בריאות, בדיקות ורופאים

michalca01

New member
שאלת דופק

אשמח לדעתכן.
אתמול, שבוע 4+1 יצאה לי בטא כמעט 2000.
שבוע הבא יש לי ביום שני א.ס לבדיקת שק הריון.
אמרו לי גם (חברה) שאולי יהיה אפשר לראות דופק כי מ10000 רואים דופק.
הגיוני?
לפי העליה בבטא בשני הבא יש מצב לבטא 10000..

נועה 200

New member
קודם כל

כיף לראות אותך כאן
לגבי ההכפלות- גם אצלי בשבוע 4 הבטא הייתה באזור ה-1600 אבל קחי בחשבון שמעל בטא 1600 (נראה לי) ההכפלה של הבטא יותר איטית ולכן סיכוי טוב שבשבוע הבא לא תגיעי ל-10000, חוץ מזה ממליצה לך להמתין עם הדופק לפחות עוד 3 שבועות כי לא מדובר במדע מדוייק, תיאורטית מעל בטא 1000 אמורים לראות שק הריון אצלי בבטא 2500 עדיין לא היו בטוחים שרואים

michalca01

New member
הי מאמי

כיף גם לי לראות ״פנים״ מוכרות ונעימות

אני קבעתי כבר א.ס לשק הריון רק שפתאום אמרו לי שאולי גם דופק אפשרי.
בכל מקרה אני לא אצפה לדופק ומקסימום..
זה יהיה בע״ה שבוע 5+4 אז אולי יהיה לי מזל.

אהובה- בכל מקרה

עדיף שתבואי נטולת ציפיות ושתהיי מופתעת על פני איזו שהיא אכזבה/דאגה.
לא סתם אומרים לבנות להגיע בשבוע 8 לדופק...
קחי את זה בחשבון!
אמן שתראי!

אבל תבואי מוכנה..

michalca01

New member
יואו גם את פה..

מרגישה כבר בבית

אני בהחלט אקח בחשבון שלא יהיה.
תודה מאמי שלי.

היי מיכל הסיכויים לדופק בשבוע 5 +

הוא קלוש , לכן קחי הכול בפתיחות ,תצפי לראות שק הריון ואולי גם חלמון ..אך לדופק אין שום הבטחה ,
אני הייתי בשבוע 5+6 בא"ס ראשון,כשבעצם הייתי אמורה להיות בשבוע 5+4 (לפי ווסת אחרונה) אז העובר היה גדול ביומיים,וניצפה רק שק וחלמון,הלכתי לאחר כימעט שבוע וניצפה הד עוברי -הייתי בשיגעון מוחלט מרוב דאגה כי הייתי כבר בעצם בשבוע 6+4 ,ונלחצתי שלא היה דופק ,
לאחר שבוע נוסף בו כבר הייתי אמורה להיות בשבוע 7+4 הלכתי וראיתי דופק מהמם לקטנצ'יק שלי ועל הדרך התגלה שבעצם אני בכלל בשבוע 6+4
..
עכשיו עדיין שום דבר לא מובן עד לא"ס הבא ..
אבל סיפרתי לך את זה למען דוג' ,שרק בשבוע 6 היה דופק ,אותו יום הרופא אמר שלפעמים אפילו בשבוע 6 לא רואים דופק

michalca01

New member
תודה לך!

האמת שמבחינתי היה להגיע רק בשבוע 7+ ולראות הכל ביחד אבל הרופא רצה שאעשה גם א.ס לבדיקת השק.
שיהיה

פשוטית

New member
תחסכי לעצמך את האכזבה

לדעתי תלכי לבדיקת דופק בסוף שבוע 6 - תחילת 7
לי בשבוע 6 + 2 לא ראו עדיין דופק אלא רק עובר, חזרתי הביתה מאוכזבת נורא
למרות שאמרו לי שזה עוד מוקדם מדי
חזרתי אחרי 4 ימים והיה דופק...

michalca01

New member
אכן אני מאמי שלי

האמת שהאחות ביקשה שאני אבוא לא.ס לשק הריון אחרת לא הייתי הולכת לזה , כמו שלא הלכתי בהריון הקודם.
והייתי מחכה לתור שקבעתי ב2.5- שבוע 7+4..
אבל בגלל שהבטא שלי טפו טפו יחסית גבוהה אמרו לי שזה אפשרי..
בכל מקרה תודה וכיף לראות גם אותך פה.
התגעגעתי כל כך לכולם וכיף להרגיש קצת בבית..:))

פשוטית

New member
כשהייתי בשבוע 5

היו לי כאבי בטן מאד מאד חזקים והרופא היפנה אותי לבדוק ששק ההריון באמת בתוך הרחם
ואח"כ המתנתי לסוף שבוע 6 לראות דופק
ככה זה גם בהריון...כל הזמן צריך להמתין, לצפות, לחכות, עם המון המון כסיסת ציפורניים בדרך (לפחות אצלי)
עכשיו אני כבר שבועיים מהבדיקה האחרונה ממתינה ליום א' לשקיפות עורפית.
הציפייה מורטת עצבים

כ"כ שמחה שאת פה!!

michalca01

New member
אכן ההמתנות מורטות עצבים

אבל הן לגמרי עדיפות מההמתנה המייאשת להריון

שאלה בנוגע לבדיקת חלבון עוברי

שכחתי כמעט הכל מהיריון קודם... את הבדיקה המרובעת (חלבון עוברי, אין לי מושג מה השם המדויק) עושים אחרי הסקירה או שאפשר לעשות לפני כל עוד זה בטווח? כי את לבדיקה של אחרי השקיפות הייתי צריכה להביא את תוצאות השקיפות ולא זוכרת אם בבדיקה של החלבון צריך להביא משהו מהסקירה או שפשוט עושים בין 16 ל-18 וזהו.. בקיצור, קצת מבולבלת. הסקירה ביום רביעי ואני יכולה רק מחר לעשות את הבדיקת דם. האם זה בסדר? תודה!

allmostmom

New member
הי לך אני עשיתי את התבחין המשולש אבל

כשהייתי במעבדות זר אחרי השקיפות הציעו לי לחזור בסמוך לשבוע 16,17 כדי לעשות את החלבון ואז משקללים הכל.
אמי עשיתי עכשיו את הבדיקת חלבון עוברי בלי קשר לתבחין ואני בשבוע 17

תודה על התשובה ועוד שאלה

גם לי הציעו לעשות את השקלול במעבדות זר - עשיתי את הבדיקת דם לאחר השקיפות ובטופס סימנתי שאני מעוניינת בשקלול ולכן עכשיו אני "כבולה" לבדיקה שלהם (תבחין מרובע) כשהבנתי שבקופ"ח עושים זאת ללא תשלום ובמעבדות זר זה עולה 250 ש"ח כי הם מוסיפים איזו בדיקה... בקיצור, קצת מבולבלת ולא זוכרת אם חייבים להביא תוצאות סקירה או לא... אשמח לתובנות... תודה.

allmostmom

New member
זה תלוי איזה קופה את

אני במאוחדת וגיליתי אחרי שעשיתי במעבדות זר את הבדיקה, שעושים אותה גן בקופה. אבל קיבלתי החזר כספי על רוב התשלום. לא הלכתי על הבדיקה המרובעת כי באמת היה נשמע לי המון כסף 250₪..

עכשיו נתקעתי איתם, הא?

פתאום גם הבנתי שזה בכלל לא טוב השקלול הזה... יש אפשרות לבקש בשלב הזה ממעבדות זר שיתנו לי את התשובה של אחרי השקיפות וללכת לעשות את התבחין בקופ"ח? אני בכללית מושלם, ולכן שילמתי "רק" 100 על הבדיקה של שליש ראשון אבל עכשיו זה פתאום 250 והם ממש לא אומרים את זה כשהאחות משכנעת אותך שהכי טוב לעשות את השקלול. הכל מתייקר בגלל הבדיקת אינהבין אבל בסופו של דבר, גם השקלול הזה עשוי להיות בעייתי כי אם בשליש ראשון הייתה תוצאה גרועה ושליש שני מצוינת - אז אני רואה רק שקלול ביניהן ולא את הפרמטרים עצמם.. אוווף. מה עושים? אפשר לעשות יו-טרן??

למעלה