בשורה לתושבי שדרות והסביבה - נסיעת חינם ברכבת

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
הרכבת לא פועלת לפני צאת השבת - האוטובוס כן

נכון שגם עכשיו האזור לא מנותק תחבורתית
אבל הרכבת נוחה יותר עבור מטיילים (הציוד נשאר לידך במהלך הנסיעה) ומניח שגם לוחות הזמנים יהיו נוחים עבור מי שמתכנן טיול יום מלא (באוטובוס הרבה פעמים זה לא המצב).
הרכבת לא פועלת לפני צאת השבת - האוטובוס כן
והרבה לפני - במיוחד בקיץ. וטיילים רבים יוצאים לטיול בסופ"ש. בכ למקרה, קשה לי להאמין שאנשים ימתינו עד 9-10 בערב כדי לחזור במוצ"ש עם הרכבת.

הנסיעה הראשונה בקו 379 לכיוון ת"א בימי שבת (בכל השנה) יוצאת בשעה 17:30 ומבוצעת על ידי שני אוטובוסים.

הנסיעה הראשונה בקו 353 יוצאת מקיבוץ רוחמה בשעה 17:00, גם כן בכל השנה.

במקרה של שדרות וצומת ניר עם, הלו"ז של הקווים השונים לא רע ויש קישור טוב ובחציו גם קישור ישיר למקומות שונים ברחבי הארץ.

לגבי זה שהציוד נמצא צמוד לנוסע, אני לא מבין מה זה משנה אם התיק נמצא לידך או שהוא נמצא בתא המטען.

על כך שהשירות למקום ישתפר, אין אני חולק. אבל זה לא אומר שעם פתיחת תחנת הרכבת, נפתחה אופציה טיולית חדשה עם נגישות תח"צ, כי זה כבר היה :)

לפי אתר הרכבת תחנת שדרות תיפתח ב-24.12 (עוד 6

על פי הנחיית שר התחבורה, ישראל כץ, בשלושת חודשי ההפעלה הראשונים של הקו לשדרות יזכו תושבים משדרות ויישובי הסביבה לשימוש חופשי ברכבת לכל היעדים בארץ. הטבה זו תקפה גם לגבי סטודנטים ממכללת ספיר.
עדיין לא ברור מנגנון קבלת ההטבה, אך כעיקרון מדובר בתעודה מיוחדת שתונפק לתושבי האיזור.
לראש עיריית שדרות יש סיבה נוספת לחגוג את נצחונו בבחירות...
ימים), אבל בלו"ז באתר התחנה עדיין לא מופיעה...

easylivin

New member
לא אופתע אם הלו"ז החדש יידחה

ימים), אבל בלו"ז באתר התחנה עדיין לא מופיעה...
בעקבות השינויים הזמניים, אך הכואבים בתנועת הרכבות במרכז. ייתכן שלא ירצו לפרסם לו"ז שלא יקויים בפועל במשך תקופה לא קצרה כנראה.

לפי הודעה מעודכנת באתר הרכבת תחנת שדרות

בעקבות השינויים הזמניים, אך הכואבים בתנועת הרכבות במרכז. ייתכן שלא ירצו לפרסם לו"ז שלא יקויים בפועל במשך תקופה לא קצרה כנראה.
תיפתח ב-24.12 בשעה 16:00.
ברשימת התחנות לבחירה תחנת שדרות כבר מופיעה אבל הרכבות היוצאות ומגיעות לתחנה עדיין לא מעודכנות.
ובאותה רשימה ליד התחנות נתב"ג, פאתי מודיעין ומודיעין מרכז מופיע "לא פעיל" (מה שמרמז שהרכבת צופה שהשבתת התחנות הללו עוד תיארך משך זמן לא מבוטל).

easylivin

New member
תודה על העדכון המשמח והמאכזב באותה עת

תיפתח ב-24.12 בשעה 16:00.
ברשימת התחנות לבחירה תחנת שדרות כבר מופיעה אבל הרכבות היוצאות ומגיעות לתחנה עדיין לא מעודכנות.
ובאותה רשימה ליד התחנות נתב"ג, פאתי מודיעין ומודיעין מרכז מופיע "לא פעיל" (מה שמרמז שהרכבת צופה שהשבתת התחנות הללו עוד תיארך משך זמן לא מבוטל).
תודה על העדכון המשמח והמאכזב באותה עת

easylivin

New member
הייתי מחליף את זה בהסעות חינמיות לתחנת הרכבת

על פי הנחיית שר התחבורה, ישראל כץ, בשלושת חודשי ההפעלה הראשונים של הקו לשדרות יזכו תושבים משדרות ויישובי הסביבה לשימוש חופשי ברכבת לכל היעדים בארץ. הטבה זו תקפה גם לגבי סטודנטים ממכללת ספיר.
עדיין לא ברור מנגנון קבלת ההטבה, אך כעיקרון מדובר בתעודה מיוחדת שתונפק לתושבי האיזור.
כמובן לפי מסלול של קו קבוע ומתואם עם הרכבות (שטרם הוכרז על הפעלתו בשדרות עד כמה שידוע לי, ולא ברור אם יוכרז, כי נראה שהרשות המקומית לא ממש לוחצת בלשון המעטה בנושא שיפור התח"צ בעיר).

טשאפק 2

New member
צפוי דווקא מכרז חדש לאיזור צפון הנגב

כמובן לפי מסלול של קו קבוע ומתואם עם הרכבות (שטרם הוכרז על הפעלתו בשדרות עד כמה שידוע לי, ולא ברור אם יוכרז, כי נראה שהרשות המקומית לא ממש לוחצת בלשון המעטה בנושא שיפור התח"צ בעיר).
צפוי דווקא מכרז חדש לאיזור צפון הנגב
שיכלול גם תכנון מחודש של הקווים בשדרות.

benshap2

New member
קו מתואם עם הרכבת וכרטיס משותף

קו מתואם עם הרכבת וכרטיס משותף
זה משהו שבכל הערים ישמחו לקבל

olli3

New member
מנהל
קווים 3 ו4 יקשרו בין תחנת הרכבת לשדרות.

לפי הלו"ז שלהם שכבר ניתן לראות אותו באתר www.bus.gov.il הם כנראה כבר פועלים (או שלא), אבל לפי הלו"ז ניתן לראות שהם מתאימים בעיקר ליוממים, למרות פריסת שעות נדיבה יחסית.

לא ברור לי אם הלו"ז מותאם לזמני יציאה/הגעה של הרכבת.

לו"ז הבוקר נראה סתמי ושרירותי, בלי חשיבה.

למה לו"ז הבוקר נראה שרירותי? הקווים מגיעים

לפי הלו"ז שלהם שכבר ניתן לראות אותו באתר www.bus.gov.il הם כנראה כבר פועלים (או שלא), אבל לפי הלו"ז ניתן לראות שהם מתאימים בעיקר ליוממים, למרות פריסת שעות נדיבה יחסית.

לא ברור לי אם הלו"ז מותאם לזמני יציאה/הגעה של הרכבת.

לו"ז הבוקר נראה סתמי ושרירותי, בלי חשיבה.
למה לו"ז הבוקר נראה שרירותי? הקווים מגיעים
לתחנת הרכבת בשעות 6:00, 6:30, 7:30, 7:30, 8:00, 9:00 (קו 4 בשעות האלה בדיוק וקו 3 חמש דקות אחרי).
לא ראיתי את לו"ז הרכבת, אבל אני משער שזה מתואם, לא?

ומשרד התחבורה ממשיך לעוות את רעיון הרב-קו

באתר הרכבת מפורסם כיצד ניתן לקבל את ההטבה ובין השאר רשום "ההטבה תינתן אך ורק ע"ג כרטיס רב קו שהופק ברכבת ישראל. הכרטיס חייב להיות רב קו פרסונאלי לרבות שם ותמונה."
מה הרעיון ברב-קו שתקף אצל כל המפעילים אם להטבות שונות ומשונות (חופשי סטודנטיאלי או הטבת רכבת לשדרותים) חייבים להנפיק רב-קו אצל מפעיל מסויים ולהחזיק מספר כרטיסי רב-קו?
משרד התחבורה צריך לכפות אחידות ותיאום מלא על המפעילים ולא לפתור אותם ואת עצמו על ידי כך שנוסעים יצטרכו להתעסק עם מספר כרטיסי רב-קו, מספר מנפיקים ומספר תחנות שירות.
אולי הגיע הזמן שמשרד מבקר המדינה יבדוק גם את מה שקשור בנהלי הרב-קו ואופן יישומם בפועל.

צ"ל: לפטור

באתר הרכבת מפורסם כיצד ניתן לקבל את ההטבה ובין השאר רשום "ההטבה תינתן אך ורק ע"ג כרטיס רב קו שהופק ברכבת ישראל. הכרטיס חייב להיות רב קו פרסונאלי לרבות שם ותמונה."
מה הרעיון ברב-קו שתקף אצל כל המפעילים אם להטבות שונות ומשונות (חופשי סטודנטיאלי או הטבת רכבת לשדרותים) חייבים להנפיק רב-קו אצל מפעיל מסויים ולהחזיק מספר כרטיסי רב-קו?
משרד התחבורה צריך לכפות אחידות ותיאום מלא על המפעילים ולא לפתור אותם ואת עצמו על ידי כך שנוסעים יצטרכו להתעסק עם מספר כרטיסי רב-קו, מספר מנפיקים ומספר תחנות שירות.
אולי הגיע הזמן שמשרד מבקר המדינה יבדוק גם את מה שקשור בנהלי הרב-קו ואופן יישומם בפועל.
צ"ל: לפטור

מצב
הנושא נעול.
למעלה