בריתה

• פותח הנושא lula
  • פורסם בתאריך
יש משהו ראשוני ושונה בחתונה, בעיניי.

אולי תגידי שגם ילד ראשון הוא משהו ראשוני וייחודי וחגיגי, אבל לדעתי אח"כ יהיו עוד ילדים, וגם בר מצווה הוא בעצם יום הולדת. וחתונה זה משהו שונה, אחר, יחיד בתקווה.

לא יודעת אם אני מצליחה להעביר את התחושה שלי (ואני חושבת שאם אני הייתי קוראת את זה, אז לא הייתי ממש מבינה...), אבל ניסיתי

בכל אופן, לי ברור, וגם מהמשפחה שלי, שאם עושים אירוע, אז רק חתונה. ברית/ה, בר/בת מצווה ממש ממש לא. וכפי שמסתמן מהשרשור הזה, אני לא ממש רחוקה בתחושותיי.

שקדייה

New member
לדעתי רק בר/בת מצווה זה ארוע מיותר.

למעט אצל דתיים שבן המצווה עולה לתורה ובאמת יש איזה משהו שהם חוגגים אותו.

אצל חילוניים, תהרגי אותי מה יש לחגוג בר מצווה ובת מצווה? מה הארוע? יומולדת עם מספר יפה?

לידה של ילד, אגב בעיני זה משהו הרבה יותר רלוונטי לארוע מחתונה.
מה הארוע בחתונה? החלטתם להתחיל להז)*& עם אישור?

foofoo77

New member
לפני שנתיים היינו בבר מצווה

ובעלי אמר שזו היתה חתונה בלי כלה.
נורא הצחיק אותנו
הבר מצווה גם עלתה כמו חתונה.

s h i r i 1

New member
אני מתכננת על בר מצווה בפורמט חילוני

שנהיה בריאים כולנו... אבל מבטיחה לך - יהיה להיט!

(ותהיה עליה לתורה, גם לגיא וגם למיקה, אבל בבית כנסת של התנועה המסורתית)

רינגולי

New member
למה לא?

אנחנו עשינו בשתי הלידות, ומאוד נהנו.

לא כל אירוע כזה הוא מסחטת כספים.

שינו באים ממשפחות גדולות שאוהבות אירועים ומפגשים,
יש לנו גם מעגל חברים גדול,
ואירועים כאלו הם הזדמנות ליהנות ביחד ותירוץ להיפגש בפורמט שלא תמיד מתאפשר בלי כותרת מתאימה.

אני חושבת שזה נעשה ממקום כזה, שבו יש חשיבה על האורחים ורצון להפוך את האירוע למפגש נעים וחגיגי,
יש חשיבה מראש על רשימת המוזמנים, על השעה, על היום, על הפעלה לילדים אחרים,
וזה גם מראש נטול פרצופים וכעסים וחשבונות של מי כן או לא מגיע.

ומקילומטראז' די מכובד של הזמנות ואירועים מכל הסוגים והמינים אני מזהה מראש אירועים שהם בבחינת מסחטת כספים
ולכאלו אני גם לא עושה מאמץ מיוחד או הופכת עולמות כדי לא להגיע.

LiOla

New member
אני מאלו שנגד

בעיקרון כי זה בקושי אירוע. יושבים, אוכלים, נותנים צ'ק והולכים. הזמן שהזוג המזמין מקדיש לאורחיו הוא מינימלי במקרה הטוב. זה לא באמת מפגש חברתי עם המארחים..

לדעתי יש חלופות יותר טובות-
למשל להזמין למסעדה, ולא לאולם, כמות מצומצת של אורחים.
כך כל אחד מזמין/לא מזמין לפי רצונו, ואין את עניין הצ'קים המחייב. מי שירצה יביא מתנה אמיתית, מכל הלב.

פלגיה

New member
אני בעד לחגוג לידה

בעיני זה חשוב.
לא הייתי ננעלת על קונספט יחיד, ולא חייב להיות "שישי בצהרים עם מפעיל", אבל אני מאוד בעד חגיגה שמציינת כניסה של ילד לעולם, יחד עם משפחה קרובה, חברים טובים או כל מסגרת שמתאימה להורים.

shtaz

New member
אני אוהבת ארועים

כאלו שמאפשרים לי להפגש עם משפחה מעט יותר רחוקה, וחברים שגרים רחוק, אוהבת שזה ביום ושעה נוחים ונעימים לי.
שישי בוקר צהרים בעיני זה האידיאלי...בטח עדיף מהברית שאני מוזמנת אליה בשבת ב- 18 בערב באיזה בר/מועדון/פאב במרכז ת"א....

OrlyNL

New member
כל אלה שאומרים שזאת לא מסחטת כספים

אני רוצה לראות מישהו עושה אירוע כזה (ברית או בריתה) ומבקש באופן חד משמעי לא להביא צ'קים ו/או מתנות.
אני מאוד רוצה לשמוח בשמחתן של משפחות מתרחבות, אחרי הכל לידה זאת באמת סיבה למסיבה. אבל למה, למען השם, אני צריכה לממן את הקייטרינג?

ל ו ז י

New member
וכשלא עושים אירוע - את לא קונה גם ככה מתנה?

כי אני לחברים ומשפחה קונה מתנה כשנולד ילד, אז מה אכפת לי אם הכסף הזה "יתבזבז" על מתנה או על צ'ק?
חוצמיזה שלחברים ולמשפחה זה בכיף שלי ונעשה מכל הלב ובאהבה גדולה,
אותנו מזמינים רק חברים ומשפחה, לא הוזמנתי עדיין לאירוע שאין לי קרבה מסוימת לבעל השמחה, ואני מניחה שאם יקרה כזה מקרה אני גם ארגיש הכי בנוח לא להגיע אם לא בא לי טוב.

OrlyNL

New member
יש הבדל!

מתנה הולכת לילד, צ'ק הולך לכיסוי האירוע.

ל ו ז י

New member
למה זה חשוב לך?

ואולי ההורים שלהם מימנו להם את האירוע וכל שאר הכסף נועד כדי לפוצץ את הרך הנולד במתנות???
ואם היא מחליפה את המתנה וקונה לעצמה משהו בזה?

בקיצור - למי אכפת???
אני נותנת מתנה/ כסף ונהנית מהנתינה, באירוע יש ערך נוסף שאני בד"כ מאוד נהנית ממנו. מה יעשו עם הכסף או המתנה ממש לא מטריד/ מעניין אותי

OrlyNL

New member
אז לך זה לא חשוב ולי זה כן חשוב

אני רוצה שהמתנה שאני קונה תלך לטובת הילד ולא לטובת האירוע שההורים עושים.
לא מרגיש לך קצת חוצפה לקחת את הכסף שהבאת בשביל מתנה לילד שנולד ולשם עם זה לקייטרינג של האירוע? באיזו זכות הם מפקיעים את המתנה שלי מהילד?

מי אמר לך

שככה משלמים את הקייטרינג????
אצלנו המעט צ'קים הלכו לחסכון של הילדה....

shtaz

New member
אז תביאי מתנה

מה הבעיה...
בשבת אנחנו בברית וקנינו מתנה
והאמת לכל ה- 4 בריתות האחרונות שהיינו השנה קנינו מתנה ולא הבאנו שיק
לא חושבת שמי מהמקבלים מידר אותי מחייו בגלל שלא כיסיתי את המנה שלי...

OrlyNL

New member
זה לא קצת תמים להגיד "תביאי מתנה"?

זה נורא יפה להגיד, אבל אם אני אביא מתנה לכל האירועים שאני מוזמנת אליהם, אני בטוחה שאני אחטוף פרצופים לא נעים.
את חושבת שזוג שמתחתן רוצה מתנה? את חושבת שזוג צעיר שעושה אירוע לילד רוצה מתנות? רוב האנשים עושים חישוב של "כמה אני צריך לקבל כדי לכסות את האירוע" וזאת המציאות.

אני קיבלתי טונה מתנות

והאמת? יותר שווה... החלפתי חלק, היה לי כסף בזבוזים ש"חייבים?" להוציא בכל מיני חנויות מגניבות (אימג'ינריום למשל) או סתם לשילב... (תכלס- רב המתנות החלפתי אבל סתם כי אלו היו דברים שכבר יש לי)
זה לא ביאס אותי- להפך!
והאמת שאני באמת לא זוכרת מי הביא לי מה. כל מי שבא לשמוח איתי- אני שמחתי

shtaz

New member
זה היה תמים אם בעצמי לא הייתי נוהגת ככה

אבל כאמור..דוגמא חיה מהשבוע: בשבת מוזמנים לברית - ואתמול נכנסתי לחנות תינוקות וקניתי מתנה
בשנה האחרונה 3 חברות שלי ילדו והזמינו לבריתות ושלושתן קיבלו מתנות מגולף/שילב...
אני לא יכולה לעמוד בציפיות של כל מי שסביבי, בקוש בשל עצמי בעלי ואמא שלי אני מצליחה...

ואני מפרידה בין חתונה לברית..לא יודעת למה בעיני ברית צריך להיות מתנה לילד/ה, חתונה זו מתנה לזוג ואז אני יודעת שרוב הזוגות (כולל אותי) יסתדרו טוב יותר עם שיק מאשר סט מצעים או סירים.

שקדייה

New member
זה לא תמים. ובמקרה של ברית זה הגיוני.

הרי במילא צריך המון דברים לילד חדש.
לא משנה אם היה ארוע או לא- זוג הורים טריים בשנה הראשונה, בכל מקרה יצרכו סחורה בשווי של 1000-2000 שקל משילב או דומיה...
לא ירצו את הטרמפולינה שהבאת- יחליפו לאוניברסיטה, יחליפו לזיכוי שיבזבזו לאט לאט על גופיות וגרביים....
להביא סרוויס לזוג לחתונה- זה באמת קצת תמים. אני מודה.

אגב, אני מביאה מתנות רק לאנשים קרובים באמת, כאלו שיש לי כח וחשק לטרוח בשבילם.
כי תכלס לשים פנקס צ'קים בתיק ולהכנס צ'ק למעטפה של האולם בעמדה של הרישום זה הדבר הכי קל בעולם...

shtaz

New member
ורק לעדכן מהארוע אתמול

ערמת המתנות בכניסה למקום היתה ענקית..כך שזו לא איזו גחמה שלנו או קמצנות, אנשים עדיין מגיעים עם מתנות לבריתות.

למעלה