בשם חברה שלי - תינוקת שמתקשה להיפרד מאימה

בשם חברה שלי - תינוקת שמתקשה להיפרד מאימה

היי יש לי חברה שיש לה ילדה בת 4 חודשים, עד לא מזמן היא סבלה מגזים וכעת זה עבר לה. לאחרונה כל פעם שאימה מעבירה אותה למישהו אחר (אבא, סבתא, חברה) היא פורצת בבכי ולא מפסיקה עד שהאם לוקחת אותה בחזרה. באותה מידה היא בוכה אם היא קולטת שאמא שלה לא בחדר ויש רק אנשים נוספים. השאלות- 1. ייתכן שחרדת נטישה התפתחה לה כה מוקדם? מבחינה מוטורית לדעתי היא אפילו לא זוחלת. 2. זה בכלל לא נח לאם, והיא שוקלת לעשות איתה עבודה התנהגותית? האם יש משהו שיכול לעזור? תודה רבה ויום נעים

נאוה ר

New member
בגיל 4 חודשים לא עושים עבודה התנהגותית!!!!

התינוקת במצוקה ויש לגשת לאיש מקצוע כדי לעזור לילדה. ניתן להתחיל ברופא משפחה ומשם להמשיך הלאה. בהצלחה לחברה שלך.

היי

אני באופן אישי מסכימה עם מה שאת אומרת, הבת שלי לא הסכימה לקחת בקבוק שאוב בגיל הזה ולא הכרחתי אותה ולא ניסיתי לעבוד איתה על זה. אבל שמעתי על אמהות שכן עשו אחרת ממני והקלו על עצמן.. זאת כמובן החלטה שלה מה לעשות עם זה. דבר אחד לא הבנתי, מדוע את חושבת שהיא צריכה לראות איש מקצוע? זה כל כך חריג?

נאוה ר

New member
שלום אמא של שירה!

לא הייתי מקנא באותן אמהות. לפעמים מי שמקל על עצמו בגיל הצעיר משלם בגיל המאוחר.... החשש מזרים כל כך נדיר בגיל 4 חודשים ויש אפשרויות הרבה יותר ראליות. כיוון שאני לא יודעת כלום על אותה תינוקת נראה לי שצריך ללכת לרופא אשר ישלול דברים בריאותיים ויפנה הלאה לפי מה שהוא יבין שצריך להיות המומחה.

לדעתי, אכן תופעת חרדת נטישה

מאוד, מאוד מוקדמת. (כבר פגשתי תינוקות כאלה....) להתייחס כמו שמתייחסים במקרים כאלה...הרבה חיבוק ואהבה, תשומת לב וקירבה. ו ס ב ל נ ו ת .

אני לגמרי מסכימה עם זה

גם אני כבר שמעתי על התנהגות כזאת בגיל כה ציר וזה ממש קטע לא נתפס.. תינוק בן 4 חודשים שחווה את זה. אעביר לה את המסרים כולל הטיפ, שאני מתחברת אליו מאוד. תודה רבה

למעלה