בקשת עזרה ועצה מחברי הפורום

rona25

New member
בקשת עזרה ועצה מחברי הפורום ../images/Emo36.gif

שלום, אינני חברה בפורום זה אלא בפורום השכן (היריון ולידה) בכל מקרה, אני ובעלי נקלענו לצרה צרורה עם זוג אחד של שכנים בבנין שלנו שאיתם אנחנו מסוכסכים מזה כשנה וחצי. הכל התחיל כשעברנו לדירה שכורה עם כלבתנו (כיום כבת 4 מסוג זאב מעורב) והתחילה מסכת התנכלויות בגלל שהם לא אוהבים כלבים (ואפילו מפחדים) - במהלכה הם אף התקשרו להתלונן על נביחותיה (מה לעשות -כלבה נובחת - לא??) לבעל הדירה שלנו שכמובן לא התרגש מטיפשותם. אנחנו מצידנו הזמנו משטרה לבן שלהם (בן 18) לאחר שהרעיש באמצע הלילה עם מוזיקה וחברים מתחת לחלון שלנו - ומאז הם סימנו עלינו X ענקי. בקיצור - סכסוכי שכנים שגרתיים ביום חמישי האחרון 16.1 ירדתי להוציא את כלבתי בסביבות השעה 20:00 לטיול שגרתי וארוך, לפני שנלך (לא התכוונו לישון בבית והיא לא תעשה את צרכיה עד למחרת בבוקר). בכניסה לבנין עמד בן השכנים - כבן 22 - אותו בן שכנים שהתנכל לנו מזה שנה וחצי - באתי להכניס את המפתח למנעול הכניסה לבנין והייתי עם גבי לבחור שעמד מרחוק מהדלת - הכלבה היתה קשורה ונבחה עליו באגרסיביות (היא שונאת אותו ,מה לעשות) לא הספקתי לראות אם היא נשכה או שרטה אותו ועליתי למעלה. הבחור גם לא אמר שומדבר או השמיע צעקה שהוא ננשך - כלום! מסתבר שהוא כנראה ננשך או נשרט ברגל על ידי הכלבה- לא ברור כי לא ראיתי. בכל מקרה התארגנו ונסענו וכאמור מכיוון ולא ישנו בבית עקב התחייבויות קודמות שנקבעו מראש (שמירה על האחיינים שלי בזמן שההורים שלהם נסעו לחו"ל) - השכנים הפסיכיים החליטו שירדנו מהארץ וברחנו עקב התקרית והתקשרו יותר מאוחר בערב עשרות פעמים אלינו הביתה ולבעל הבית ואף הגישו תלונה במשטרה נגדנו!!! מיוצר לציין שהכלבה מעוקרת ומחוסנת ואין שום סיבה למחלות או דברים אחרים שימו לב לפרנויה! אנחנו חוזרים ביום שישי בבוקר - מוצאים בתיבת הדואר בקשה להסגרה של הכלבה לשירות הוטרינרי עקב הנשיכה/ שריטה (הסגר 10 ימים) וכמו אזרחים טובים עשינו זאת ומילאנו את חובתנו החוקית (שילמנו גם כ 290 ש"ח). אתמול בערב אותם שכנים דפקו בדלת ואיימו עלינו בתביעה, ושיפנו לעורך דין ולמשטרה (הם כבר הגישו תלונה) וטענו שהבן שלהם נפצע וצולע ו 5 ימים לא הולך לעבודה ואין מי שישלם לו על הימים האלה (על ביטוח לאומי הם לא שמעו)?? אגב - ראיתי אותו למחרת הולך רגיל, ללא צליעה (שקרנים השכנים האלו!) בכל מקרה אנחנו רואים מגמה של ניסיון לסחוט אותנו או לפחות להמשיך את מסכת ההתנכלויות והאיומים איננו יודעים מה לעשות - ולמי לפנות , לא ישנו כל הלילה עקב חרדות ודאגות ואני בהיריון בחודש החמישי (זה מה שחסר לי עכשיו) נשמח לקבל עזרה או עצה ממביני הפורום ותודה למי שהתמיד וקרא עד הסוף המון תודה

גינגית1.

New member
כדאי לך לפנות לאתי אלטמן

מתנו לחיות לחיות - ספרי לה על מה שקרה - היא מאוד מבינה במקרים כאלה ואולי תוכל לכוון אותך להמשך. ספרי לנו מה קורה

kasa

New member
הי, רונה,

אני מסופקת אם אתי אלטמן תתעסק בסכסוכי שכנים, אבל את יכולה לנסות לפנות אליה: 03-6241776. אני לא יודעת מה לומר לך, כי לשכנים שלך יש כביכול עילה לתביעה וגם לסחטנות. אלא שבבית משפט לא יושבים קבצנים מהרחוב. יושבים כמה אנשים ומעט הגיון במוחם, והם, לכל הפחות, יבקשו הוכחות. דהיינו - השכן שלך יצטרך להוכי שהוא קיבל טיפול רפואי, בילה בבית חולים מספר ימים... קצת קשה לבוא לבית המשפט בדרישה לפיצוי, בלי להוכיח את מהות הנזק. ואם הוא טוען שהוא ננשך ונפגע מן הכלבה - שיוכיח. כך שאם יש לו הוכחות - אתם צריכים להתארגן בהתאם. אם יש לכם ביטוח דירה - שימו לב שהוא כולל בתוכו לרוב גם נזק לצד ג´ הנגרם ע"י כלב/ה, כך שאתם יכולים לעיין בפוליסה, ולפנות לחברת הביטוח, ולבקש מהם ייצוג של עו"ד. (שוב, בהנחה שיש לשכן הוכחות וזה יגיע לתביעה). נדמה לי שבמקרה כזה, אתם משלמים רק השתתפות עצמית. בכל מקרה, אני מציעה לך לחפש דירה במקום אחר. או לרדת עם הכלבה עם רצועה ומחסום בטווח הבנין, ורק לאחר מכן, לשחרר אותה - רחוק מעיני השכן. כי אם הוא החליט להתנכל לכם - הוא יעשה זאת. ויהי מה. ולצערי - החוק בארץ קצת עיוור בכל עניין בעלי החיים בארץ, ושופט אותם לרוב לחומרה. ולראיה - עניין ההסגר. הכלב נכנס להסגר באופן אוטומטי. אפילו אם לא עשה דבר. די בדיווח שקרי על נשיכה, והכלב - בהסגר. אל תמשיכו את מסכת ההתנכלויות הזאת, ושמרו מרחק רב. אחרת גם אתם וגם הכלבה תהיו בבעיה.

rona25

New member
תודה KASA מקפיצה לעוד תשובות

או הצעות משאר חברי הפורום ולפי מה שאת אומרת בעצם אין לי כ"כ מה לעשות אלא רק להוריד את הראש ולהתרפס למה בעלי הכלבים במדינה הזו מרגישים כמו מצורעים?

rona25

New member
התפתחויות לא כ"כ טובות ../images/Emo70.gif ../images/Emo10.gif

מקודם בעלי מתקשר אליי וטוען שהשכנה הפסיכופטית והסחטנית התקשרה אליו וטוענת שדיברה עם עורך דין שאמר לה שזה יגמר בהרבה כסף לנו... ז"א הם כנראה הולכים על אופציית הסחיטה הכספית אני טענתי שאין לה case אחרת היא לא הייתה טורחת להתקשר ולאיים והוא רוצה לדבר איתה אמרתי לו שהיא תרדוף אחרינו ואם באצת זה מה שהיא רוצה - ניפגש בבית משפט מה עושים? למי פונים? HELP!!!!

נופר30

New member
לנו היה מקרה דומה

אבל לפני המון שנים ואני לא זוכרת אך הוא נגמר מה שכן שכנים טובים בלאיים ובלשגע אנשים לדעתי מה שאתם צריכים זה למצוא עורך דין ובפעם הבאה שהיא אומרת משהו פשוט לומר לה שהעורך דין שלך יצור קשר עם שלי וזהו לא להתווכח יותר תאמיני לי שפתאום היא תגלה שזה לא פשוט כל כך לתבוע על דבר כזה ( הם יצטרכו להביא אישורי רופא ובית חולים וצילומים והוכחות שאכן הכלב נשך ) דרך אגב בזמנו כשרצו להכניס את הכלבה שלנו להסגר שאלנו היכן ההוכחות שהיא נשכחה ומאחר ולא היו הוחלט לא לשים אותה בהסגר בכל מקרה להירגע מהר ולהתייעץ עם עורך דין דרך אגב אם יש לך ביטוח כלבים אז בכלל אין לך מה לדאוג

גינגית1.

New member
עוד הפעם אני מציעה

לפנות לאתי אלטמן מתנו לחיות לחיות = מקסימום היא תגיד שהיא לא יכולה לעזור, אבל שווה לנסות!

babe10

New member
בשלב ראשון ?

מאיימים עליהם בתביעה על הטרדה. טלפונים חוזרים ונשנים. תגידי להם גם שכל ההטרדה שלהם גןרמת לך להרגשה לא טובה ואם חלילא יקרה משהו לך ו/או לעובר את תתבעי אותם בצורה שהם לא ידעו מאיפה זה בא להם. אני בטוחה שרופא הנשים שלך יוכל לאשר שאת נמצאת כרגע במצב לחוץ בגלל הפרשה. בטוח יותר מרופא המשפחה שלהם ש(אם)נתן לילד שלהם אישור מחלה על 5 ימים בגלל שריטה ברגל.. תשיגי חבר של המשפחה שיוציא להם מכתב מעו"ד על הטרדה, איומים, ושיבהיר להם מה העונש הצפוי למי שמבזבז את זמנם של שופטים בארץ... תנסו להשיג מכשיר הקלטה לטלפון - זה לא סיפור מסובך - ולתעד הכל. צילומים של הילד הולך רגיל. מכתבים שהיא משאירה לכם ו/או הודעות על המשיבון. ועם כל זה תבקשו מחבר עו"ד שיוציא להם מכתב על דף של עו"ד. שלא יחשבו שיש להם עסק עם אנשים שלא מבינים. הם חולי נפש. ולדעתי - אם הם לא יפסיקו - כדאי לכם להבהיר להם למה הם עושים טעות. אולי, ורק אולי הכלבה נשכה. אבל - אני בטוחה שהם כמו כל תושבי המדינה לא טהורים. עיסוק צדדי - ללא תשלום מס הכנסה, בניה לא חוקית בבי. חניה נגד כוון הנסיעה. תתחילו להכנס בהם. שיבינו שבמלחמה כמו במלחמה לא לוקחים שבויים. אם מישהו היה גורם לכלב שלי לשבת בהסגר סתם בשביל להטריד הייתי דואגת שהוא היה עובר דירה. לא אני. חצופים!!! ובינתיים - נסי להרגע. את לא יכולה להרשות לעצמך להתעצבן עכשיו

bertap

New member
לגינגית שלום

האם את יודעת כיצד אפשר לתקשר עם אתי אלטמן תרדה מראש

אלגריה

New member
אל תדאגו

בכל מקרה, גם של הסגרת הכלב, דורשים הוכחה שהוא אכן נשך. לכן אני מתפלאת איך קיבלתם הודעה כזאת. גם אני בדעה שכדאי לאיים עליהם מצדכם בעורך/ת דין משלכם. זה ירתיע אותם. לא, אינני חושבת כמו שכתבו כאן שעליכם למצוא מקום אחר. מה פתאום? אתם צריכים לסבול בגללם? אם הם יאיימו שוב, הרתיעו אותם באיום מקביל. שיהיה לכם טוב! אלגריה

kasa

New member
הם סובלים בגללם בכל מקרה, ../images/Emo10.gif

ואין לי ספק שאם הם יעברו דירה הם בודאי יסבלו פחות ואפילו לא יסבלו כלל. אני חושבת שלחיות בפחד תמידי שמא השכן יתבע (ואני מאמינה שרובכם כאן יודעים ומבינים כמה קל, יחסית, לאמלל משפחה שלמה בגלל בעל חיים....), ולחיות בחשש מתמיד שמא יקרה משהו (ואני מאמינה שאם השכנים מעוניינים - הם יעשו הכל רק בכדי לחפש את הנסיבות המצדיקות תביעה...) האם זוהי איכות חיים ??? בעיני לא. כמו שאמרתי - אני בעד - הייה חכם
אל תהיה צודק
אם קיימת אפשרות ´להיפטר´ מהשכנים ש´התלבשו´ עליכם - הפטרו מהם. גם אם זה כרוך באי נוחות זמנית של מעבר דירה. אחרת, לדעתי, צפויות לכם עוד הזדמנויות רבות של עימותים וטענות, ואיומים, ואיכות חיים שהיא בשפל המדרגה. לאיים בחזרה ?!? לפעמים זה מועיל. לרוב זה מזיק. משחקי הורדות ידיים. זה לא ייגמר לעולם. הם יחפשו אותם, יזמינו משטרה על כל ´פיפס´, וחוזר חלילה. בסופו של דבר, המשטרה תעמיד את שני הצדדים לדין, ותפתח לשניהם רישום פלילי. לא יותר פשוט לעבור דירה ??

היי, אני באותו ברוך. אני על סף התקף

לצערי המקרה שלי דומה מאוד לזה של רונה25 .... היום בשעה 17.20 הוצאתי את שני הכלבים לפארק (כלבי רועים מעורבים). הם השתוללו להנאתם בפארק, עד שקלטו חבורת בני נוער פרועה ורצו אליהם. הנקבה מבין השניים החלה לנבוח עליהם, והזכר (שהוא צעיר יותר) הצטרף למקהלה. כל זה היה נגמר בכלום (מכיוון שהכלבים הבינו שאין צורך לדאוג בגלל החבורה וחזרו אלי...) אבל... בפארק היה בחור שאחותו קיבלה את אותו טיפול מהכלבה שלי בשבת, כשבן הזוג שלי הוציא אותם לטיול. רק שאחותו של הבחור הנחמד (חייל במקרה) טוענת שהיא הותקפה. שיש לה סימן נשיכה על הרגל. שהיא הייתה במשרד הבריאות, ושאלו אמרו לה לאתר את הכלבים, את בעליהם ולהמציא להם את הפרטים האישיים שלנו. כמו שאני עומדת בפארק וצופה בכלבים חוזרים אלי, חבורה של צעירים רצה לכיוון שלי אחוזי אמוק. מכיוון שאני מכירה את הכלבים, ויודעת שהם עלולים לראות במחווה כזו כאיום עלי, קשרתי את שניהם מיד לרצועות שלהם. החייל ביקש את הפרטים שלי (אם אפשר להשתמש במילה ביקש). אמרתי לו שמכיוון שהוא לא שוטר אין לי שום כוונה לתת לו פרטים שלי, אבל אני בהחלט מוכנה שיתלווה אלי הביתה, שם אראה לו את רשיונות הכלבים, כדי שיראה שהם מחוסנים ושאין דאגה. העסק לא נגמר עד שהמשטרה הגיעה. נתתי את הפרטים. אני עכשיו במצב שבו אני לא יכולה לחשוב על כלום. אני אפילו פוחדת להוציא את הכלבים לפני השינה !!!!! מה יקרה עכשיו ??????????????????

stallin

New member
כמה מכוער ומרגיז

גם אני, כבעלת כלבים עם פוטנציאל לתוקפנות, הייתי במצבים דומים, ואף רומיתי כהוגן ושילמתי שלא לצורך (נעזוב עכשיו את הפרטים). אז ככה: מי שמתכנן לתבוע, חייב להציג ניירת מחדר מיון, שאליו פנה מיד לאחר הנשיכה. אחרת, אי אפשר להוכיח נזק. חוץ מזה, הוא צריך להוכיח גם שהוא ננשך ע" הכלב שלכם (למרות שלפעמים מספיק, שלכלב שלכם היתה רק אפשרות לנשוך). לדעתי, כרגע הם עושים רוח כי אין להם משהו אחר לעשות לכם, והם מנסים להוציא את המקסימום. דרך אגב, אם מוכיחים שהיתה פרובוקציה מצד הננשך, לפעמים זה משחרר מאחריות. טוב, עד כאן עצות משפטיות, שהן לא ממש התחום שלי. ולעניין: אני מקווה בשבילכם שהמקרה הזה ייגמר בלא כלום. אסור להראות להם שאתם נלחצים, כי זה רק יעודד אותם להמשיך. לעבור דירה, זה לא פתרון בעיני, כי פסיכים יש בכל מקום, ואי אפשר כל הזמן לקפוץ בין דירות, חייבים לטפל בבעייה ולגמור אותה. אז אם הם אנשים שמבינים רק כוח ואיומים, אפשר תמיד למצוא משהו, ולהתלונן עליהם. אם בבסיס הם אנשים שאפשר לתקשר איתם ברמה אנושית, לדעתי כדאי לתת לעסק להתקרר קצת, ואז לנסות להגיע לאיזו שהיא הדברות. מכתב, פגישה מנומסת על עוגה, חיוך בחדר המדרגות... יכול להיות, שההתנהגות נובעת מפחד היסטרי מהכלבה, ואז, היכרות קצרה עם הכלבה ועם סגולותיה יכולה קצת להקל. אולי אפשר גם להסכים על פנייה לגישור. זה מה שנראה לי הגיוני לעשות, אבל לא בטוח שאני בעצמי הייתי עושה, כי יש כאן איזה ויתור על אגו. בכל אופן, שיהיה המון בהצלחה, ואם לא בפועל, מקווה שעזרתי בעצם ההזדהות.

stallin

New member
ועוד משהו קטן

אני לא יודעת איפה אתם גרים, אבל ישנן עיריות, שאוף-דה-רקורד מאפשרות הסגר בבית. יעני, במשך עשרה ימים אתם מתייצבים בעירייה עם הכלבה יום יום, רק כדי להראות שהיא חיה, ואז חוזרים איתה הביתה (הרי ההסגר מיועד כדי לוודא שלא מתפרצת כלבת תוך 10 ימים). אולי אפשר לפברק גם איזה מצב, שהכלבה צריכה לקבל טיפול יומיומי כלשהו, או שההסגר יזיק לה באיזו צורה (למשל, מקבלת טיפול הומאופתי שצריך להכין כל יום את התרופה בצורה מסויימת, או שיש לה אפילפסיה שהסטרס עלול להחמיר...). כמובן, צריך לתאם את זה עם הוטרינר, כדי שייתן אישור בכתב. וזה למקרה (שאני מקווה שלא יקרה), ששוב תצטרכו למסור אותה להסגר. איזה מזל שהפורום אנונימי, עוד יאסרו אותי על עצות כאלו!

kasa

New member
לא מדוייק ../images/Emo10.gif

החוק אינו משחרר מאחריות את בעלי הכלב, גם אם היתה פרובוקציה מצד אחרים. החוק מחייב ללכת עם כלב קשור ברצועה ומחסום לפיו בשטח ציבורי - כך שההתגרות מצד חבורת האנשים, לצורך העניין, אינה פותרת את בעלי הכלב מאחריות. להיפך - עצם העובדה שהכלבים היו משוחררים ברשות הציבור וללא מחסום - מהווה עבירה על החוק.
בסופו של דבר - חשוב לזכור שביה"מש לרוב, מאוד נוקשה עם בעלי כלבים שהסבו נזק למישהו אחר. גם אם היה זה נזק לכאורה.

kasa

New member
מה עושים ../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif../images/Emo35.gif

קודם כל, יוצאים עם הכלבים ברצועה. שנית, כשאת משחררת אותם בפארק שימי מחסום לפיהם. שיוכלו לרוץ אבל - לא לנשוך ולא לנבוח על עוברים ושבים. לא נעים - אבל הרע במיעוטו. אפשרות שלישית - לעבור ליישוב ספר, בגולן, או בנגב, ושם הם יוכלו להיות חופשיים כמה שהם רק ירצו
בשטחי ציבור - הם חייבים, עפ"י חוק להיות קשורים ועם מחסום. (וזה, אגב, נכון גם לכלבים מאוד ידידותיים....לפעמים מספיק שמישהו יפול כתוצאה מבהלה - ואתם בצרות....כדאי לנקוט במשנה זהירות)

GAUDI

New member
אני מסכים עם כל מה שרשמה KASA

וגם אני מזכיר לכם שבעוד 8 חודשים המצב יהיה גרוע בהרבה , אז תתכוננו ותתחילו ללכת עם הכלבים קשורים וזה לא רק בגלל החוק . לגבי התביעות אז צריך להכליל את הכלב במסגרת ביטוח הדירה ועדיף לא להכנס למריבות נוספות עם השכנים מישום שהחוק הוא לצידם ואף שופט לא יבקש דגימת שיניים לתביעה קטנה

TJSBZ

New member
רונה, יקירתי

הטעות שלכם היתה שהסכמתם להסגר. יכולתם לומר שהוא משקר, לדרוש ממנו להראות פציעה ואפילו לדרוש בדיקות שיוכיחו שהפצע הוא מהכלבה שלכם. במקום זה האמנתם לשקרן הזה, הייתם אזרחים למופת ואתם משלמים מחיר. עצתי, אל תתנו להם דבר וחצי דבר. אם הם אומרים שיתבעו, תגיבו במשיכת כתף. חובת ההוכחה עליהם. דברו עם שכנים אחרים, שבודאי גם ראו את הילד צולע. בדקו במקום העבודה שלו בודאי תגלו שהם לא יודעים על מה מדובר. אם אכן יתבעו, זה בבית משפט לתביעות קטנות, סביר להניח, ואז אין שימוש בעורכי דין. אם אכן יתבעו מעבר לזה, ותצטרכו עורך דין, הוא יוכל להוכיח בקלי קלות שהם משקרים, לטעון שלו רצו יכלו לפנות לביטוח לאומי, לדרוש הוכחות שהכלבה לא נשכה אותו, לצלוב אותו על שתיקתו באותו רגע וכו´. או אז כדאי לכם להגיש תביעה נגדית אחת או שתיים: על איומים, ניסיון לסחיטה (אם הם ביקשו משהו בתמורה להסרת התביעה) או סתם על עוגמת נפש. בקיצור, חברים, חזקו ואימצו ואל תחתו. שכנים נובחים לא נושכים. מניסיון.

למעלה