גונג בהופעה חיה 1972..

modulo1000

New member
עוד קקה וצעקות

חלק ראשון חלק שני ואיול שלוקי של פוזה....אין כמו פוזה...גם לפיטר גבריאל היתה פוזה...וגם לפיטר המיל...וגם לזאפפה....וגם למיק גאגר....וגם לדיויד בואי....ואללה למי לא הייתה פוזה ????.....למי

pasteran

New member
זה אכזרי

הייתי מת שהיתה להקה שמנגנת משהו כזה בארץ. רוב המוזיקה הרקידה האיכותית בארץ היא בלקנית או צוענית וכמה אפשר לקפץ ב-7.8.

שאלה כללית על גונג

מה הולך עם ההרכב הזה? לפי הבנתי באלבומים 'איינג'לס אג' ו'שאמאל' דיוויד אלאן לא נמצא וכמו כן שבחלק מהאלבומים מנגן אלאן הולדסוורת'? אשמח לקבל תמונה כללית על כל העסק הנ"ל
.

psychodoodle

New member
אז מה הולך שם ?

היו שם הרבה אנשים (וזה רק עד 1976 !)הנה כולם עם רשימת הכלים בהם הם מנגנים, וכמובן האלבומים בהם הם משתתפים :|הקוד DAEVID ALLEN gtr, vcls CARL FREEMAN contrabass DIETER GEWISSLER contrabass BURTON GREEN piano, piano harp RACHID HOUARI drms DIDIER MALHERBE sax, flute BARE PHILLIPS contrabass GILLI SMYTH whispered vcls TASMIN SMITH vcls (KEVIN AYERS vcls GERRY FIELDS violin DANIEL LALOU horns, perc CHRISTIAN TRITSCH bs LAURIE ALLEN drms FRANCIS MOZE bs TIM BLAKE synth STEVE HILLAGE gtr MIKE HOWLETT bs, vcls PIERRE MOERLEN drms MIQUETTE GIRAUDY keyb'ds MIREILLE BAUER perc PATRICE LEMOINE keyb'ds JORGE PINCHEVSKY violin ALBUMS: 1(A) MAGICK BROTHER, MYSTIC SISTER (BYG Actuel 5 529 029) 1970 R1 France 2(B) CONTINENTAL CIRCUS (Soundtrack) (Philips 6332 033) 1971 SC 3(B) CAMEMBERT ELECTRIQUE (BYG Actuel 45 529 533) 1971 R1 France 4(D) THE FLYING TEAPOT (Virgin V 2002) 1973 5(E) ANGEL'S EGG (Virgin V 2007) 1973 6(F) YOU (Virgin V 2019) 1974 7(G) SHAMAL (Virgin V 2046) 1976

pasteran

New member
יש 2 גונגים

של דיוויד אלן ושל פייר מורלן עד 76 בערך (כולל טרילוגית הגנומים) דיוויד שלט ולכן זה היה בכיוון יותר ספייסי-פסייכי. שאמאל זה סוג של אלבום מעבר אחור כך האקספרסואים והלאה זה בשליטת פייר מורלן ולכן זה יותר פיוז'ן (עם ויברפון) אני אוהב את 2 הגלגולים. פרטים והמלצות על הראשון אפשר להשיג אצל כל אחד פה בערך. על השני תשאל את jbloo שהיה מעריץ של מורלן ויש לו את אוסף הבוטגלים הכי גדול בארץ להרכב השני.

Barmelai

New member
דיוויד אלאן

הקים את גונג, פרש ממנה וחזר, שינה גילגולים ושמות וממשיך לעשות ככה עד היום. בשנה שעברה הוא היה פה עם BRAINVILLE שגם הוא גלגול כלשהו של גונג, או סופט מאשין I, או שניהם. יום אחד יבוא עמלי ויעשה איתם סדר. באיינג'לס אג אלאן נמצא כמובן, כל האלבום יצוק בדמותו. בשאמאל הוא איננו, את ההנהגה תפס המתופף דאז פייר מורלן ז"ל, והלהקה נקראה בתקופה ההיא PIERRE MOERLEN'S GONG. אלאן הולדסוורת' צף ועלה באלבום הבא - GAZEUSE שנקרא גם EXPRESSO. גונג על כל גלגוליה היתה תחנת מעבר להרבה מוסיקאים מלאומים שונים. ביניהם כנר הרוק הארגנטינאי (והיהודי) פינצ'בסקי, שאך לפני שנה נסע לתומו על אופניו במורד הרחוב שלו בבואנוס איירס ונדרס ע"י אוטובוס חולף.

josi5

New member
ברמלאי...לא דיהקת

פינצבסקי ...הלך ברחוב,ואופניים דרס אותו... יהודי?? כלל לא בטוח...

jbloo

New member
דייויד אלן לא נמצא בשאמאל

(נזכרתי במישהו ששאל אותו במאסטרקלאס למה הוא התכוון כשהוא שר את השיר הזה
) באיינג'לז אג הוא כמובן נמצא. אחרי שאמאל גונג שאתה מדבר עליהם נקראו Pierre Moerlens Gong והם נוטים לסגנון הפיוז'ן (סגנון שאני מתעב) ואכן אלן הולדסוורת' משתתף בחלק מהיציאות שלהם. אחרי שנות ה80 גונג חזרו להיות גונג, עם כמה אנשים חדשים (סטפי שארפסטרינגז מHERE AND NOW ועוד כמה חברים צעירים שאני לא ממש זוכר), ההרכב הזה נקרא שייפשיפטר גונג. לאחריו הם חזרו להרכב הקלאסי (עם המתופף של השייפשיפטר נראה לי, שוב, לא ממש זוכר), והוציאו את zero to infinity- אלבום שאני ממש מחבב. לאחריו הם שוב החליפו הרכב בצורה דראסטית, וחברו לאסיד מאדרז טמפל (הרכב יפני שעושה קקה עם צעקות), והוציאו את אסיד מאדרהוד תחת השם acid mother gong. האלבום הזה חביב+ ובטח יעניין הרבה מאוד מחובבי הקקה עם צעקות + תוכן (בכל זאת, דייויד אלן לא יכול להוציא קקה רגיל עם צעקות), והוא מומלץ גם למי שלא אוהב את אסיד מאדר טמפל ומוצא אותם.... ריקים משהו. ראיתי 2 הופעות של ההרכב החדש, פעם ראשונה ברויאל פסטיבל הול בהופעת בכורה שלהם- הופעה קצת הזויה, יאיר י. יכול להעיד
וההופעה השניה העיפה לי את הראש- יומיים אחריהם הופיעו גונג בהרכב הקלאסי (עם סטיב הילאג' וטים בלייק וכולי) ועם כל הכבוד, אסיד גונג הראו להם מאיפה משתין הדג.

pasteran

New member
שכחת משהו?

במקביל לגונג של מורלן, דיוויד אלאן היה בplanet gong, לא? לא לקפח את גרסת הPאנק של גונג! והכי חשוב - הבת/האמא/דודה/מטפלת החורגת של גונג, מאגמה...

jbloo

New member
Planet Gong= Here And now + Daevid + Gilli

בהחלט יציאה משובחה, ואף שמעתי שהיה איחוד של ההרכב הזה לא מזמן. את HERE AND NOW יצא לי לראות לא מזמן והם נהפכו לדרעק רציני- קח ריף גליסנדו סביר, תוסיף לו גרוב, ועליו שירה אמריקאית קיטשית (והם בכלל בריטים) וככה בערך זה נשמע היום. את גרסאת הפאנק של גונג- new york gong- אני בכלל לא אוהב, (נראה לי שסתם בגלל שדייויד אלן לא במיטבו שם, בניגוד לPLANET GONG שגם עושים סוג של פאנק ספייסי ושם הוא כן נשמע טוב), אבל צריך לציין שזו הופעת הבכורה של הבסיסט ביל לאזוול, שאם אני לא טועה היה בן 16 בזמן ההקלטות (אבל אולי אני סתם הוזה בגלל החום
) אגב, מצטער שאני לא בודק את כל העובדות טריוויה שאני כותב פה, פשוט חם לי בטירוף ויש לי יציקת מטלאב על הראש. לגבי הכבשה השחורה של המשפחה- מאגמה- אם תשים לב לראיון מהטלוויזיה הצרפתית שפותח את הת'רד הזה, אלן אומר משהו בסגנון- "Planet kobia- paranoia" איפהשהו שם. (שוב מסתמך על זיכרון שמתפורר ב40 מעלות חום
)

jonbirion

New member
בפורום פרוג בנענע יש הרבה חומר

גיל קלטש המכונה פוטהד כתב קירות מקיפות על הלהקה. אני מצרף קישור מטאראאפאפוע

למעלה