בת ארבע שבוכה רוב הזמן

livnat21

New member
בת ארבע שבוכה רוב הזמן

אני אמא לשתי בנןת הגדולה בת ארבע והקטנה בת שנה וחצי. השנה הכנסתי את הגדולה לגן עירייה אחרי שהיתה מגיל ארבעה חודשים עד השנה בגן פרטי, ההתאקלמות היתה לה קשה אין לה מושג מה רוצים ממנה , היא נכנסה לגן שהיא לא מכירה אף אחד מהילדים וקשה לה להתחבר מהר היא צריכה את השתי חברות שלה הקרובות וזהו. בזמן האחרון היא השתנתה בקיצוניות היא בוכה רוב הזמן , מתעוררת בלילות ולא מדברת מה קורה לה סתם יושבת ובוכה , כשאנחנו שואלים אותה יום למחרת כשהיא במצב רוח טוב מה קרה לה ואם יש בעיות בגן היא אומרת שהכל טוב , אפילו הגננת אישרה זאת אני אובדת עיצות אולי בגלל הקנאה לאחותה הקטנה היא מתנהגת כך? אין לי מושג צריכה את עזרתכן תודה

ילדה בוכה

שלום לך, אני מבינה מדברייך שהילדה בוכה גם במשך היום וגם בלילות. האם את יכולה לשים אצבע מתי זה התחיל? ציינת שבזמן האחרון, ואת הגן היא התחילה לפני כחודשיים וחצי. האם את רואה קשר בין הגן לבכי? מתי בשעות היום היא בוכה, האם זה בזמן שאתם עסוקים יותר עם התינוקת? מה קורה בגן, האם כבר מצאה חברות? האם הגננת יכולה לעזור לה למצוא חברות? האם את יכולה לשאול אותה אם היא רוצה להזמין חברה הבית? מקווה שאוכל לעזור יותר כאשר אקבל תשובות. כל טוב

livnat21

New member
ילדה בוכה

היי יעל, זה התחיל כשהילדה החלה ללכת לגן החדש למרות שהגננת אומרת לי שהילדה בסדר גמור בגן, אני יודעת שיש לה עוד שתי חברות טובות בגן והשאר כל אחד עם החברים/חברות שלו. בשעות היום או בערב היא בוכה כשאני או בעלי מתעסקים עם הקטנה טוב כי היא התחילה לקשקש, ללכת לעשות דברים שאנחנו מתלהבים אבל זה טבעי לא? אבל אין מצב שאנחנו לא מתייחסים לגדולה ותמיד אנחנו אומרים לה שאנחנו אוהבים וגאים בה. התחלנו להזמין חברה אלינו וממש כיף לה אז את חושבת שהקנאה פה עולה ובגלל זה המצבי רוח שלה?????

בכי כדרך לתשומת לב

הבת שלך ילדה חכמה, היא מצאה דרך מצויינת לזכות בתשומת לבכם כאשר אתם מתלהבים מהקטנה - היא בוכה. איך מתמודדים? נותנים לה הרבה תשומת לב כאשר היא לא בוכה וכאשר היא בוכה - מעט תשומת לב. כאשר היא משחקת בשקט, או צופה בשקט בטלויזיה - מגיבים - נגשים, נותנים נשיקה וחיבוק, אומרים שנהנים לראותה כך, "איזה יופי את משחקת". המילים שאומרים לה צריכות להתייחס למעשים הספציפיים שהיא עושה, לא מילים כלליות - במקום "אני גאה בך" להגיד "אני גאה בך איך שאת ...". לשתף אותה בפעילות עם התינוקת, לבקש את עזרתה בפעילות עם התינוקת, "בואי, תעזרי לי ותשחקי עם ..." ואז לציין "איזו אחות גדולה, איזה יופי את עוזרת ...". כאשר מתלהבים מהקטנה אפשר לצרף אותה לכך "תראי מה שהיא עושה, כאשר את היית בגיל הזה, שמחנו כל כך כשאת עשית זאת". לא קל להיות כל הזמן במודעות ותשומת לב להתנהגות שלנו כהורים, אך שווה להתאמץ ועם הזמן זה יהיה יותר ויותר טבעי וקל. אני שמחה שנראה שבגן אין בעיות. בהצלחה

פלגיה

New member
מין גיל כזה

אם היא התאקלמה בגן, ייתכן שהיא עושה מאמצים גדולים לצורך כך. גן הוא "יום עבודה" להרבה ילדים - יום שיש בו הרבה אינטראקציות, וצריך להתנהג "יפה". זה גורם להמון מתח, ויכול להיות שהמתח הזה צריך את פורקן הבכי. לדעתי תמיכה ואמפטיה יעזרו לה לעבור את התקופה הזו ביתר קלות.

למעלה