בשורה לתושבי מזרח ירושלים

arseny92

Well-known member
מנהל
קובץ התקנות 9327
  • הרחבת אזור 110 (מרכז ירושלים) לכלולת
    • אל ואלג'ה, בית איכסא, נבי סמואל, אבו דיס, אל ראם, ביר נבאללה, אל ג'ודירה, עיזרייה, ערב אל ג'האלין, ענאתא, ענתות, חיזמא, אזור התעשייה שער בנימין
  • עדכון קוד מחיר במפעילי מזרח ירושלים
    • קוד 2 מ-5.00 ל-6.00
    • קוד 3 מ-6.00 ל-6.50
    • קוד 4 מ-6.50 ל-7.00
    • קוד 5 מ-6.50 ל-7.00
    • קוד 6 מ-7.00 ל-7.50
    • קוד 101 - 1.50
  • אזכור מחיר ממחסום ליעד נסיעה קרוב (סעיף 2) - בטל, נוסף לטבלה
  • אזכור חופשי חודשי ירושלים וירושלים מרחבי הישנים - בטל
  • תחילתו של עדכון זה ביום כ' באייר התשפ"א (2 במאי 2021).

האם יש משהו על תמיכה ברב-קו ואפליקציות במפעילי מזרח ירושלים? למיטב הבנתי שם עדיין רק מזומן במחיר מלא וכרטיס נייר?

קבצים מצורפים

• קובץ התקנות-9327.pdf
    KB 125.8 · צפיות: 5

yair480

Active member
הרב קו נכנס למזרח ירושלים

האם יהיה אפשר לומר "שהחיינו" אחרי עשור שבו משלמים באמצעות רב-קו באמצעי התחבורה השונים חוץ מאשכול קווים מאוד מסויים?

במידה וזה באמת קורה בקרוב למשתמשי התחבורה ציבורית בירושלים ייפתחו הזדמנויות ואולי גם נזכה לראות עוד סוגי נוסעים בקווי מזרח ירושלים.

arseny92

Well-known member
מנהל
הרב קו נכנס למזרח ירושלים

האם יהיה אפשר לומר "שהחיינו" אחרי עשור שבו משלמים באמצעות רב-קו באמצעי התחבורה השונים חוץ מאשכול קווים מאוד מסויים?

במידה וזה באמת קורה בקרוב למשתמשי התחבורה ציבורית בירושלים ייפתחו הזדמנויות ואולי גם נזכה לראות עוד סוגי נוסעים בקווי מזרח ירושלים.
זה באמת קורה

ירושלים "המאוחדת" עאלק. תחבורה ציבורית נפרדת למילט היהודי ולמילט הערבי . אני עוד זוכר את קו 44 של אגד שנסע בשכונות הפלסטיניות עד "קבר רחל" .

Ccyclist

Well-known member
ירושלים "המאוחדת" עאלק. תחבורה ציבורית נפרדת למילט היהודי ולמילט הערבי . אני עוד זוכר את קו 44 של אגד שנסע בשכונות הפלסטיניות עד "קבר רחל" .

קו 23 ההיסטורי וממשיכו קו 17 המודרני עוברים מול בניין שגרירות ישראל העתידי ברחוב צלאח א דין.

מי שדירדרו את יום ירושלים היו ממשלות ישראל לדורותיהן שסירבו לתת יום שבתון, ההסתדרות שבמקור היתה שולחת משלחות מוועדי עובדים שונים לצעוד ברחוב יפו ובהמשך משכה את ידה מהארוע, ובסוף ההשתלטות של התנחלויות הבעד-בעד על הוואקום שנוצר.

יש אלמנט חיובי מסויים לקיומה של מערכת תח"צ נפרדת באלקודס, והיא שאוטובוסים נוסעים 600 מטר ממאה שערים כל שבת ולמרות שאין למערכת קו "יהודי" (חיבור מסלולי דרך חברון ועיסאוויה / הר הצופים יכול להניב כזה) המיניבוס של שבוס הושכר מהמערכת.

עם כל הזכויות של הפלשתינים במזרח העיר להגדרה עצמית החלטת החלוקה קבעה שירושלים ובית לחם יהיו בשליטת האו"ם. ב 48 האו"ם לא המימש את אחריותו לטריטוריה, ולא הגן עליה מהמלחמה. ישראל היא מדינה יורשת של המנדט הבריטי והוקמה בתחומו. ירדן היתה עצמאית מ 46 והיוותה כובש זר בשטחים שכבשה ב 48 ו 49. מדינה פלשתינית עם שליטה טריטוריאלית לא קמה בין 48 ל 67, "ממשלת כל פלשתין" לא קיבלה שליטה בפועל על עזה או הכרה באו"ם. בהסכמי שביתת הנשק ברודוס ב 49 הצד הערבי הכניס סעיף לפיו קווי שביתת הנשק אינם בסיס למשא ומתן עתידי. המצב במזרח העיר הרבה יותר אפור מהמצב בגולן (בקווי אפריל 48) שהיה שטח במדינה שהשיגה עצמאות כמה שנים לפני סוף המנדט בפלשתינה א"י, או בסיני ללא עזה שהיתה בבירור שטח מצרי.

קו 23 ההיסטורי וממשיכו קו 17 המודרני עוברים מול בניין שגרירות ישראל העתידי ברחוב צלאח א דין.

מי שדירדרו את יום ירושלים היו ממשלות ישראל לדורותיהן שסירבו לתת יום שבתון, ההסתדרות שבמקור היתה שולחת משלחות מוועדי עובדים שונים לצעוד ברחוב יפו ובהמשך משכה את ידה מהארוע, ובסוף ההשתלטות של התנחלויות הבעד-בעד על הוואקום שנוצר.

יש אלמנט חיובי מסויים לקיומה של מערכת תח"צ נפרדת באלקודס, והיא שאוטובוסים נוסעים 600 מטר ממאה שערים כל שבת ולמרות שאין למערכת קו "יהודי" (חיבור מסלולי דרך חברון ועיסאוויה / הר הצופים יכול להניב כזה) המיניבוס של שבוס הושכר מהמערכת.

עם כל הזכויות של הפלשתינים במזרח העיר להגדרה עצמית החלטת החלוקה קבעה שירושלים ובית לחם יהיו בשליטת האו"ם. ב 48 האו"ם לא המימש את אחריותו לטריטוריה, ולא הגן עליה מהמלחמה. ישראל היא מדינה יורשת של המנדט הבריטי והוקמה בתחומו. ירדן היתה עצמאית מ 46 והיוותה כובש זר בשטחים שכבשה ב 48 ו 49. מדינה פלשתינית עם שליטה טריטוריאלית לא קמה בין 48 ל 67, "ממשלת כל פלשתין" לא קיבלה שליטה בפועל על עזה או הכרה באו"ם. בהסכמי שביתת הנשק ברודוס ב 49 הצד הערבי הכניס סעיף לפיו קווי שביתת הנשק אינם בסיס למשא ומתן עתידי. המצב במזרח העיר הרבה יותר אפור מהמצב בגולן (בקווי אפריל 48) שהיה שטח במדינה שהשיגה עצמאות כמה שנים לפני סוף המנדט בפלשתינה א"י, או בסיני ללא עזה שהיתה בבירור שטח מצרי.
אני מכיר את הטיעון התעמולתי הזה. ירדן נכנסה לגדה המערבית בברכתה של ישראל (פגישת עבדאללה גולדה) . לבן גוריון היה נוח מאוד שירדן תהיה שם ותחסל את השאיפות הפלסטיניות . הטיעון הזה צץ אחרי 1967 כמו שאר הטיעונים האחרים.
בכלליות ובלי קשר.מפעל ההתנחלות חיסל את רעיון חלוקת הארץ . אנו כעת בשלב של אפרטהייד ובאנטוסטאנים כמו בדרום אפריקה בזמנו. השלב הבא והוא יבוא זו הקמתה של מדינה אחת מהנהר לים .ישראטין כפי שחזה בזמנו מועמר קדאפי . כבר כיום המילט היהודי נמצא במיעוט השולט בכוח הזרוע על הרוב.

matrix200200

Active member
אני מכיר את הטיעון התעמולתי הזה. ירדן נכנסה לגדה המערבית בברכתה של ישראל (פגישת עבדאללה גולדה) . לבן גוריון היה נוח מאוד שירדן תהיה שם ותחסל את השאיפות הפלסטיניות . הטיעון הזה צץ אחרי 1967 כמו שאר הטיעונים האחרים.
בכלליות ובלי קשר.מפעל ההתנחלות חיסל את רעיון חלוקת הארץ . אנו כעת בשלב של אפרטהייד ובאנטוסטאנים כמו בדרום אפריקה בזמנו. השלב הבא והוא יבוא זו הקמתה של מדינה אחת מהנהר לים .ישראטין כפי שחזה בזמנו מועמר קדאפי . כבר כיום המילט היהודי נמצא במיעוט השולט בכוח הזרוע על הרוב.
או שסוף סוף תתרחש ההתפכות בעולם מאידאולוגיה של השמאל, נראה משפט בינלאומי שבו אידאולוגיה ואישים מרזכיים של השמאל יהיו בספסל הנאשמים כפי שקרה עם משפטי נירנברג ובסופו מספר אישים מרכזיים בתנועת השמאל העולמית יקבלו את חבל התלייה שמחכה להם כבר יותר ממאה שנה, והסכסוך הערבי הישראלי (הלא משמעותי יש לציין) ייפטר.
אם לשפוט לפי מה שקורה בארה"ב, יש סיכוי לכאן ולכאן ולכל הפחות הסיכוי לראות שמאלנים עושים ריקודים בחבל התלייה שם, בהחלט עולה מיום ליום.

חעחעחע11

Active member
ומבחינת רוב תושבי מזרח ירושלים (ולמעשה רוב ערביי ארץ ישראל) גם תל אביב הליברלית היא שטח כבוש (וגם מקום מושבך)
בזכות "מקום מושבו" (שאין לי מושג מה הוא, אבל מניח שמעבר לקו) ובזכות מקום מושבי שהוא מכבר לקו, אתה מטייל לך בנחת ובביטחון ברחובות תל אביב או כול מקום אחר, בזכות "מקום מושבינו" המגדלים היוקרתיים של גוש דן, שנמצאים בטווח ירי מפלסטין האהובה והכבושה שלך, עוד עומדים על תילם.
בזכות "מקום מושבנו" אתה יכול לטוס בנתב"ג, גם מעל השטחים, מבלי לפחד.
אני את שלי אמרתי.

Ccyclist

Well-known member

פייסל חוסייני אמר שכשהגבול נפתח ב 67 הוא פשוט נרשם לאולפן במערב ירושלים. עד לאינטיפדה הראשונה השאיפה הישראלית היתה לסוג של שילוב ואינטראקציה בין האוכלוסיות. אם הייתי נוסע על קו 30 בשנות השמונים הייתי רואה את זרם המכוניות עם הלוחות הכחולות מבית לחם לדרך חברון. עד גיל 8 המשפחה שלי ביקרה בבית לחם כל כמה חודשים.

הפרדה גזעית נוסח מדינות הדרום בארה"ב (דרא"פ פשוט ייבאה את השיטה ב 48, טעתה במיתוג השיטה במילה איומה ומפחידה באפריקאאנס ושילמה מחיר דמוניזציה שארה"ב לא נדרשה לשלם) לא היתה מעודדת עירוב אוכלוסיות כזה. יש מוזיאון אפרטהייד בדרא"פ שמראה המצאות הזויות כמו גשר מעבר בתחנת רכבת שחצוי בשניים - מעבר אחד ללבנים והשני לשחורים, ברזיות ציבוריות נפרדות וכל מני תשתיות ציבוריות בסיסיות שקיימות או בצורה כפולה או עם קו הפרדה כלשהו.

אין ולא היו דברים כאלו בישראל. גם כשיש דברים בעייתיים כמו המעברים לגדה - מי שנכנס דרכם לישראל יכול לשבת על אותו הספסל או להזמין אוכל באותה המסעדה בתוך הקו הירוק.

מה שיש ודי בעייתי זה הבדל אזרחות וזכאות. לפני 15 שנה הייתי במונית בירושלים עם נהג תושב מזרח העיר שכל הנסיעה היה בשיחת פלאפון בניסיון להשיג התחייבות עבור בן משפחה מהגדה שהיה צריך איזה טיפול רפואי בישראל. המערכות ששלטו בגדה - הממשל האזרחי והרשות הפלשתינית - לא הצליחו ליצור מערכת סוציאלית ברת חלופין עם המערכת בישראל.

למעלה