ברגע שאתה מרגיש משהו- הפסדת....

amirush43

New member
הכתבה חיברה אותי למשהו מעניין שפעם חשבתי

שכל סביבתנו מסווגת לפי מנצחים ומפסדים . מי הכי יפה ? למי יש הכי גדול ( ג'יפ- להירגע)? מי מרוויח הכי הרבה ? ומי ? ומי ? ומי ? ומי העילוי התורני הבא ? ומי יעלה ראשון לתורה ? ומי זכה בכוכב נולד? איבדנו כל פרמטר אחר לבחינת האיכות שלנו עצמנו . האם ייתכן שעשועון טלוויזיוני ללא מנצחים ומפסידים ? למשל, 5 אנשים הולכים לגרום אושר לסביבתם אבל...... אין פרסים!!!! כל אחד עושה כפי יכולתו ושכרו שעשה . אני מתחיל להרגיש שמשהו בתרבות המערבית פשוט דפוק מן היסוד.

1Shir

New member
לזה דווקא אני יותר מתחברת.

זה נכון וזה מעניין. כאשר בנאדם שלם עם עצמו, הוא לא מודאג מהפסד וניצחון.

amirush43

New member
אני בתחילתו של תהליך

של בדיקת דת הבודהיזם. מבדיקה ראשונית עולה שעקרונות הבודהיזם הם כל מה שנכון וצריך : מוסרה בודהיסטים שומרים על כמה חוקי התנהגות, שתפקידם למנוע התנהגות שאינה מוסרית, או שאינה עולה בקנה אחד עם הדרך. חוקי המוסר אינם צווים שמקורם בישות אלוהית או על-טבעית אלא חוקים שנועדו לשרת שתי מטרות. האחת, חיים בצוותא שתומכים בתרגול הדרך הבודהיסטית. שתיים, איזון פסיכולוגי ומניעה של קונפליקטים. כל אדם יכול לקחת על עצמו דרגות שונות של תרגול: חמישה כללים, שמונה, עשרה או נזירות מלאה, בה יש מעל מאתיים כללים. על אף שמסורות נזירות בודהיסטיות שונות נבדלות בתרגול אורח החיים ובחוקים, ישנם כמה כללים בסיסיים שמשותפים לרובן: הימנעות מפגיעה בכל יצור חי. (אהימסה) הימנעות מנטילת דבר שאינו רכושך. הימנעות משימוש פוגעני במיניות. הימנעות מדיבור לא הולם או מזיק. הימנעות מנטילת חומרים מערפלי תודעה. באדיבות אתר "ויקיפדיה"ץ

© RoNa

New member
יופי של דרך חדשה

גם הכינוי החדש שלך

amirush43

New member
:-אשב ואשב בחפץ לב, כי השכנים טובים בעיני:

התרנגולת- טובת כרבולת, הקוקיה- יפהפיה, החתולה- כל כך נקייה, והסנאית בעלת אגוזים, יודעת לחיות חיים עליזים. רואה אני כי נוכל לחיות ביחד בחברה טובה, בשלום ובנחת.

x a

New member
טועה

ניצחון והפסד בהחלט מערערים. לא משנה כמה תיהיה שלם עם עצמך שזה נושא אחר לגמרי האמת שהכי חשוב להיות שלם עם עצמך אבל ניצחון והפסד לא קשור בכלל לזה זה ענין אחר ניצחון זה כמו אורגזמה או לסד לא שניסיתי והפסד מערער אותך לגמרי ולא חשוב כמה יציב תיהיה או שלם זה גורם לך לתופעות מטורפות מקווה שעזרתי מה גם שאם אתה לא שלם עם עצמך זה הכי גרוע מביא אותך לפגוע בעצמך באחרים גורם לשגעון ולדברים מטורפים אחרים קיצוניים ביותר .מקווה שעזרתי.

© RoNa

New member
בול../images/Emo93.gif

לא חושבת שמישהו עושה את זה בכוונה ובצורה כל כך קרה. לפעמים יש מגננות חומות ומעצורים, מכל מיני סיבות, אבל אנחנו לא באמת רוצים להיות שם.

אז מה, בעצם, ההבדל בין מה שאת אומרת...

למה שכתוב שם? המודעות? קור הרוח? לא נראה לי שלזה הוא התכוון, במאמרו...

© RoNa

New member
ההבדל בכוונה

יש הבדל עצום בין משהו שנעשה בתום לא ולא בכוונה, למשהו שזו המטרה העקרית שלו.

Duality One

New member
את קצת סותרת את עצמך

למטה כתבת שרגשות זה לא משהו שניתן לשלוט בו, אבל על הכתבה את מניחה שהמשחקים שהכותב מדבר עליהם זה עניין של בחירה. אני חושב שמה שכותב הכתבה כיוון אליו זה השיקולים שאנחנו עושים לעצמנו עד שאנחנו מרגישים בטוחים מספיק שיש "התאהבות". אם נניח שנייה שאני צודק, אז גם בתהליך הזה מעורבים רגשות שהן לא אהבה - פחד, תשוקה, שמחה, ועוד מיני רגשות כאלה וכאלה. כמו שרגשות הן אוטומטיות ברוב המקרים גם התגובה לרגשות היא אוטומטית, ואם אנחנו באופן עקבי נפגעים ממשחקים או מאהבות כוזבות, גם אנחנו לומדים להגן על עצמנו. כמו שאמרת בעצמך - אף אחד לא באמת רוצה להיות שם, אבל לפעמים אנשים מגיעים לשם בלי בכלל להתכוון. עם זאת, אני מסכים שהכתבה קצת בכיינית, לפחות בחלק הראשון שלה. באיזשהו שלב צריך להפסיק עם המחשבות סביב הנושא ולתת לעצמך להרגיש את מה שאתה באמת רוצה להרגיש, בניגוד למה שאתה מצפה להרגיש. להתנהג איך שאתה רוצה להתנהג ולא איך שאתה רגיל להתנהג. הקטע הוא שברוב המקרים זה לא קל, כי אם כבר הגעת ל"שם" זה לא הדבר הכי טבעי בעולם.

© RoNa

New member
יתכן ואתה צודק

לא מכירה את התחושה הזו, לא הייתי שם. מעולם לא עצרתי רגשות (בכוונה או שלא), לא שחקתי משחקים. אז אולי זה כך אצל אנשים מסויימים.

מעניין...

ההתנגדויות פה... כלומר, אני ממש לא יכולה להגדיר את עצמי כבכיינית, ולמרות זאת מצאתי הרבה אמת בזה- אנשים משתדלים בכל כוחם לא להיפגע, וכחלק מזה, הם תמיד יעדיפו להיות האחרונים שמתאהבים, כך שהסיכון הוא לא בצד שלהם- זה לא בכייני בעיני, כי אני, למשל, בדיוק ככה- תמיד מעדיפה לקבל אישור מהצד השני, לפני שאני משחררת אחיזה ושוקעת במוך של האהבה... לפעמים אני לא מצליחה להחזיק, ואז אני מתאהבת קודם, ואו שלבי נשבר, או שלמזלי הצד השני מצטרף בעיתו... זו פשוט מודעות פשוטה לסיכון שלקוחים, ותכלס, כולנו מנסים להמנע מסיכונים, לא?

במקרה הזה

אין בעיה להפסיד. חלק ממה שקורה הוא בלתי נשלט, קשה מאוד להחליט שלא רוצים להרגיש משהו אלא לחכות עם זה. אולי חלק מהאנשים פוחדים להודות במה שמתרחש אצלם, רוצים להיראות בשליטה.

hofit1980

New member
הוא מתחיל בגישה ילדותית של מנצחים ומפסידים

ותומך את הדברים שלו בתיאורית המשחק, באופן די משעמם לדעתי. אם לא לקחת סיכונים, אז בשביל מה לנסות דבר מה בכלל? הוא רואה את האנשים סביבו כשחקנים בפוטנציה, ואם יחסו אליהם מלכתחילה הוא כזה, לדעתי ההפסדים לא יאחרו לבוא. מי רוצה להיות בתחרות כל חייו? נכון, ישנו חשש לגיטימי מהתאהבות, אני מניחה שהוא אינו רק של הדובר, אף אחד מאיתנו לא רוצה שירסקו לא את הלב, או ינצלו את האופן בו הוא מרגיש (מי כמוני יודעת) אבל מכאן ועד גישה תבוסתנית בה אין כלל אמת ב"משחק" הזה? שני הצדדים מסתכנים מעט, וזהו כל יופיה של האהבה..... אוחחחח, רק שתבוא עליי כבר! וכן, למרות כל מה שחוויתי בשלושים שנותיי, אני מוכנה להניח את צווארי (וכל חלק אחר של גופי) למען הסיכוי הזה.

rc

New member
לא לגמרי מסכים

כלומר - איתך אני תמיד מסכים חחח
אבל לדעתי הכותב לא רואה את הדברים ככה אלא כותב על אנשים אחרים מסביבו שמתנהגים ככה, לפחות לדעתו ובהחלט מסכים עם הנכונות להניח כל חלק בגוף למען המטרה, מקווה ומאמין שכשזה מגיע זה מגיע, כמו שמישהי אמרה לי פעם מה שלומך הערב? קבלי שיר בנושא המדובר

hofit1980

New member
כן, תמיד פשוט יותר לראות את הפגמים בסביבה

ולא בעצמך...... אנשים מרבים לדון את סביבתם, ולעיתים רחוקות כ"כ מביטים עמוק פנימה. שווה ללמוד, אולי אז לא ידמה שכולם "משחקים", יש לא מעט אנשים אמיתיים כאן, וזהו דווקא המפגש הזה שבין ה"שחקנים" שעסוקים ברווח והפסד, לבין האנשים שמוכנים לקחת כל סיכון...... הוא שכ"כ קשה! אל תדאג, אני לא מתווכחת, סתם נהנית מדיון טוב

Duality One

New member
ומה עוזר לראות את הפגמים של עצמך?

כל האנשים כאן אמיתיים, ולקרוא להתנהגות כלשהי משחק הוא לפשט את האדם שמולך. כשאתה לא מכיר את האדם שמולך בלתי אפשרי לתפוס התנהגות מסויימת שלו כמשהו שהוא לא משחק, אם ההתנהגות שלו לא תואמת לתפיסה שלך למהי התנהגות נכונה בסיטואציה הזאת. מעבר לזה, זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך (זה שהוא רואה את הפגמים בסביבה ולא בעצמו, גם כן חתיכת הנחה בהתחשב בזה שהוא כתב כתבה, לא אומר שהסביבה לא פגומה).

למעלה