בתי ספר ציבורים וגנים באיזור סקוקי שיקאגו

o f r i k

New member
בתי ספר ציבורים וגנים באיזור סקוקי שיקאגו

שלום, אנחנו טסים ביולי לשיקאגו לתקופה של שנתיים ורציתי לבדוק לגבי בתי ספר וגני ילדים באיזור סקוקי. שמעתי דעות לכאן ולכאן לגבי הפאבליק סקול איך אוכל להתרשם באמת מבתי הספר והגנים אם אני לא מכירה שם אף אחד? הרישום מתחיל בחודש הבא ואנחנו נגיע רק בעוד חצי שנה לערך. יש לי תאומות שיהיו במאי בנות 4 ובן שבאוגוסט יהיה בן 6 האם מתחילים בכיתה א בגיל שש או שבע? האם כדאי להשאיר אותו שנה נוספת בגן כדי שירכוש את השפה ורק לאחר מכן להעלות אותו לכיתה א'? אשמח לייעוץ

Mr China

New member
פאבליק סקול זה עניין של החלטה

שגם משפיע על נושא בחירת מקום המגורים, כי אתם zoned לפי הכתובת לבי"ס (או שניים, או יותר) ספציפיים- לפחות כך זה עובד בניו יורק. תשאלי את עצמך קודם האם בי"ס פרטי לשלושה ילדים זו אופציה. סתם לצורך קנה מידה בNY זה יכול להיות סביב ה20K לשנה לילד. אגב יכול להיות שאתם זכאים למלגות. כתבת שאתם נוסעים לשנתיים, האם זה במסגרת שליחות? האם יכול להיות שיממנו את עלות הלימודים? אם לא רלוונטי, תתחילי לברר היכן בי"ס הציבוריים הטובים בסקוקי ולפי זה תבחרי מקום מגורים. יש אתר שנקרא גרייט סקולז, http://www.greatschools.org/illinois/skokie/ לגבי הבכור, יש בהרבה בתי"ס תוכנית תגבור באנגלית כשפה זרה ESL כך שהוא יוכל לקבל תמיכה. בנות ה-4 (גם לי יש תאומות...בנות 8 חודשים) יכול להיות שזכאיות לPre K אם יש בבתי הספר הרלוונטיים. מה שטוב בפאבליק סקול זה שלא עולה כסף להרשם...במקרה שלי רשמתי את בתי הבכורה לפאבליק לPRE-K וברגע האחרון החלטנו לשלוח לבי"ס יהודי אז פשוט הודענו להם.

לילית462

New member
מה שהיא אמרה!

noaronen1

New member
כמה נקודות

דבר ראשון מה שכתבה לך Mr. China נכון, 1. עלויות - בתי ספר פרטיים מאוד יקרים, ולא תמיד האיכות יותר טובה, באזור שלנו יש הרבה בתי ספר ציבוריים ששמים בכיס הקטן את הפרטיים. פעמים רבות דווקא מורים פחות מנוסים מתחילים בבתי ספר הפרטיים. 2. בתי ספר פרטיים מבחינת גיל שקולים לישראל, את צריכה להיכנס לאתר של ה- DOE של שיקגו ולראות מה החוק, יש מקומות שהחיתוך הוא ינואר כמו בארץ, יש מקומות שהחיתוך הוא אוקטובר. רוב הסיכויים שזה שקול לארץ 3. הייתי ממליצה לך לבדוק אם יש איזה חבר של חבר שעבד /עובד באמדוקס שיקגו וגר בסקוקי, ואם לא הם בטוח יש לו חבר שגר שם כדי לפחות לקבל מושג ראשוני על האזור שאת גרה בו. דבר חשוב לגבי רישום - ברוב בתי הספר לא ירשמו אתכם עד שתביאו מסמכים שמציגים מקום מגורים - בניו יורק צריך להציג הוכחה של כתובת המגורים, בדרך כלל חשבון חשמל/גז, מה שלא יהיה לכם עד שתעברו לשם, אבל בתי ספר ציבוריים, אם אתם משוייכים ל- ZONE חייבים לקבל אתכם בכל שלב, גם באמצע השנה, בתנאי שאתם גרים בכתובת שמשוייכת לבית הספר. בתי ספר פרטיים רושמים עכשיו, זו תמיד המלכודת.. לגבי להשאיר/לא להשאיר כתה - בארה"ב מתחילים קרוא וכתוב בכתת גן, זה כמו כתה א' בישראל. כך שההמלצה שלי היא לקחת לילדים מורה פרטים ולהכין אותם לכניסה. לגבי להשאיר כתה, אם הוא מאוד ילדותי ולא בוגר, אולי הייתי שוקלת, אם הוא ילד מאוד בוגר אני משערת שתהיה לו תקופת הסתגלות של קרוב לחצי שנה, כי זה הזמן שלוקח ויש גם עזרה בתוך בית הספר שנקראת ESL - English as second language. בניו יורק זה עובד ככה: When the child registers for school, the parents fill out a language survey. Based on the survey, the child is given a language test. Since the child only knows a few words, the child will most likely qualify for ESL instruction. Beginners/intermediate qualify for 320 minutes a week and advanced qualify for 180 minutes. Now each school runs the program differently, which means if they work during the lesson and help, take him to work separately etc... so this is a thing we can check with the school when you decide on a place to live. לכן יש כמה אפשרויות להכניס לפאבליק ולקבל תמיכה בשוטף, והאפשרות השניה אולי לשים בשנה הראשונה בבית ספר יהודי שיהיו יותר סובלניים ובשנה שאחרי להעביר לפאבליק סקול - אם יש טוב באזור שלכם. http://www.cps.edu/Schools/Find_a_school/Pages/Findaschool.aspx http://www.cps.edu/Schools/Enroll_in_a_school/Pages/Enrollinaschool.aspx email them for questions http://www.cps.edu/Contact_CPS/Ask_a_question/Pages/Askaquestion.aspx

nowonder

New member
בתי הספר הציבוריים בסקוקי

נחשבים סבירים ומעלה (כלומר, ציונים 6 עד 8 בדירוג בתי הספר). השלושה הטובים הם: John Middleton Elementary School East Prairie Elementary School Dr Bessie Rhodes Magnet School בשביל ללכת לבתי הספר האלו, אתם צריכים לגור ב ZONE המתאים בשכונה. היהודים (לא כולם) שולחים את הילדים שלהם לסלמון שכטר (למעשה חלק גדול מהיהודים ומהישראלים בוחרים לגור שם, כדי שיוכלו לשלוח את הילדים לשם בלי להזדקק לנסיעות ארוכות). זה בית ספר יהודי דתי. http://www.schechter.org את יכולה לבקש פגישות עם המנהלים ועם המורים בשיכבת הגיל של ילדייך. זו אינה בקשה מוגזמת כל עוד את מקפידה על כללי הנימוס המקובלים. ילד בגיל שש הוא בכיתה א'. בשיקגו גן חובה הוא בתוך בית הספר. לא הייתי מעכבת אותו שנה שלמה בגן חובה רק בגלל השפה. זה לא באמת יקל עליו ועלול לבאס אותו מאוד חברתית בטווח הארוך יותר. יש סיבה בשלה ננעלתם דווקא על סקוקי? סקוקי הוא הגטו היהודי הישן בשיקגו. יש קהילות יהודיות וישראליות משגשגות גם בשכונות אחרות, עם שירותי קהילה לא פחות טובים ובתי ספר טובים (למשל, Deerfield וגם Northbrook ובמידה מסויימת גם Buffalo Grove). גם בשכונות האקדמאיות (הייד פארק, אוונסטון, ואוק פארק) יש קהילות יהודיות וישראליות תומכות.

nowonder

New member
אגב,

בסי רוהדס הוא מגנט-סקול. למגנט סקולס יש חוקים משלהם. צריך להתקבל אליהם (הם פתוחים לכל תושבי שיקגו) ויש להם מיקוד ספציפי (במקרה הזה, רב תרבותיות) פירוש הדבר שהם מקדישים זמן ואנרגיה לתחום המיקוד שלהם.

noaronen1

New member
מעניין איך לכל state יש את המינוחים שלה

בניו יורק, מגנט סקול, הוא בית ספר ציבורי רגיל, ההבדל היחידי הוא שיש בו אוכלוסיה משכבות נמוכות (לא כולם) ולכן בית הספר זכאי לעידוד כספי מהמדינה, וזה מביא הרבה כסף לבית הספר

o f r i k

New member
סקוקי/ניילס

בעיקרון אנחנו מגיעים לביקור משפחתי מסובסד מטעם עצמינו
משולב בטיול בית ספר פרטי לא באופציה כי זה יקר מידי עבורנו. המשפחה של בעלי גרה בניילס (אני לא כל כך מבינה בשכונות) ואני מניחה שנמצא בית באיזור ניילס/סקוקי בגלל זה כתבתי סקוקי אם מישהו גר באיזור אשמח לדבר איתה אפילו בטלפון עוד שאלה - האם הגנים ובתי הספר משולבים במתחם אחד או שאצטרך לרשום את הבנות לגן במקום אחד ואת הבן לבי"ס במקום אחר. הם ממש קשורים אחד לשני . הבנות תאומות כך שיהיה להן יותר קל אבל הבן יהיה לבד....

למעלה