בריאות האישה מכבי (צפון)

נוקי30

New member
בריאות האישה מכבי (צפון)

היי בנות,

חייבת לפרוק... מקווה שתוכלו להבין אותי...
הרבה זמן אני מרגישה שמעבר למאבק והקושי היומיומים, אני מריכה להאבק גם עם בריאות האישה.
אני מטופלת של בר חוה, אך היות ואני גרה בקריות, את המעקבים אני עושה בבריאות האישה (שנמצא "רק" חצי שעה נסיעה מהבית שלי).
מילא, המרחק וחוסר הנוחות והאיחורים לעבודה- את הכל אני מוכנה לספוג, הרי המטרה מקדשת את האמצעים...
אבל, הבירוקרטיה היא שהורגת אותי- כל פעם מחדש אין תורים ואז לריב איתן ולהסביר שנצרת זה עוד יותר רחוק ממני, ושאני לא יכולה לנסוע כל יומיים לרופא המטפל ולהתחנן שיכניסו אותי בין התורים...
השבוע זה חצה את כל הגבולות- ביום חמישי המרכז סגור כי הם ביום כיף. כששאלתי מה עושות מטופלות המכון, אז אמרו לי שלהן יש מענה- רופאה שבודקת אותן, אבל היות ואני לא מטופלת של המכון, אז לא מגיע לי שהיא תבדוק אותי.
מה אכפת להן שאפספס ביוץ וילך חודש לפח? הן מזריקות הורמונים מדי יום???
אחרי ריב עם הנציגה והאחראית, קיבלתי בסוף הפניה לרמב"ם.
אבל למה זה צריך להיות ככה?
אני כל הזמן בסטרס מזה (כאילו הסטרס של הטיפולים לא מספיק), כל שיחה איתן אני מגיעה לסף דמעות (הורמונאלית, כבר אמרנו?!)
פשוט נמאס לי?!
מניחה שיש פה עוד בנות כמוני, איך אתן מסתדרות???? זאת רק אני???
היום לא יכולתי יותר וכתבתי פניה לנציבות פניות הציבור (לא מאמינה שמשם תבוא הישועה, אבל כבר לא יודעת מה לעשות).
אשמח לשמוע מה אתן עושות? ואולי אם יהיו כמה תלונות הם יתייחסו לכך יותר ברצינות...

תודה למי שקראה עד כאן וסליחה אם העמסתי

איזה תסכול

לאורך שנות הטיפולים שלי היו לי שתי התנסויות עם תלונות דרך פניות הציבור באתר של מכבי. בשני המקרים (שניהם היו תלונות על מעבדה) הפניה שלי הגיעה למנהלת הסניף הרלוונטי (סניפים שונים) שהתקשרה אלי ונתנה לי מענה מקצועי ואדיב מאד. שווה לנסות. בריאות האישה ממוקם בתוך סניף ויש מעליו מנהל.
&nbsp
&nbsp
ולגבי השבוע, תנסי לשאול אצל בר חוה אם יש אפשרות שתעשי את הבדיקות ברביעי.

נוקי30

New member
תודה יקירה :)

כתבתי כבר תלונה, אבל באמת שוקלת לעבור קופ"ח, כי כבר אין לי כח למאבק המיותר הזה... רק לא יודעת אם האלטרנטיבה טובה יותר...
&nbsp
לגבי השבוע- כבר קבעתי תור ברמב"ם- מקווה שלא יבזבז לי את כל היום :(

אולי יש מרכז בריאות האישה בקופה אחרת יותר קרוב?

אבל אז חשוב לוודא לפני שתיהי זכאית לאותם דברים ללא תקופת המתנה (נראה שלא שלא אמור להיות, אבל תוודאי).

אם את נשארת במכבי- מה שאני עושה, זה קובעת תמיד שני תורים עתידיים לפני שיודעת האם אכן הרופא שולח אותי לבדיקה באותו תאריך או לא. לבטל זה ממש פשוט, ניתן דרך האתר. ולקבוע תור ניתן לקבוע עד שני תורים טרם המועד.

בהצלחה!!

נוקי30

New member
זה בדיוק מה שאני עושה

הבעיה שאין להם תורים לפעמים שבוע מראש. אני תמיד קובעת לראשון, שלישי וחמישי- לפי הימים של בר חוה. הבעיה שפשוט אין להם תורים דרך המוקד אף פעם וזה תמיד מול המרפאה וכל פעם משא ומתן, עד שהם מכניסים בין התורים. פשוט מתסכל. יש את זבולון של כללית ממש לידי ואז גם בר חוה יהיה לי ב 100 שח, הבעיה שגם לכללית יש בעיות משלה...

נוקי30

New member
ע״פ החוק- אמורים לקבל את הביטוח המקביל בקופ״ח החדשה

לפי הותק שכבר יש. כלומר אם יש לי כבר שנה מאוחדת שלי ואעבור לכללית, ואעשה ישר את הפלטינום, זה יחשב כאילו יש לי כבר שנה...
הבעיה שהמעבר זה עד ה 14 לחודש, אבל נכנס לתוקף רק ב 1/1.
והבנתי שגם לכללית יש את החסרונות שלהם.

בלונד23

New member
בכללית יש חסרונות ויתרונות

אני בכללית, ובעיר שלי אין מרכז בריאות האישה.
במרכז בריאות האישה אחד באזור שלי אין מעקב זקיקים בכלל חוץ מפעם בשבוע (!).
במרכז שני בעיר הסמוכה לא רוצים להזריק (התלוננתי עליהם וזכיתי לטלפון נזעם מהאחות).
ואני בספק אם יש שם מעקב זקיקים, כי לעולם לא עונים לטלפון אז באמת אי אפשר לדעת.
ובמרכז בריאות האישה ברמת אביב הן מסרבות לעשות לך זקיקים אם את חטאת בכך שאת מבצעת טיפול אצל רופא פרטי ולא אצל אחד מהרופאים שלהם.
וליד הבית שלי, בסתם מרפאה, האחות מסרבת לקבל אותי לדם כי לטענתה אם הרופא משפחה שלי לא יושב שם, זו לא חובתה. בגללה אני נוסעת לעיר אחרת! (אבל זה בעיקר כי היא רעה).
זה הכללית.
מצד שני יש בה גם יתרונות, כמו הפניה לבדיקות קרישיות בלי שום בעיה.

נוקי30

New member
אני פשוט לא מבינה את זה

כאילו שאנחנו לא עוברות מספיק גם ככה, כאילו שאנחנו באות לא"ס ולאחיות בשביל הפאן, כי משעמם לנו :( פשוט מתסכל :( בקריות בעיקרון יש את זבולון של הכללית שממש קרוב אלי, ואז גם בר חוה בהסדר... הקיצר, לא אוהבת את הכללית, אבל כרגע ממד לא מרוצה ממכבי. מנהלת בריאות האישה חזרה אלי אתמול והבטיחה שאם תהיה שוב בעיה, אז לדבר איתה ישירות, אבל לגבי מחר- אני עדיין צריכה לעשות בבי"ח, כי הרופאה שלהם מטפלת רק במטופלות של המכון :( אמרה גם שמקימים מרכז בקריות, אבל אני מאוד מקווה שעד שהוא יפתח , זה כבר לא יהיה רלוונטי אלי

atiro

New member
באיזה סניף את?

אני הייתי בבריאות האישה בגרנד קניון והם היו מאוד נחמדים.. תכלס אם את צריכה מעקב זקיקים והם לא נמצאים יש מלא רופאים של מכבי שיש להם US - למשל ארליך והם ישמחו לעזור לך..בטוחה שיש מישהו קרוב אליך.
תנסי לברר.
גם אני קבעתי תור לבר חווה ומקווה שלא יהיו בעיות לכשיגיע הזמן.
בכל מקרה.. תתעודדי.. זו יכולה להיות הפעם האחרונה.. :)

נוקי30

New member
אני בגרנד קניון

הם מאוד נחמדים, אבל זה לא עוזר מבחינת הזמינות שלהם. ברגע שאת לא מטופלת של המכון, אז זה הופך להיות בעיה שלך אם אין תור. הן אומרות לך מאוד יפה שהן מצטערות אבל אין תור פנוי, אז תלכי לרופא המטפל שלך או לנצרת עלית ורק אחרי שאת מסבירה להן באותה צורה, שהם חייבים לתת לך מענה, רק אז הן מועילות בטוב להכניס אותך בין התורים. מתסכל אותי שזה ככה...

Rמחכה

New member
אבל למה את צריכה להזמין תור?

אם זה מרכז בריאות האישה לא פשוט מגיעים לא.ס. ובדיקת דם?
&nbsp
אני גם במכבי, אומנם באיזור המרכז
אבל כאן במרכז בריאות האישה מגיעים בין 7:30-8:30 ונכנסים לא.ס. בלי להזמין תור מראש
כנ"ל בבדיקות דם
&nbsp
הזמנת תור לא.ס. או ב. דם למטופלות פוריות זה פשוט סיוט...
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

נוקי30

New member
אני גם לא מבינה את זה

גם צריך להזמין תור, גם לפעמים אין להם תורים שבוע קדימה וגם הם מתחילים רק ב 8, אז אפילו אם אני מצליחה לקבוע מוקדם, אני לא מגיעה לפני 9 לעבודה

בלונד23

New member
תארי לך שבאזור שלי במרכז בריאות האישה אין בכלל

אין מעקב זקיקים מלבד יום רביעי.
למה דווקא יום רביעי?
ככה.
אה, וגם ביום רביעי זה עם תור מראש, ואין תורים.
ואם את רוצה דם, אומרים לך לעלות למעלה למוקד דמים שפתוח לכולם ויש בו תור ארוך מאוד לפעמים.
זה "מרכז בריאות האישה"...
&nbsp

Hadara111

New member
לא מכירה את הפרוצדורה במכבי אבל

במאוחדת יש אפשרות לבצע אולטרסאונד זקיקים ובדיקות דם בכל מרפאה של הקופה וגם לקבוע כל פעם למכון במרפאה אחרת.
האם את חייבת לבצע אך ורק במרכז בריאות האשה?
ובנוגע לסטרס, אין שום סיבה שתעברי מסכת ייסורים. תבררי אם הקופה מספקת לך אלטרנטיבות כמו שציינתי, גשי לדבר עם מנהל הסניף שלך ולבקש ממנו פתרון קבוע ואם לא מסתדר פשוט תעברי לקופה אחרת (כל הותק הביטוחי נשמר לך).

נוקי30

New member
דיברתי עם המנהלת של בריאות האישה

והיא הבטיחה לי שאם תהיה שוב בעיה, אז לדבר איתה אישית, כמובן שלגבי היום לא היה לה פתרון ואני עדיין צריכה לנסוע במיוחד לרמבם. אמרה שבדיוק מקימים מרכז בקריות... מקווה שכבר לא יהיה רלוונטי לגבי.

yomyom365

New member
אני מטופלת של כללית...

יש למשל בחיפה ברמות רמז מרפאה בה לא צריך לקבוע תורים לבדיקות דם. פשוט מגיעים ועושים. פתוח משש וחצי בבוקר ומיועד לסטודנטים ולאנשים עובדים.
ובימי רביעי שאין שם בדיקות יש בלין במחלקת פוריות / בזבולון.
מומלץ ונוח.

למעלה