ברוכים הנמצאים.

arale1111

New member
ברוכים הנמצאים.

היי לכולם. שמי ארל'ה (אכן אכן...), ואני מאבחן ומראיין פסיכוטכני במיל'. אשמח לענות ולשפוך אור על כל שאלה הנוגעת לאופן התנהלות הצווים בלשכות הגיוס, שאלות אודות מערכת המיון של צה"ל (בתחום המותר כמובן) וטיפים ככל שאוכל. קצת על עצמי ועל התפקיד שביצעתי בצבא: אני בן 27, עצמאי, הגעתי למדור הפסיכוטכני ב-2/96 כמראיין וכמאבחן. תפקיד המאחבנים והמאבחנות בצווים שאליהם מגיעים המלש"ב ללשכת הגיוס הינו למעשה לבצע את אימות הנתונים עם המלש"בים ולבצע את תהליך המיון-מה שמביא בסופו של התהליך לקביעת הקב"א של המתגייס. במהלך קורס המאבחנים, עוברים ביחידות צה"ל השונות. נתוני הקבלה לקורס דומים לאלו של טייס אולם גבוהים מהם בפרמטרים מסויימים. הקורס ארוך, מתיש ותובעני-ע"מ להבטיח שמערכת המיון של צה"ל נשארת אמינה כמות שהיא הייתה מאז ומעולם. שיהיה לכם גיוס קל ונעים.

dima269

New member
מכרה זהב

מה דעתך לשבור כמה מיתוסים? האם ואיך משפיע מצבו הסוציו-אקונומי של מלשב על הקבא? מה עם הורים גרושים?

dima269

New member
למה לא?

אין לו שום סיבה לשקר, במקרה הגרוע ביותר הוא פשוט לא יענה. או שאת חושבת ש"המערכת" השתלטה עליו?

"נתוני הקבלה דומים לאלו של טייס

אולם גבוהים מהם בפרמטרים מסויימים" נו באמת
... בנאדם,אתה בן 27, די,מספיק עם הרעל.

dima269

New member
נתוני הקבלה לקורס טיס

לא גבוהים בכלל, ולא מעט אהבלים מתקבלים. מה שנקרא שפני ירפא...

GGG12345

New member
טוב

אני שונא להגן על המקום הזה, אבל די כבר עם הטמטום.

GGG12345

New member
סיפורי סבתא

של שפני ירפא, נראה לך שזה נכון? נו די כבר.

dima269

New member
הגיוני מאד

שמדי פעם, כחלק ממנגנון של בקרת מערכת המיון יעבירו אנשים גבוליים רק כדי לבדוק האם הם צדקו לגביהם. זה הסבר הגיוני, והיחידי שיכול להסביר את נוכחותם של כמה חברה בקורס...

2אננה

New member
קורס טיס זה הקורס הכי מובחר בצהל ..

והאנשים שם הם בין האנשים הכי איכותיים ...שיש

dima269

New member
יופי טופי

אני הייתי בקורס ואני יודע איזה אנשים יש שם. וכן גם שם יש אנשים חארות. מובן מאליו שהממוצע גבוה, אבל בגלל שהצבא מחפש טייסים טובים ולאו דווקא אנשים טובים, אז גם דפרניקים מגיעים לקורס.

2אננה

New member
ברור...

כי אף מבחן שבעולם לא יכול לקלוע בול על אופי של אדם ...

dima269

New member
וגם לא מנסה

כמו שכבר כתבתי, צהל בראש ובראשונה מחפש טייסים טובים, וכזו היא מערכת המיונים של קורס טיס.

ganooov

New member
כן.

קורס טיס הוא לא בדיוק המקום עם האנשים האיכותיים ביותר בצה"ל. יש מסלולים עם אנשים איכותיים בהרבה, מכל בחינה.. החברה בצוללות טובים בהרבה למיטב הבנתי (אם כי כל מי שמשרת בצוללות צריך להיות קצת פסיכי איפשהו
).

2אננה

New member
וואלה......

לא אומרים תמיד שקורס טיס הוא היוקרתי ביותר והבודדים שמגיעים אליו הם האיכותיים ביותר..... עזוב רגע את השייטת והדבורים והצוללות ........אי אפשר להשוות בין טיס לבין כל תפקיד אחר תקן אותי אם אני טועה.......

ganooov

New member
הממ.

תבדילי בין יוקרה לבין איכות. חטיבת החי"ר היוקרתית ביותר היא חטיבת הצנחנים, מה שלא אומר שהיא האיכותית ביותר, נכון? אי אפשר להשוות בין טייס לבין שייטת, ובין טייס לבין חובלים או כל דבר אחר, כי זה דברים שונים לחלוטין, מה שלא אומר שהאנשים בשני המקומות איכותיים יותר מהאנשים בפרוייקט תלפיות.. אבל תגדירי איכות לפני כן (אי אפשר להגדיר את זה בצורה רצינית
).

למעלה