בקשת עזרה בשיתוף

Philodox

New member
בקשת עזרה בשיתוף

הי. קראתי את המדריכים באתר, הקשורים להגדרת רשת ושיתוף אינטרנט. ברשותי 2 מחשבים, המחוברים זה לזה back to back. המחשב הראשון, בעל מערכת win2000, הוא גם בעל הקישור הישיר לאינטרנט (מדובר על מודם סמסונג ethernet). השני הוא בעל מערכת הפעלה win98 (מהדורה ראשונה). שני החשבים מזהים זה את זה (אני מסוגל לגשת לכל אחד מהמחשבים, דרך השני), וכן יש לי קשר אינטנרט - הבעייה, אני לא מצליח לשתף את האינטנט (כך שלמעשה אני לא מצליח להתחבר מהמחשב השני, win98). ההגדרות שלי: במחשב הראשון, חיבור ה-LAN: כתובת האי פי: 192.168.0.1 עם subnet mask 255.255.255.0. חיבור האינטנט מוגדר כ: obtain an IP address automaticly, ובתוך לשונית ה-sharing, יש לי סימון בתיבת הסימון. במחשב השני, יש לי הגדרה אוטומית של כתובת IP, וכן gateway בכתובת 192.168.0.1 קינפגתי את האקספלורר כפי שמוסבר במדריכים. אני אובד עצות. מישהו יכול להושיע?

Philodox

New member
בבקשה...

הראשון: Windows 2000 IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : HellSpawn Primary DNS Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Broadcast IP Routing Enabled. . . . . . . . : Yes WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No Ethernet adapter Connection to ADSL: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139(A) PCI Fast Ethernet Adapter #2 Physical Address. . . . . . . . . : 00-0A-CD-03-EF-6C DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes IP Address. . . . . . . . . . . . : 10.0.0.8 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.0.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 10.0.0.138 DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.0.0.2 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.0.0.2 Lease Obtained. . . . . . . . . . : Friday, May 23, 2003 1:54:17 PM Lease Expires . . . . . . . . . . : Tuesday, January 19, 2038 5:14:07 AM Ethernet adapter LAN: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139(A) PCI Fast Ethernet Adapter Physical Address. . . . . . . . . : 00-0A-CD-05-2F-EF DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : DNS Servers . . . . . . . . . . . : PPP adapter adsl: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface Physical Address. . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 80.178.1.23 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255 Default Gateway . . . . . . . . . : 80.178.1.23 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.117.129.3 212.117.128.6 השני: Windows 98 IP Configuration Host Name . . . . . . . . . : PSYCHOMANIA DNS Servers . . . . . . . . : 192.168.0.1 Node Type . . . . . . . . . : Mixed NetBIOS Scope ID. . . . . . : IP Routing Enabled. . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . : No NetBIOS Resolution Uses DNS : No 0 Ethernet adapter : Description . . . . . . . . : PPP Adapter. Physical Address. . . . . . : 44-45-53-54-00-00 DHCP Enabled. . . . . . . . : Yes IP Address. . . . . . . . . : 0.0.0.0 Subnet Mask . . . . . . . . : 0.0.0.0 Default Gateway . . . . . . : DHCP Server . . . . . . . . : 255.255.255.255 Primary WINS Server . . . . : Secondary WINS Server . . . : Lease Obtained. . . . . . . : Lease Expires . . . . . . . : 1 Ethernet adapter : Description . . . . . . . . : PCI Bus Master Adapter Physical Address. . . . . . : 00-80-AD-7D-A5-78 DHCP Enabled. . . . . . . . : Yes IP Address. . . . . . . . . : 192.168.0.189 Subnet Mask . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . : 192.168.0.1 DHCP Server . . . . . . . . : 192.168.0.1 Primary WINS Server . . . . : Secondary WINS Server . . . : Lease Obtained. . . . . . . : 05 24 03 18:50:06 Lease Expires . . . . . . . : 05 31 03 18:50:06

antidot

New member
----->

יש לך הסבר משכנע לכך שהסמסונג אצלך מחלק כתובות ומתפקד כשרת DHCP לכל דבר ? Antid0t

jumpgate

New member
>>>

לפי הספר, הוא אכן יכול לתפקד כשרת DHCP. מה שנראה מוזר הוא שה DEFAULT GW מתאים יותר לאלקטל מאשר לסמסונג...

Philodox

New member
אין לי מושג

זה הגיע ככה, וככה הוא פועל. יש לך אולי תשובה בשבילי?

jumpgate

New member
>>>

אתה בטוח ששיתפת את הכרטיס הנכון? במקרה שלך צריך לשתף את החייגן ולא הכרטיס שמחובר למודם.

Philodox

New member
אוקי...

צודק, אכן השיתוף היה על החיבור ולא על החיגן הוספתי שיתוף על החיגן ויש לי אפשרות לבחור בין הקישור לאינטרנט לחיבור לרשת. אני מניח שצריך את החיבור לרשת המקומית...

Philodox

New member
עובד!

מצויין. אני מודה לכולכם על היחס האישי

jammer

New member
בחייכם

נו, הרי אם הוא היה פורץ את המודם הוא לא היה מבקש עזרה בסידור *ה-ICS*, לא? קדימה, בואו נעזור. בשביל זה אנחנו כאן, לא? :)

ezaton

New member
כי סאמסונג משמש כ DHCP

ככה זה. הוא לא אשם במה שהמודם עושה לבד, ואת זה המודם עושה לבד.

jammer

New member
מילה אישית

אני מכיר את הבן-אדם אישית. בדיוק ככה הוא קיבל את המודם מבזק. שלחתי אותו לפורום הזה והבטחתי לו שכאן יש אנשים מקצועיים וכלים אחד אחד, שיעזרו לו. אני נותן לך מילה של כבוד - ככה בדיוק המודם הגיע מבזק. לא יותר, לא פחות.

shsre

New member
......../

הוא מצליח להוציא פינג ל- ping 192.18.97.71 (מהמחשב השני)?

antidot

New member
----->

הוא חייב לבטל את אחד מהשרתי DHCP. אחרת אין סיכוי לקנפג שום דבר. Antid0t

shsre

New member
הם לא מחוברים לאותה רשת.

קצת מוזר לי שהמודם מגיע עם שרת dhcp מופעל כבררת מחדל. וה- gw קצת מוזר...

למעלה