ג'ודו למבוגרים בירושלים

isaacl

New member
ואני די פוחד מזה

אבל מי שיצליח לסדר לי ביטוח שעולה פחות מ5000 ש"ח בשנה - אשמח להצטרף אליו. שאלת הביטוח מפחידה מאוד והיא שערוריה. עד היום לא הבנתי למה קבוצה קטנה של שש חננות שעושים אייקידו צריכים לשלם את אותה פרמיה של מורה לג'ודו שיש לו מאתים חניכים שמפרקים זה לזה את הצורה.

בודוקאן

New member
לא נראה לי....

שהסכום הזה הכרחי, אני אבדוק עם יונה סנסיי כמה ואיפה הוא משלם על פירוק הצורה אצלנו. נראה לי שזה לא צריך להיות כך.

isaacl

New member
לא ניסיתי איחוד ישיר

אבל דברתי עם סוכן הביטוח שלי.

קוזושי

New member
תודה לכולם על הברכות ../images/Emo24.gif

אני מקוה שהקבוצה תצליח, אעדכן אתכם בהמשך.

קוזושי

New member
האמת היא

שברמת העיקרון לא צריך להיות הבדל בין קבוצה למבוגרים לכל קבוצה אחרת. הבעיה היא שרוב המאמנים התרגלו ללמד איך לנצח בתחרות ושכחו שג'ודו היא בעצם אמנות לחימה. אצל ילדים ונוער זה עדיין תופס ומצליח, עד שהם מגיעים לשלב שהתחרויות לא מדברות אליהם או שכבר אין להם סיכוי לנצח בתחרות ואז הם בעצם מאבדים טעם באימונים כי כל מה שהם למדו זה להתחרות. קיימים היום חברה תחרותיים שלא מכירים תרגילים בסיסיים בג'ודו אך יודעים לעומת זאת טוב מאד איך לנצח בתחרות. מבוגר צריך להתאמן כדרך חיים ולא כאמצעי להשיג ניצחון. זה אומר עבודה בסיסית יותר, אימון רך יותר. ניתוח והבנה עמוקה יותר של כל תרגיל, אפשר להקדיש זמן רב יותר לקאטה, אפשר להנות מרנדורי בשביל הכיף, אפשר להקדיש זמן רב יותר לעבודת קרקע ולא לדעת רק איך לחסום. עובדים בצורה רכה יותר ונזהרים יותר מפציעות.

למעלה