא שורטת אז אני מורידה אותה מהספה, מסתכלת לה בעיניים ואומרת לא. עד כמה היא מבינה, אין לי מושג. היא בשלב כזה שעכשיו היא עושה מה שמתחשק לה. לגבי הכלבים את צודקת, גם הם עושים לנו עיניים גדולות כשאנחנו אוכלים עד שממש אי אפשר לאכול בצורה נעימה כי הם נועצים בנו מבטים מסכנים כאלה, כאילו לא האכלנו אותם שבוע. אם הכלבים כבר התרגלתי, עכשיו צריך לתרגל את זה עם החתולונת.
אגב, היא הכי מקסימה וחמודה כשהיא ישנה

צופציקה

New member
אני חינכתי את שלי גרוע, גם היום כשאני מכינה

אוכל יש לי תמיד שותפה. לא ברור לה בכלל שהאוכל לא בשבילה. הראש שלה בתוך הצלחת. אני התרגלתי אנשים אחרים מביעים גועל משום מהסתם כי זו הדרך של אנשים להתייחס למצבים כאלה. היא גורה וגורים מתנהגים ככה. צריך לאפשר להם להיות חתולים ולא למנוע מהם את האבע שלהם.

enbalush

New member
התשובה טמונה בגוף השאלה

מצד אחד זה מפריע לך ומצד שני את מתגמלת אותה על היללות ונותנת לה לאכול. השריטות יעברו עם הגיל, היא משחקת, אפשר להביא עוד גור בגילה ואז ישחקו יחד ואתכם לא תשרוט, או לקנות משחקים שהידיים לא מעורבות, כמו חכה.

למעלה