גדיעת שיח גדול ושתילה של חדש

orlyco23

New member
גדיעת שיח גדול ושתילה של חדש

שלום, יש לי בגינה כמה שיחי ענק של הרדוף נחלים. עפ"י הידוע לי - הצמח רעיל ולכן אני רוצה להוציאו מהגינה. כיצד מוציאים אותו מן האדמה לחלוטין מבלי לפגוע באשדמה או בעצים אחרים (הכוונה לחומרים כימיים). שאלה נוספת: השיחים הללו כיסו לי שטח עצום של גדר. מה אפשר לשתול במקומו (צד דרום) אשר יגדל במהירות מטורפת ויהיה יפה?

רוּפֵן

New member
כמה השגות...

א. מעבר לסיפורי האגדות של אגאטה כריסטי.. רעילותו של הרדוף הנחלים, לא דרסאית יותר מהרבה צמחי גינה מוכרים יותר הגדלים בגינתך ובגינות אחרות, כמו 'לפופית' וצמחים אחרים. נדרשת כמות גדולה של חומר מהעלים כדי לגרום להרעלה.., רוב ההרעלות הידועות מהספרות, בוצעו ע"י סוג מאוד מסויים של הרדוף הידוע מאוד ברעילות המרוכזת (לא זוכר את שמו) ושימש ומשמש עד היום כצמח "פופלארי" בטקסי כישוף פגאניים. הרדיף הנחלים הגדל אצלנו, מפליא כעת בפריחתו הצבעונית. בכל מקרה.., אם החלטת להוציאו.., לא תוכל להסתפק במזמרה רגילה, אלא גם המזמרה עם זרועות ארוכות, ומשור גיזום ידני או מכני, לפי עובי הגזע שנוצר שם. זכור להשתמש באמצעי המיגון המתאימים - משקפי מגן, כפפות מגן ומעליים גבוהות, מכנסיים ארוכות וכו'.. לאחר הסרת ה'נוף' יש לטפל בנפרד בהוצאת הגזע והשורשים מהאדמה.., לפי מידת התפתחותם. ייתכן ותצטרך להזמין איש מקצועי עם מכונת ריסוק לשורש, כדי לפורר ולרסק אותו. בשום שלב, אין צורך בשימוש בכל חומרים מאכלים או משמידים.., רק תרעיל כך את האדמה להמשך.. והעבודה, תישאר אותה עבודה.. החומרים לא ימיסו את הגזע. לאחר שתסיים עם זה..., תן כמה שיותר פרטים למומחים כאן לגבי מה אתה רוצה ומה נתוני השטח, כדי שיוכלו ליעץ לך, לגבי בחירת הצמחים לשתילה.

רוּפֵן

New member
דרסאית = דרסטית....../images/Emo5.gif

reuven4u

New member
אתה רוצה לפזר חומרים כימיים

כיד להרעיל הרדוף כי הוא רעיל? הממ...חבל, הרדוף זה אחלה צמח

למעלה