בקשת עזרה- הספרים עליהם גדלנו

Norma Desmond

New member
בקשת עזרה- הספרים עליהם גדלנו

שלום לכולם
אני סטודנטית לתקשורת וכחלק מעבודה שעלי להגיש, אני מעוניינת לכתוב על ספרים עליהם גדלו הורים לילדים צעירים. אשמח לשמוע מכם רעיונות לספרים עליהם גדלתם, ואם אפשר, פירוט (ממש במה מילים) על תוכן הספר, או מה בו גרם לכם לזכור אותו לטובה עד היום. זהו. אשמח לקבל תגובות (אפשר כאן, או במסרים. לבחירתכם) המון תודה מראש נורמה

הנה חלק מהרשימה עליה גדלתי

אגדות האחים גרים אגדות האחים אנדרסן כל ספרי השירים של לאה גולדברג אורי - אסתר שרטרייט וורצל כמעט כל הספרים של דבורה עומר אוהבת הכי הרבה את הספר : לאהוב עד מוות של דבורה עומר. נכתב על אהבה בין גבר לאישה בזמן שהבריטים בארץ ולמרות שהגיבור מת כמה שעות לפני החתונה האישה לא נרגעת עד שהיא בוחרת מקצוע המסכן גם אותה ומתה כשנה לאחר מכן כאשר המילים הכי חזקות בספר ועד היום משפיעות עלי: "שמוליק, אני באה אליך. חיפשתי אותך בכל העולם, הנה ילד שלי אני באה........". אפילו עכשיו אני כותבת אותן ובוכה. זה ספר חזק שקראתי כשהייתי בת 15 ועד היום אני אוהבת לחזור ולקרוא בו כשיש לי מצב רוח עצוב. אין עוד ספר שעשה לי את זה כמו הספר הזה.

פלג מים1

New member
ספרי הילדות שלי

הנשיקה שהלכה לאיבוד אל עצמי אנה פראנק מסודר כמובן לפי גיל...

שירי ל

New member
כמעט כל הספרים של דבורה עומר

גלילה רון פדר אבא ארך רגליים שרלוק הולמס לילדים - כלבם של בני בסקרוויל ושאר ספרים בסידרה חסמבה השביעיה הסודית החמישיה הסודית דנידין לקטנים יותר- גן גני וזה בערך מה שאני זוכרת כל כך הרבה אחורה
היתה פעם פינה נדמה לי בזהו זה או תכנית ילדים אולי מישהו אחר יזכור - שבה היו מראים קטע מומחז מהספר מנחה מבוגר עם ילדים זה היה מתרחש באיזה ספריה שאני חושבת שאחרי כל תכנית רצתי לספריה לבלוע את הספר כי היא היתה מציגה ספרים בצורה מאוד מפתה...

שירי ל

New member
אה- נזכרת בעוד

אורה הכפולה ובכלל כל הספרים של אריך קסטנר כל מה שקרה לקרשנדו ולי הברון מינכהויזן הספרים של ד"ר סוס

1שייכת

New member
ספרי הרוזנת דה סגיר -

על ילדוֹת, לא זוכרת יותר מזה. זוכרת שאהבתי נורא... * ז'ול ורן - הרפתקאות * דבורה עומר - אהבתי נואשות הכל * דנידין - הייתי מכורה * חסמבה * האסופית ונספחיה * מחניים - האחד והיחיד * ניסים ונפלאות של לאה גולדברג - קסום * בארץ לובנגולו מלך זולו (נחום גוטמן) * בגיל קצת יותר מאוחר - אליסטר מקלין, פרל באק בגילאים צעירים יותר - * שיריה של אנדה עמיר-פינקרפלד - שחבל שהיום לא מכירים אותה כמעט * שירי יונתן גפן לילדים * כל ספרי לאה גולדברג ...ולא זוכרת יותר

לב אם

New member
על איזה גיל את מדברת?

כי הספרים לקטנים הם אותם ספרים שגם ילדי גדלו עליהם ואני גם קונה לנכדתי היום: איה פלוטו, פרפר נחמד וכו בגיל קצת יותר מבוגר היה את נדי פעמוני, ואת נחום גוטמן - ארץ לובנגולו מלך זולו, ו3 ספרים של אנציקלופדיה מעין (?נדמה לי - אנציקלופדיה לספרות ילדים) - כרך אחד עם סיפורי המיתולוגיה היונית והרומית, אחד עם מיתולוגיה של מדינות הצופן ואחד סתם אגדות ויותר מאוחר היו את כל הסדרות: נרניה, סייר החלל, השביעיה , החמישיה, חברות הבלשים והכלב הילדים שלי (שהם אולי קרובים יותר לגיל שאת מחפשת) אהבו גם את דני קרמן, את דבורה עומר, את סדרת כח המוח וגם את סדרת צמרמורת זה מה שעולה לי בראש כרגע

רשימה חלקית מאוד

המפוזר מכפר אזר חסמבה השביעיה הסודית הרביעיה הסודית דני דין צ'יפופו קופיקו אל עצמי אני אתגבר אנה פרנק אבא ארך רגליים שרה גיבורת נילי דירה להשכיר נשים קטנות פרחים בעליית הגג והרשימה עוד ארוכה

למעלה