גבולות ההתחשבות ההדדית

kagome10

New member
גבולות ההתחשבות ההדדית

אנילומדת מדינה ופותחת שרשור חדש לנושא מעניין. מה הם גבולות ההתחשבות ההדדית?

בהינתן שהאנשים המתכתבים באים מתוך התחשבות וכוונות טובות, מה הם גבולות התנהגהות הראוייה?

מה אני אמורה לעשות כשאני קוראת תיאור של משהו שנראה לי כהתעללות בילדים, אבל ההורה מאמין שמה שהוא עושה זה לטובת ילדו?
וההפך, מה אם אני חוששת שדיסהמלצה על טיפול עלולה לפגוע בילד שהיה יכול להפיק תועלת מטיפול מסויים?

אשמח לשמוע רעיונות שיקלו ליצור דיאלוג ובו הפגיעה מופחתת למינימום.

TikvaBonneh

New member
על מה ראוי לקיים דיאלוג

נכון ויפה וראוי לקיים דיאלוג על שיטות טיפול שונות. אנשים רבים נכנסים לפורום ומתענינים ורוצים לשמוע מידע ודעות על שיטות טיפול שונות. זה חשוב ומפרה. אז בהחלט יש לזה מקום בפורום.
לא נכון להגיד להורה באיזו שיטה כדאי לטפל בילד שלו, ביחוד ילד שאנחנו לא מכירים באופן אישי, וביחוד אם הוא לא שאל. זה גם מנוגד לתקנון. וגם לא יפול על אוזן קשבת. את צריכה להגיע אל ההורה כשהוא מתלבט ושואל שאלות ופתוח לקרוא את עצתך.

galitkm

New member
מה שאת מתארת נכון עבור הרבה הורים

אבל לא עבור כולם. כבר סיפרתי שכשהייתי בתחילת התהליך התייעצתי כאן על משהו בטיפול ומישהי אחת כתבה לי בתגובה אזהרות וכל מיני דעות, שלא נחשבו אז מקובלות, על הטיפול שרציתי לעשות ובגלל שמחקו את התגובה שלה מנעו ממני לשמוע את כל הדעות. מבחינתי, אני מאוד מצטערת שמחקו אותה ושמנעו ממני לקרוא את תגובתה - אמנם מתוך כוונה טובה של המנהלים דאז - אבל לצערי אני חושבת שהכוונה הטובה שלהם תרמה בעקיפין שאעשה טיפול שאצטער עליו אח"כ. לדעתי יש מקום לשמוע ולהשמיע את כל הדעות כולל ביקורות שליליות והתנסויות שליליות של אנשים, אולי צריך לחשוב על משהו שיתאים לכולם למשל שהורה שרוצה לשמוע את כל הדעות יציין זאת מפורשות בהודעתו ובשאלותיו

שלומות0

New member
אני חושבת

שלכתוב בפורום כזה ביקורות שליליות מאוד חשוב מבלי להזכיר שמות של מטפלים , כי זה בדיוק המקום כפורום תמיכה להביא גם את השלילה,
לא בטוח שהורים ימצאו במקומות אחרים התנסויות של הורים שליליות, הרי אם נכנסים למאמרים מקצועיים או לפורומים אתרי רפואה לא נקבל התנסות שלילית
לכן זה נראה לי מאוד חשוב..

שלומות0

New member
אני חושבת

שכל גולש שכותב כאן מתוך כוונות טובות צריך לכתוב את האמת, מה הוא חש כלפי טיפול שמוזכר, למה לדעתו טיפול מסוים לא רצוי, ולמה טיפול אחר כן רצוי ולפרט,
לכן הוא כותב כאן ולכן יש כאן שאלות שהורים שואלים על מנת לקבל תמונה שלמה לגבי הבעיה או טיפול, ואם נענה בצורה כנה ואמתית,
אני חושבת שנתרום הכי טוב לשואל או שואלת השאלה..אני חושבת שאם נחשוש לכתוב את האמת בסופו של דבר אנו חוטאים למטרה..
גם נראה לי שאפשר לכתוב שלא מסכימים עם רעיון מסוים או כן מסכימים אין בזה שום פסול ולא צריך להיכנס לוויכוחים אלא לנמק בקצרה..

TikvaBonneh

New member
זה נכון במקרה שההורה שאל שאלה

צריך לשים לב שהוא אכן שאל שאלה ורוצה לקבל מידע ודעות.

שלומות0

New member
שנכנס הורה ושואל שאלה

הוא רוצה לקבל מידע לכן הוא שואל, והוא רוצה לקבל גם דעות שליליות כמו חיוביות,
דרכי טיפול חיוביים הוא יכול למצוא בהרבה אתרים, הוא רוצה לשמוע כל מידע,
לא רק מה שבעלי אינטרסים באתרים מפרסמים

arana1

New member
לגבי רוב ההורים כאן זה פשוט לא נכון

לפי התגובות ברור שכל שאלה שסוטה ולו במעט מהתבנית הצפוייה והרצויה להם נתפשת להם כבלתי נסבלת לחלוטין

dina199

New member

dina199

New member
לא בטוח. הגעתי למסקנה שיש כאלה

ששואלים שאלות רק כדי לקבל הסכמה לדרך שלהם ולמעשה המטרה בשאלה זה לקבל תשובה 'כן, אתה צודק' ולא משהו אחר (ואז יוצא שזו שאלה ריטורית)..
אבל מאחר ואי אפשר לנחש דברים כאלה מראש משאלות שנראות 'תמימיות' , אז אנשים עונים בכל דרך שמוצאים לנכון (ועונים מאוד ברצינות) ורק אז כששואל השאלה מתעצבן וכועס שמבקרים אותו, רק אז אפשר לדעת שזו היתה שאלה מהסוג הזה.

שלומות0

New member
באמת לא ניתן לצפות מראש

ולכן זה פורום ציבורי ומותר לענות ברצינות לשלילה ולחיוב, שואל השאלה יכול לכעוס שהוא נכנס ושואל שאלה בפורום כזה הוא צריך להבין שיש
כל מני סוגי תשובות

schlomitsmile

Member
מנהל
נכון. והתשובות לא נועדות רק לנמען כיון שזה פורום פתוח, לא מדובר בהתכתבות אישית,
וכל תגובה נכתבת לכל קורא,
כולל מי שמעולם לא כתב בפורום.

dina199

New member
לפעמים בשביל לברר את הנקודה הזאת

אני שואלת אם הוא שאל שאלה , ועדיין 'מקבלת על הראש' .
ושאלה כללית (שוב שאלה
) : איך אפשר לדעת ל-מה בן אדם מתכוון בלי לשאול שאלות ?

קודם כל את צריכה לחשוב שההורה הוא היחיד

שמכיר את הילד וחי אתו את היום-יום, ושאת לא יודעת הכל....
אבל את יכולה להראות איפה לדעתך השיטה עלולה לפגוע בילד, ואיזו שיטה לדעתך יכולה להצליח יותר.
ככה גם יקשיבו לך יותר

dina199

New member
ברור שההורה זה היחיד שמכיר את הילד.

אבל בפורום אינטרנטי אף אחד לא מכיר אף אחד (ברוב המוחלט של המקרים) , ועדיין הורים שואלים (ויודעים שלא מכירים אותם) ואנשים עונים.
אם יש פחד לענות כי לא מכירים את המקרהים במדויק , אז למעשה מבטלים את כל משמעות של הפורום.
ולמעשה הרבה יותר קל למסור מידע (שהוא על פי רוב שימושי , כולל ביקורות) , כי הכתיבה היא אנונימית.

arana1

New member
הורים לא מכירים את הילדים

כדאי לפעמים לנסות קצת לצאת מהקלישאות ולהתבונן למציאות בעיניים ולהתמודד באמת עם העובדות
והעובדות שברוב גדול של המקרים הורים ממש לא מכירים את הילדים שלהם

הרבה אנשים כאן יודעים לספר על הפער שהיא קיים בילדותם בינם לבין ההורים שלהם
אבל משום מה הם מניחים שבמקרה שלהם הם יודעים הכל על הילדים
הם לא
זה בדיוק אותו אגו נפוח שגרם להורים שלהם לחשוב שהם מכירים את אותם כילד שגורם להם לחשוב שהם מכירים את הילד
וזה בדיוק אותו אגו נפוח שגורם להם לשכוח ולחזור בדיוק על השגיאות של ההורים
אם לא בדיוק אז לפחות בערך

בשביל להכיר את הילד כדאי לצאת מהנחה שאתה לא מכיר אותו בכלל
שאין זהות בין הציפיות שלך לבין הזהות של הילד
וצריך להתבונן ולהרגיש אותו עם כמה שפחות דעות קדומות

dina199

New member
תיקון נוסח : ההורים מכירים את המצב

במשפחה שלהם מנקודת המבט שלהם ונמכירים את הטיפול שהם מטפלים בילד.
גם את זה (את המצב בבית שלהם) אנחנו כקוראים בפורום ומסתמכים רק על ההודעות שלהם , לא יכולים לדעת.
וזו הביקרת הבסיסית (עלי לפחות) : 'איך את יכולה לייעץ כשאת לא מכירה את המצב המדוייק' (לפעמים זה גם 'איך את מעיזה לייעץ'
, ואפילו עד מצב 'אסור לך ליעץ') .
בכל מקרה המיקוד שלי לא היה על מה שההורה מכיר או לא , לא ההכרה שלפורום אינרנטי פתוח לא תהיה זכות קיום אם תהיה דרישה לוותר אל אלמוניות ודרישה להכיר במדויק את המצב של כל בן אדם ששואל שאלה או מבקש עצה.

dina199

New member
שוב סטיה מהנושא שלי.

אם שואל שהשאלה יצטרך לוותר על האלמוניות שלו ולספק בדיוק את כל הפרטים על עצמו, על הילד, על המשפחה שלו עד רמה שכולם 'יכירו את הנצב לאשורו' , כל פורום שידרוש דבר כזה יפסיק להתקיים , כי אנשים לא ישאלו שאלות. ואם ישאלו שאלות זה עדיין לא יספיק, כי כמה שלא יפרטו במדיה כתובה ,תמיד יהיה אפשר להגיד ש'אסור לענות כי 'לא מכירים את המצב לאשורו'.

arana1

New member
ממש הכי לא נכון בכלל

בגלל זה הורים שמסוגלים גם למעט אהבה וגישה צנועה ומיטיבה שמחים מאוד להקשיב ולהעזר גם במי שמעולם לא ראה את הילד
כי הם יודעים שאדם שחווה כל חייו קיום של אוטיסט יכול לדעת על חיים של אוטיסט שהוא מעולם לא ראה הרבה יותר מאדם שאינו אוטיסט ורואה אותו כל הזמן
זה אלף בית של יחסים וזה כל מה שכל כך מופלא בעולם ובזהות האדם
היכולת שלנו לדעת מרחוק,ללא מגע ישיר,רק מתוך הנשמה והדמיון והאהבה,כי לכולנו יש גם דברים משותפים
וזה דבר שאוטיסטים הרבה פעמים מאוד רגישים אליו ומאוד נענים לו ומאוד חיים לפיו ובדיוק בגלל זה הם מסומנים כחסרי כישורים חברתיים

למעלה