בריאות, בדיקות ורופאים

allmostmom

New member
תראי

מה שהם עושים זה שקלול מחדש של כל הפרמטרים; שקיפות, בדיקת דם וחלבון עוברי ואז את מקבלת שקלול של הסיכון.
אני קיבלתי בנפרד את החלבון עוברי ואת השקיפות והבדיקה של המעבדות זר. יש מלא נתונים אבל העיקר שהכל תקין
לדעתי תעשי כבר את הבדיקה וזהו. להבא תעשי דרך הקופה

המלצה על פרופסור אחירון

היינו אתמול בסקירה מוקדמת אצל פרופסור אחירון (היינו אמורים לעשות אצל מישהו אחר אבל קיבלנו המלצות עליו ואיכשהו היה לו תור די קרוב), רציתי להמליץ עליו בחום. מביקורות שקראתי באינטרנט לפני שהלכנו אליו ראיתי שהוא ממש מקצועי (הוא מנהל יחידת האולטרסאונד בתה"ש) אבל לפעמים לא ממש נחמד. החוויה שלנו איתו הייתה ממש כייפית, הוא דווקא סופר-נחמד, מצחיק, עונה על שאלות גם אם שאלת את אותה שאלה 3 פעמים. הרגשנו שאנחנו בידיים טובות.....

chunk

New member
הערכת משקל - מתי מתחילים לעשות?

אני בשבוע 27 אוטוטו. הייתי אצל הרופא שלי לפני כמה ימים לבדיקה שגרתית (אני אצלו אחת לחודש). שאלתי אותו מה עושים הלאה, והוא הנחה אותי לעשות זריקת אנטי די בעוד שבועיים (אני RH-). כששאלתי לגבי מעקבי גדילה/הערכת משקל עובר, הוא אמר שלא צריך, ובאולטרסאונד הכל נראה בסדר.
ואני שואלת אתכן - וואט?.. איך מבדיקת אולטרסאונד שגרתית במכשיר היחסית מיושן שיש לו בקליניקה, בלי שהוא מדד שום דבר אלא רק בדק מנח עובר, הוא יכול לומר שהכל בסדר?
בקיצור, מתי מתחילים לעשות? (הרופא בנוסף אנטיפט לגמרי אבל זה כבר הרופא השלישי שאני מחליפה בהריון הזה.. עושה רושם שכולם אותו הדבר).

מה זה הכאבים האלה?!?

בשבועיםם האחרונים התחילו לי כאבים בבטן שלאט לאט הולכים ומתחזקים. זה מרגיש כמו התכווצויות של הבטן מהצדדים לכיוון המרכז לא משהו שאי אפשר להתמודד איתו אבל גם אל מאוד נעים. זה קורה לי בעיקר אחרי פעילות כמו הליכה (איטית) או עליה במדרגות. בימים האחרונים התווספו לזה גם משהו שמרגיש כמו כאבי מחזור בבטן התחתונה. את התינוקת בלי קשר אני מרגישה כרגיל אולי אפילו טיפונת חזק יותר. חשוב לציין שאני בשבוע 34 אז אני מאוד מקווה שזה לא צירים או התחלה של משהו כזה למרות שנראה לי שהייתי מזהה צירים. אולי זה בכלל מכנסיים שלוחצים? אני כבר לא יודעת מה לחשוב..
יש פה עוד מישהי שזה קרה לה?

Kric

New member
אולי מישהי יודעת

היי, בנות. חייבת לשמוע עוד בנות שהיה להם מצב דומה.
אני סובלת מהרפס גניטלי כבר הרבה שנים. בהריון כמה פעמים הופיעו נגעים של הרפס, ובעקבות כך הוחלט
עם רופא כי אני אתחיל לקחת טיפול מונע מחודש שביעי (בערך).
היום כבר פעם השניה שיצא לי נגע הרפס כבר עם הטיפול (ואני לא מפספסת נטילת כדורים)
הרופא שלי ממליץ לעשות במצב הזה קיסרי, בגלל הסיכון.
השאלה שלי האם יש מצב כלשהו למנוע לישה קיסרית בכל זאת, ולהסתמך על המצב באותו רגע שאני בלידה.
כרגע אני בשבוע 35+5 להריון ומאד מודאגת

האם חייב /מומלץ מאוד לעשות העמסת סוכר?

עשיתי את הבדיקה - שתיתי 75 גרם סוכר והרגשתי רע אחר כך כל היום.
התפקששו להם התוצאות במעבדה - לא יודעת למה.
הרופאה שלי (ציינתי בעבר שהיא מאוד easy going) אמרה שבגלל שהרגשתי רע אחרי הבדיקה, מיותר לחזור עליה ונעקוב אחרי סכרת בדרכים אחרות.
מה דעתכן? לעשות בכל זאת את הבדיקה שוב? ממש לא בא לי אבל גם לא בא לי להיות סוכרתית ולא לדעת.

למעלה