גורים ומקלחות...

zooom360

New member
גורים ומקלחות...

למה בעצם אסור לרחוץ גורים בגיל צעיר? ולמה אסור לרחוץ אותם וגם כלבים בוגרים בסבון לתינוקות? ומאיזה גיל כן אפשר לרחוץ אותם? אפשר רק עם מים לפחות?

zooom360

New member
הופ..

ניל´´י

New member
מותר לרחוץ גורים, אבל לא רצוי...

כשרוחצים יש להשתמש בשפמו המיועד לגורים ולא לתינוקות הPH של הכלבים שונה משל התינוקות... יש להזהר לא להרטיב את תעלת האוזן.... ישנם אנשים שרוחצים לעיתים גם את הכלבים שלהם, כגון איל.... סבתא ניל"י...

etiush

New member
הצעה

אם מעוניינים לנקות גור מריחות או ליכלוכים אני ממליצה לקחת מטלית עם מים פושרים או מעט חמימים ולנגב אותו. ניתן לשים קצת שמפו גורים בשביל הריח. ושוב זה לא שאסור לרחוץ גורים, הם פשוט יותר רגישים, ולכן חשוב שתהיה טמפ' נעימה של המים והסביבה ושיתייבשו לחלוטין אחרי המקלחת. כמובן הכל עם שמפו גורים. בהצלחה

מקלחות לכלבים

אשתדל לענות באופן שיתן תשובה לכל השאלות. נתחיל עם: האם בכלל לקלח / לחפוף? עקרונית, אין צורך לקלח כלבים. זה לא משהו הכרחי לגידול כלב. אולם, ישנם מצבים, בהם הפרווה ו/או העור מתלכלכים, צוברים, אבק, הפרשות, מי-ים וכו' . היות והכלב חי במחיצת האדם בבית או בחצר, רצוי לשמור על פרווה ועור נקיים. על כן מקלחת אחת לכמה זמן אפשרית בהחלט. אז כל כמה זמן לקלח? לכלב ישנם הפרשות שומניות טבעיות שמגנות על העור ומזינות אותו ואת זקיקי השערות. החפיפה מסירה מהעור מההפרשות ובכך חושפת אותו יותר לזיהומים, דלקות עור ואלרגיות. על מנת לא לפגוע בהגנה הטבעית הזאת באופן תכוף, מומלץ לא לחפוף את הכלב באופן תדיר. אחת לחדשיים שלושה זה די והותר. בחורף אפשר כמעט ולא כי הם פחות מתלכלכים ( פחות טיולים בטבע, פחות ים וכו'). זה לא אומר שאם חפפתם ביום מסוים, ולמחרת הכלב התפלש בבוץ או לכלוך, אז לא לקלח יום אחרי יום. אפשר לקלח גם שלושה ימים ברציפות אם צריך אבל לא לגדל את הכלב עם מקלחת שבועית. מקלחת לגורים: גורים זה סיפור קצת אחר. גורים הרבה יותר רגישים מכמה בחינות ולכן צריך יותר להקפיד על הכללים. ראשית, קשה להם לשמור על חום גופם וחייב מייד אחרי מקלחת לייבש אותם היטב היטב ואפילו להיעזר במייבש שיער ( להיזהר לא לגרום לכוויה !!!) גורים הם מאד קטנים בגודל ולכן צריך להיזהר ולהקפיד לא להכניס מים וסבון לעיניים, אזניים ודרכי הנשימה. גורים גם יותר רגישים לחמרים שיש בשמפו ואם הוא מכיל חמרים נגד טפילים, ישנם חמרים רעילים שניתן להשתמש רק מגיל מסוים. לרב כתוב על הבקבוק מאיזה גיל ניתן להשתמש. אפשר לשטוף רק עם מים אם ואז אין בעיה של חמרים פעילים בעייתיים. בעיה נוספת היא שלפעמים המקלחת מהווה סטרס עבור הגור ובמהלך סדרת החיסונים זה עלול להוות בעיה. זה כמובן יותר תלוי בסוג הכלב, אופיו, גיל החפיפה. אם אפשר אז לקלח רק בסוף סדרת החיסונים באזור 3-4 חדשים. עם מה לקלח? אפשר לקלח רק עם מים, אפשר עם שמפו, יש גם שמפו יבש, רק חשוב שיהיה שמפו שנועד לכלבים ולא תינוקות. לכלבים עור עם PH שונה, פרווה שונה מלתינוקות, הפרשות עור שונות ולכן יש להשתמש בשמפו לכלבים. אני ממליץ שאם כבר קונים שמפו, שיכיל משהו נגד פרעושים וקרציות, שתי ציפורים במכה. חשוב מאד להבריש את הפרווה לכל אותם פרוותיים ונשרניים. ההברשה מרעננת ומחדשת את זרימת הדם לעור ולזקיקי השערה. אפשר גם לשלב תספורת לאלו המעוניינים לקראת הקיץ.

zooom360

New member
../images/Emo51.gif רבה על התשובה המפורטת../images/Emo70.gif

שכולם יראו...

zooom360

New member
אגב, אני בקושי חופפת ומקלחת

את כלבתי, זה פשוט מעניין אותי למה עדיף לא לרחוץ גורים ולמה סבון של בני אדם לא מתאים.

למעלה