ברשותי מודם כבלים, מתג (switch) ושני מחשבים

ברשותי מודם כבלים, מתג (switch) ושני מחשבים

כבל מוצלב ושני קבלים לא מוצלבים. האם בנתונים אלה ניתן להקים רשת? ואם כן, כיצד?
 

guy668

New member
זה חידה או מה?

סתם, אם אתה מחייג כדי להתחבר לאינטרנט אז תפנה לספק האינטרנט שלך כדי שיגדיר חיוג אוטומטי במודם. אחר כך תחבר לסוויטש את שני המחשבים והמודם (כבלים רגילים אלא אם הסוויטש יודע להצליב אוטומטית ואז זה לא משנה), שני המחשבים אמורים לקבל IP אמיתי ולגלוש באינטרנט. כך זה אצלי עם 3 מחשבים.
 
תודה ושאלה

במודם הקודם של בזק הייתה לי גישה להגדרות והגדרתי חיוג אוטומטי בעצמי. האם גם במודם הנוכחי יש לי גישה? המודם הוא של thompson. שאלהשניה: האם הספק בטוח יסכים לעשות זאת, להגדיר אצלו חיוג אוטומטי? תודה
 

EBow

New member
--->

כדאי לדייק במושגים: בחיבור בכבלים קיימים שני מצבי חיבור - חיבור חייגן וחיבור ללא חייגן (ולא חיוג אוטומטי). בבזק, לעומת זאת, לא היה קיים מצב של חיבור ללא חייגן וחייגן היה חייב להיות תמיד מוגדר - או במחשב או במודם. במקרה שלך, לפי מה שאתה מתאר, הוא היה מוגדר במודם (כאשר המודם היה מוגדר כראוטר ולכן יכול היה לחייג). בכבלים, בניגוד לבזק, המודם לא יכול להפוך לראוטר ולכן אי אפשר להגדיר בו חייגן. מה ש-guy668 התכוון להגיד הוא שאתה צריך לפנות לספקית האינטרנט שלך ולבקש ממנה להעביר אותך לחיבור ללא חייגן. בחיבור ללא חייגן, כל שנדרש כדי לגלוש הוא פשוט לחבר את המודם למחשב ואין צורך שיתבצע כל תהליך חיוג, לא במודם ולא במחשב. בנוסף, כפי שנאמר, הבונוס שמרוויח הלקוח הוא, שאם יש לו Switch כמו שלך יש, ניתן לחבר אל המודם עד 3 מחשבים וכל אחד מהם ימשוך כתובת IP חוקית משלו. האם הספק בטוח יסכים לעשות זאת? תלוי. רוב הספקיות לא נוטות להעביר לקוחות לחיבור ללא חייגן בקלות, אבל אם תיתן להם סיבה מספיק טובה, כמו למשל, זה שיש לך ראוטר שאין בו אופציית חיוג ל-L2TP או PPTP (שהם פרוטוקולי החיוג בכבלים) ואתה חייב לחבר אותו לאינטרנט, יתכן מאוד שהם יעשו זאת. קח בחשבון שגם כשיסכימו, זה תהליך שצריך לקחת להם לפחות שלושה ימים.
 
איזה ראוטרים למשל ../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif

עונים להגדרה הזו?
 
למעלה