בריטניה: השריעה תשולב במערכת המשפט

yamkachol

New member
בריטניה: השריעה תשולב במערכת המשפט

משמעות הצעד הזה מרחיקת לכת, והיא כבר מעוררת הדים בממלכה: מערכת המשפט הבריטית עשויה להכיר בעקבותיו בצוואות שבהן נשים, ילדים שנולדו מחוץ לנישואים ואפילו ילדים מאומצים - לא ייחשבו ליורשים שווי זכויות.

nimrat

New member
צריך להיות מטומטם במיוחד בשביל לעשות דבר כזה

וככל הנראה הבריטים אכן מטומטמים
מה שיישאר מהאימפריה הבריטית, זה כמה חוקי שריעה מטורפים, גרועים בהרבה מהחוקים היהודים
לא יאומן, אני מקווה שזה לא יתממש. לא ברור לי כיצד חוקי שריעה יכולים להשתלב במערכת חוקים של מדינה מערבית ומודרנית כמו בריטניה - הניגוד חזק מידי

marabo

Well-known member
מה כל כך גרוע בחוקים היהודיים?

אני מוכן להתערב שאתה בקושי מכיר אותם בכלל.

nimrat

New member
ספר זאת לאלפי מסורבות בגט

הן "מכירות" את החוקים היהודים ה"מתקדמים"

חבורה של ברברים פרימיטיבים - רק חוקי השריעה גרועים מחוקי היהדות

marabo

Well-known member
זה קשקוש

הרי אם מדובר במסורבת גט חילונית זה לא מה שמונע ממנה למצוא לה חבר לחיים ולחיות איתו ואף אחד לא יעשה לה כלום. ואם היא דתיה אז ממילא היא מקבלת עליה את דין התורה.
ומעבר לזה, הבעל הסרבן לא מלקק דבש, הוא נירדף בידי רשויות החוק עם סנקציות שונות ומשונו ולעיתים גם יושב בכלא.

ridnik

New member
אתה חושב שזה נעים?

את לא יכולה להתחתן, למסד קשר, הילדים שלך ושל החבר לחיים הם בעלי מעמד בעייתי מאוד, לגבר יש טיעונים חזקים מאוד נגדך בבית המשפט בטח אם הוא הולך לבית המשפט הרבני(את לכאורה בוגדת בו)

marabo

Well-known member
לא נעים אבל יש עוד הרבה דברים לא נעימים

נעים לשלם מס הכנסה?
נעים לשלם אגרת הטלויזיה?
לא כל חוק בספרי החוקים של המדינה הוא נעים, לא החוקים הדתיים ולא החילונים.

ridnik

New member
יש לא נעים הכרחי, יש לא נעים לא הכרחי =עוולות

הציבור יקבע מה זה עוולה ומה זה לא. בשביל זה יש דמוקרטיה - חוקים לא נעימים שמקובלים על הציבור וכאלה שלא מקובלים לכן מבוטלים (לדוגמא איסור על יחסים חד מיניים - איסור שבוטל)
את חוקי הנישואים והגירושים לא קבעו בצורה דמוקרטית והן גם לא נתונים לשינויים בצורה דמוקרטית - לכן יש לי סלידה יותר חריפה ממנו.

מה שכן - אתה שמתחרד מיום ליום לא מבין שהחרדים הם ממש לא המודל של עם ישראל במשך אלפי שנים. אם תסתכל על עם ישראל, חוקיו ומנהגיו לפני 1500,1000,500 ו300 שנים לבין היום אתה תראה שבכל תקופה נראינו אחרת לגמרי. עמים משתנים ותרבויות משתנות גם אם הן שומרות על גרעין מסוים, היהדות הצטיינה בהשתלבות במרחב בו היא נמצאת ובזמן בו היא נמצאת (בניגוד לאיסלאם שבו יש עיקרון מובהק של נצחיות - ולכן יש קריסה רצינית שלו היום) כנראה שיהודים לפני 500 שנה היו סוקלים באבנים זוג הומוסקסואלים כי זה היה נפוץ בזמן ההוא והיום גם דתי אדוק לא יעשה זאת. אותו תהליך קורה גם בחוקי היהדות ובפרשנות שלהם. אני מקווה מאוד שההיסטוריה תמשיך להוכיח את עצמה - ומי שיהיה מקובע - סטגנציה יפסיד, כמו שתמיד הפסיד.

marabo

Well-known member
הנכסת רשאית לשנות חוקים

והכנסת מייצגת את הציבור, אם אינה עושה זאת במקרה של חוקי בתי הדין הרבניים אז כניראה שזה מה שהציבור רוצה.

עם כל הביקורת שיש לי על החרדים הם עדיין אלו ששומרים את התורה, שומרים שבת, שומרים כשרות וכו'. התורה זה מה שמייחד את עם ישראל. בלי זה עם ישראל הוא גוי ככל הגויים.
לו היית מכיר באמת את התורה וחוקיה היית יודע שלא היו סוקלים זוג הומוסקסואלים ולא סוקלים אף אחד.
אחת הבעיות שיש עם החינוך החילוני היא הבורות העצומה שמנחילים לילדים במה שנוגע ליהדות ואת מה שכן מלמדים מלמדים בצורה מעוותת.
כדי לסבר את אוזנך אתן לך שיעור קטן שנוגע למקרה ההומוסקסואלים שהזכרת.
לפי התורה וההלכה, על מנת להרשיע אדם בדין בדיני נפשות נידרשים כמה תנאים:
1. זוג עדים ראו את המעשה.
2. זוג העדים ראו בעיניהם, לא שמעו או כל עדות נסיבתית אחרת.
3. זוג העדים פגשו את הנאשם בדרכו לביצוע המעשה והיתרו בו.
כל התנאים הנ"ל ועוד כמה שלא הזכרתי כאן הם תנאי חובה, בלעדיהם לא תהיה הרשעה.
במקרה של ההומסקסואלים זה הרי לא הגיוני שזוג ההומסקסואלים יקבלו התראה ומייד אחרי זה יעשו את המעשה לעייני שני העדים שהתרו בהם כשאלו צופים בהם...
לכן אמרו חז"ל שסנהדרין שהייתה מוצאיה אדם להורג אחת ל 70 שנה הייתה ניקראת "סנהדרין קטלנית".
בקיצור, כל גזרי דין המוות שיש ביהדות רובם ככולם הם תיאורטיים בלבד והתורה יודעת את זה, היא רק רצתה להראות כמה דעתו של הקב"ה לא נוחה ממעשים כאלו.

ridnik

New member
מסכים איתך, לכן אני מבקר גם את החוקים

וגם את הכנסת.

לגבי מה שהדגמת -עשית מה שדתי יודע לעשות הכי טוב, להתפלפל. הצגת לי כמה זה נדיר זה שיש עונש סקילה על משכב זכר, אבל עדיין יש עונש כזה. גם על בגידה בישראל יש לכאורה עונש מוות שלא מומש מעולם בנושא הזה, ולמרות זאת ברור שזה דבר חמור. בעיני לא צריך להיות עונש כלל ועקב דעת הקהל האיסור אכן בוטל, מה שלא קורה לצערי בחוקי ההלכה לפחות בדור האחרון.

marabo

Well-known member
בדור האחרון אין בכלל סנהדרין

שבסמכותו לגזור עונש מוות לכן תעזוב את ההלכה במנוחה, היהדות זו לא הבעיה של היהודים כאן למעט קומץ השמאלנים הקיצונים כאן שונאי הימנים/מתנחלים/דתיים. השינאה שלהם היא לא בגלל דין כזה או אחר ביהדות, זה משהו פתלוגי מתחום בריאות הנפש.

nimrat

New member
להזכירך

נושא הדיון הוא מערכת החוקים היהודים ה"מתקדמת", ולא מנהגי החילוניות
אם הבעל נרדף, הרי שזה לא בגלל החוקים היהודיים המפגרים, אלא בגלל חוקי מדינת ישראל, החילוניים, כך שאינך מצליח להצדיק את מערכת החוקים העתיקה שאינה מותאמת לחיי היום יום בחיים המודרניים

marabo

Well-known member
מסורב הגט נירדף מתוקף ההלכה

את הסנקציות וצו המאסר מטיל עליו בית הדין הרבני בהתאם לחוקי התורה.
שוב, תעשה לי טובה אבל בעיקר לעצמך, תהיה חילוני אבל אל תהיה בור ועם הארץ.
אם אתה רוצה להתווכח על נושאי דת תלמד הייטב את הנושא.
אי אפשר לנהל איתך דיון בדברים הללו כאשר חסר לך ידע מאוד בסיסי.

nimrat

New member
מסורב הגט יכול לגרור את אשתו 20 שנה

מתוקף ההלכה
זאת עובדה

nimrat

New member
שטויות

בודדים יושבים בכלא
עשרות ומאות גוררים את הנשים המסכנות שנים רבות
ההלכה SUCKS

marabo

Well-known member
זה כבר תלוי בשיקולים של בית המשפט

מה לעשות אבל לא תמיד האישה צודקת ב 100% לעיתם גם הגבר, לעיתים הוא צודק ב 20% ולעיתים ב 90% . ואם בית דין מחליט שיש גם מידה מסוימת של צדק בצד הבעל הוא יחליט אחרת.

nimrat

New member
הרבנות המחורבנת שופטת לפי ההלכה

אין פה עניין של מי צודק
אם אישה רוצה גט, עליה לקבל אותו מיד, ללא כל תנאי
רק בגלל ההלכה המחורבנת נשים בישראל סובלות שנים רבות
שלא לדבר על עוד עשרות ומאות דינים מחורבנים שנכתבו לפני 2500 שנה ואינם מתאימים לימים אלה
פרימיטיבים וברברים

marabo

Well-known member
קישקושים מחורבנים

מה פירוש אם אישה רוצה גט עליה לקבל אותו מיד?
אין ילדים? אין רכוש לחלק? אין מזונות לקבוע? אין משמורת על ילדים? ככה חותכים הולכים?
גירושין זה מהלך מורכב ושום דבר הוא לא שחור ולבן וכל מקרה לגופו.

ובאשר לחוקים, אני יכול להראות לך עד כמה החוק שלכם היום הוא עלוב ופרמטיבי לעומת חוקי התורה הנאורים, בענייני נזיקין, בענייני ממון, בדיני ראיות, וכו'. אבל לא ניראה לי שאתה רוצה לשמוע, אתה מקובע בחילוניות הפרימיטיבית שלך אז אין לי מה לשכנע אותך.

nimrat

New member
קשקושים מחורבנים

יש גברים שגוררים את הנשים המסכנות שנים רבות וסוחטים מהן כסף ורכוש בחסות ההלכה הפרימיטיבית והמחורבנת, בלי קשר לחלוקת רכוש והסדרי ראיית ילדים - אל תזבל במוח
רכוש מתחלק חצי חצי, והסדרי ראיה נקבעים בד"כ תוך 10 דקות - על מי אתה חושב שאתה עובד ?
החוק שלנו פרימיטיבי ? אולי בעיניך, עיניים של מאמין בהלכה הפרימיטיבית

למעלה