ברקת והרכבת הקלה.

מצב
הנושא נעול.

Image of me

New member
אתה ממש לא מכיר אותו.
אינטרסנט הוא לא, ופעילותו הציבורית לא נועדה להיטיב עם עסקיו (להפך - הוא הוציא הרבה מאוד מכספו על פעילות ציבורית ללא רווח). אם תקשיב פעם למה שהוא אומר על הרכבת הקלה אולי תבין שיש בהם היגיון, גם אם אתה לא חייב להסכים עם כל הטיעונים. הטענה המרכזית שלו (שלו, לא שלי) היא שהעירייה בראשות אולמרט "כופפה" את העובדות לטובת פרויקט יקר ושאפתני, וכדי להצדיק אותו כלכלית (70,000 נוסעים ליום לטענתו, נראה לי מספר קצת מוגזם) החליטה לשעבד את כל רשת התח"צ העירונית לרכבת הקלה ולמנוע מקווי אוטובוס לנסוע במקביל לתוואי. התוצאה היא שנוסעים רבים ייאלצו לעשות את ההחלפה הכפולה אוטובוס-רק"ל-אוטובוס כדי להגיע מנקודה לנקודה, וכל התנועה תתנקז לציר אחד במקום ליצור רשת יעילה.
אז מה האלטרנטיבה, שהאוטובוסים יסעו על הפסים?

yazzon

New member
אז מה האלטרנטיבה, שהאוטובוסים יסעו על הפסים?
בציריך בחלק מהקטעים רק"ל ואוטובוסים נוסעים
באותו תוואי. יותר מזה אם יש תקלה ברשת רק"ל החברה העירונית מוציאה אוטובוים אשר נוסעים במסלולים המקוריים של הרכבות.

אורי404

New member
בציריך בחלק מהקטעים רק"ל ואוטובוסים נוסעים
באותו תוואי. יותר מזה אם יש תקלה ברשת רק"ל החברה העירונית מוציאה אוטובוים אשר נוסעים במסלולים המקוריים של הרכבות.
אני לא בטוח אם זה מה שיהיה בירושלים,
אף על פי שזה נראה לי שבמקביל לרכבת הקלה, ייסעו אוטובוסים של "אגד". התכנון הוא גם בגוש דן, שבקטעים העיליים בהם תיסע הרכבת הקלה, ייסעו גם האוטובוסים.

yazzon

New member
אני לא בטוח אם זה מה שיהיה בירושלים,
אף על פי שזה נראה לי שבמקביל לרכבת הקלה, ייסעו אוטובוסים של "אגד". התכנון הוא גם בגוש דן, שבקטעים העיליים בהם תיסע הרכבת הקלה, ייסעו גם האוטובוסים.
אני כמעט בטוח שלא יסעו באותו תוואי

raminec

New member
לא בהכרח. לא כולם צריכים לעבור ברחוב יפו.
ממש אין צורך להעביר את כל הקווים דרך יפו

yazzon

New member
ממש אין צורך להעביר את כל הקווים דרך יפו
בכלל זה מאוד מאפיין את תח"ץ בארץ
בכל עיר שאני מכיר את מערכת תח"ץ שלה רוב קווים עוברים באיזשו רחוב מרכזי: ת"א - אלנבי ירושלים - יפה חיפה - הרצל ראשל"צ - הרצל לפעמים אין כלל הצדקה לסידור כזה של הקווים

XrayCharlie

New member
ברקת והרכבת הקלה.
זה לא סוד שראש העיר החדש של ירושלים, ניר ברקת, מתנגד לרכבת הקלה כבר זמן רב. ברור שהוא לא יכול לעשות כלום כדי להחזיר את הגלגל אחורנית ולוותר עליה, אבל איך בחירתו כן תשפיע לדעתכם על העבודות? האם הוא ילחץ יותר לסיום מהיר של העבודות וידאג שסיטיפס תקבל את כל האישורים שהיא צריכה מהר ככל האפשר? או האם הוא ישים כמה רגליים רק כדי להוכיח שהוא צדק? מה אתם אומרים?
ברקת עוד לא נכנס לתפקידו
והנה לכם.

naps

New member
ברקת עוד לא נכנס לתפקידו
והנה לכם.
לא עברנו קצת את נקודת האל חזור...?
הרי פירוק הגשר משמעו ביטול כל הקו (הגשר הוא פתרון להעברת הרכבת מעל הצומת העמוס בכניסה לעיר...). מה? יתחילו עכשיו להרוס את הגשר, לפרק את כל המסילות, להרוס את כל מה שבנו, לסלול כבישים מחדש, לזרוק את הקרונות שנקנו בכסף רב, לפצות את הזכיין? זה לא בזבוז של כסף? לטעמי מדובר באמירה חסרת אחריות של ברקת.

amit1270

New member
הרי פירוק הגשר משמעו ביטול כל הקו (הגשר הוא פתרון להעברת הרכבת מעל הצומת העמוס בכניסה לעיר...). מה? יתחילו עכשיו להרוס את הגשר, לפרק את כל המסילות, להרוס את כל מה שבנו, לסלול כבישים מחדש, לזרוק את הקרונות שנקנו בכסף רב, לפצות את הזכיין? זה לא בזבוז של כסף? לטעמי מדובר באמירה חסרת אחריות של ברקת.
הוא אמר "אשקול".
נראה לי שזה מכסה אותו מכל הכיוונים...

FDA

New member
הוא אמר "אשקול".
נראה לי שזה מכסה אותו מכל הכיוונים...
מזה אמור להביע האמירה הזאת?
חשבתי שיש לו שכל,אם הוא יוריד את הגשר זה יחזיר לו את הכסף? כבר בנו ויש מסילות ,למה לא לחשוב איך לשלב את זה מעכשיו במערך התחבורה בעיר? ואם התוכנית של הרק"ל לא מוצלחת כ"כ אפשר לשנות תוכניות לא צריך לבטל לגמרי כמו אצל הילדים -לא משחקים שוברים את הכלים

בועז ל

New member
חשבתי שיש לו שכל,אם הוא יוריד את הגשר זה יחזיר לו את הכסף? כבר בנו ויש מסילות ,למה לא לחשוב איך לשלב את זה מעכשיו במערך התחבורה בעיר? ואם התוכנית של הרק"ל לא מוצלחת כ"כ אפשר לשנות תוכניות לא צריך לבטל לגמרי כמו אצל הילדים -לא משחקים שוברים את הכלים
הסר דאגה, שום גשר לא יפורק.

FDA

New member
בפורום ירושלים שמחים ע"ז
שהוא יוריד את הגשר,עד כדי כך מטומטמים? אני מבין שזה קשה,העבודות,אבל צריך לטפל שיעשו את זה טוב ולא שלא יעשו בכלל מה דעתך אמית?כירושלמי

amit1270

New member
בפורום ירושלים שמחים ע"ז
שהוא יוריד את הגשר,עד כדי כך מטומטמים? אני מבין שזה קשה,העבודות,אבל צריך לטפל שיעשו את זה טוב ולא שלא יעשו בכלל מה דעתך אמית?כירושלמי
אולי זה קהל היעד של אמירות כאלה...

XrayCharlie

New member
גם אני חושב כך ולכן עולה השאלה
למה הוא אמר את זה? מה הוא רצה/רוצה להשיג? הוא אמר שהוא יבדוק עלויות תפעול ואחזקה. נניח שהם יהיו גבוהות. אז מה עכשיו? הוא בטח יודע שאם הוא יתחיל לפרק את הכול הוא יספוג אש על בזבוז מוחלט של כספים אז מה קורה פה? בשביל מה הוא צריך את זה? אם הוא לא מתכוון לזה, אז סתם הוא יוצא טמבל (וזה עוד לפני שהוא בכלל נכנס לתפקיד באופן רשמי).

naps

New member
גם אני חושב כך ולכן עולה השאלה
למה הוא אמר את זה? מה הוא רצה/רוצה להשיג? הוא אמר שהוא יבדוק עלויות תפעול ואחזקה. נניח שהם יהיו גבוהות. אז מה עכשיו? הוא בטח יודע שאם הוא יתחיל לפרק את הכול הוא יספוג אש על בזבוז מוחלט של כספים אז מה קורה פה? בשביל מה הוא צריך את זה? אם הוא לא מתכוון לזה, אז סתם הוא יוצא טמבל (וזה עוד לפני שהוא בכלל נכנס לתפקיד באופן רשמי).
בדיוק...

מצב
הנושא נעול.
למעלה