ברישום בטאבו-צריך לשלם ארנונה מראש לכל השנה?

ברישום בטאבו-צריך לשלם ארנונה מראש לכל השנה?

שבוע טוב, כשניגשתי לעירייה בקשר לרישום דירה (שקניתי החודש) בטאבו- נאמר לי שעל מנת לרשום את הדירה בטאבו על שמי- יש צורך לשלם את כל הארונונה עד לסוף שנת 2009 מראש! האם מישהו מכיר את החוק ויודע האם הם צודקים בדרישתם? פשוט קיבלתי לצערי שוכרים בירושה, ויש להם עוד מס' חודשים בדירה עד שאעבור אליה. ואני מפחד שאם אשלם את הארונונה עד לסוף השנה הם יוכלו להסתלק מבלי להחזיר לי את החוב עליה. תודה מראש

תשובה

עולים משאלתך כמה עניינים. ראשית וככלל אין חוק הקובע כי צריך לשלם שנה מראש. מה שרשויות עושות וגם כדרישה טכנית מהטאבו הינה שעד שהאישור עירייה מגיע לטאבו לוקח זמן ועד שהפקיד מתפנה לתיק, נהוג לשלם לתקופה מתקדמת יותר על מנת שנכון למועד הרישום לא קיים חוב. כל רשות נוהגת אחרת באשר למשך התקופה המבוקשת לתשלום. לגוף הפרטים העובדתיים אוכל לומר לך שאם אתה הקונה אז לא אתה צריך לספק את האישור ובכל מקרה זה המוכר צריך לשלם החובות לעירייה עד לקבלת החזקה לידך.באם נכתב בחוזה שהחזקה עוברת לידך יחד עם השוכרים, אזי המצב אחרת. מומלץ לבקש מהשוכרים לשלםאת התשלום לעירייה, הם מחוייבים לכך גם על פי חוזה השכירות. בכל אופן, לא הייתי ממליץ לשלם עבור השוכרים. אין באמור משום ייעוץ משפטי.

למעלה