גורון רזה ...

• פותח הנושא bion
  • פורסם בתאריך

bion

New member
גורון רזה ...

שלום לכולם, חתולת רחוב שאני מאכילה בפינת האכלה עם עוד מס' חתולים, המליטה לפני כחודשיים וחצי (לא הספקתי לעקר אותה לצערי) והשבוע סופסוף ראיתי את ארבעת הגורים המתוקים שלה. פיזרתי אוכל יבש כרגיל והגורים אכלו יפה וגם שתו מים, מלבד גור אחד שהרבה יותר רזה מכל השאר, ממש צפלון. הוא לא אכל מהיבש וכל הזמן ניסה לינוק מהאמא. הלכתי להביא להם אח"כ עוף מכובס ואת זה הוא דווקא כן אכל, אבל קשה לתת רק לו כי שאר החתולים כמובן קופצים על המציאה. יש אוכל מסויים שיכול לחזק אותו יותר? יש לי פחיות שימורים, העניין הוא שאני צופה שכל השאר יתנפלו על זה לפניו כי הוא פחדנצ'יק.

bion

New member
עדכון קטן

נתתי להם עכשיו פחית שימורים וכל הגורים אכלו כולל הגורון הרזה .. אז אני קצת יותר רגועה.

Mind Games

New member
כדאי לקחת לוטרינר שיראה אותו ויבדוק שהכל בסדר

איתו. אפשר גם להתייעץ טלפונית עם וטרינר לגבי מתן שימורי A/D - אלו שימורים רפואיים שנועדו לחתולים חולים שצריכים חיזוק בתזונה שלהם. יכול להיות ששווה לתת לו כפית או שתיים בכל ארוחה (אולי יותר). כדי למנוע מהאחרים לאכול לו מהשימורים אפשר לתת לאחרים שימורים רגילים ולתת לו בצד A/D. האחרים יהיו עסוקים באוכל שלהם ולא ישימו לב לאוכל שלו.

גורון רזה וקטן מאחיו הוא כנראה גורון חולה

במקרה שאת מתארת - שהם עדיין עם האמא והוא קטן רזה וחלש מאחיו - סביר ביותר שהוא חולה וזקוק לטיפול. גור בן חודשיים וחצי ניתן להפריד מאימו ליום עד מס' ימים למטרת טיפול וחיזוק כי במצבו כפי שהוא עכשיו היא לא יכולה לעזור לו והוא זקוק לטיפול רפואי. יתכן שזה פשוט כמו תילוע בלבד או יתכן שהוא משלשל וזקוק לטיפול אנטיביוטי. וטרינר שיראה אותו ידע לאבחן ולטפל בהתאם. גור בן חודשיים וחצי מסוגל לחלוטין לאכול לבד כך שלא תהיה בעיה מהבחינה הזו. ניתן אולי להתייעץ עם וטרינר לפחות טלפונית. לגבי חיזוק שלו - יש לדאוג שיאכל בנפרד מהאחרים ומספיק ומזון עשיר אבל דווקא לא הייתי ממליצה כ"כ על שימורים כי סביר שהוא אכן משלשל וזה יחמיר את המצב... או מזון גורים יבש או עוף מכובס. ואם כבר להשקיע בשימורים רפואיים - אז נכון שAD הוא הכי עשיר ומשקם אבל לגור משלשל זה עלול להזיק אז קיימת אופציה מתאימה יותר של ID המתאים לבעיות עיכול.

bion

New member
תודה על התגובות

אני אתייעץ עם הווטרינר שלי.

למעלה