בקשת ייעוץ/הכוונה להרזיה מוצלחת ונכונה, מיואש

• פותח הנושא vk3
  • פורסם בתאריך

vk3

New member
בקשת ייעוץ/הכוונה להרזיה מוצלחת ונכונה, מיואש

שלום, אני בן 25, מאז שאני זוכר את עצמי אני נלחם במשקל. עד גיל 15 בערך הגעתי למשקל 105 ק"ג. לאחר טיפול אצל דיאטן שרקח איזה שהן תרופות הרזיה ותפריט דיאטתי מסויים, הגעתי לגיל 16 עם משקל 73. אדם מאושר. בדיעבד אני מבין שהיה זה סיכון גדול, להרזות עם איזה שהם כדורים, כי כעבור זמן שמעתי על אנשים שנגרם להם נזק. האושר שלי לא נמשך זמן רב... לאט אך בטוח התחלתי להעלות חזרה במשקל, אבל איך שהוא התייצבתי באיזור ה- 84 ק"ג וכך שקלתי בגיל 20. בערך בגיל 21 הצטרפתי לקבוצת הרזיה ותוך זמן קצר יחסית, עם הקפדה על תוכנית ההרזיה שפותחה ע"י הרופא שהוביל את הקבוצה, ירדתי למשקל 75 ק"ג. בגיל 23 מצאתי את עצמי במשקל כבד של 103 ק"ג. לאחר חשיבה רבה וייאוש רב יותר, הגעתי לתובנה שהרזיה באמצעות תזונה בלבד אינה מספיקה ולא בריאה מספיק, כי נזכרתי שבכול פעם כאשר ירדתי במשקל היה חסר לי עוד משהו. קיבלתי השראה מתוכנית הטלוויזיה לרדת בגדול, ושכרתי שירותיו של מאמן אישי. ההתחלה הייתה מאוד קשה והאימונים מפרכים. 3 פעמים בשבוע אימון של שעה בחדר כושר ועוד קצת אירובי שניסיתי לעשות. המאמן לא בנה לי תפריטים וניסיתי להיצמד לאוכל דל שומן בגדול. תוך כשבעה חודשים ירדתי 13 ק"ג והגעתי ל- 90 ק"ג. עם הרגשה טובה המשכתי באימונים, אבל כאן ההצלחה התחילה לרדת. נתקעתי !!! ואז חזרה הרגשת הייאוש... התחלתי לזייף באוכל ושוב חזרתי חלילה. היום אני כבר קצת יותר מבן 25, שוקל 94 ק"ג, ממשיך להתאמן עם אותו מאמן, 3 פעמים בשבוע למשך שעה ואירובי כמה שאני מספיק, מנסה כול פעם לקחת את עצמי בידיים מבחינת התזונה, ומהר מאוד מועד ונופל. אני לא רואה את האור בקצה המנהרה ומה שמפיל אותי כה מהר, זה שאיני רואה תועלת למה שאני מתחיל לעשות כול פעם, האימונים עולים הון תועפות ואני מנסה לשמור עליהם בכול מקרה, כי עם הזמן גיליתי שבלי קשר להרזיה, זה כמו חמצן בשבילי, כי זה הזמן היחיד שאני באמת מזיז את עצמי, לפחות שום דבר לא כואב לי ואני שומר על פעילות גופנית שחשובה בכול מקרה ונותנת לי המון כוח. עכשיו אני בצומת דרכים חדשה, צומת מלאת דכאונות, עצב, ייאוש רב וחוסר הגשמה עצמית מהבחינה הפיסית והאסתטית. האינטרנט פרוס לפני ואני שוקע בחיפושים לפתרון, להכוונה, לייעוץ לפיסת תקווה... נמאס לי לאהוב אוכל, אך מצד שני אני לא מוכן לוותר עליו, נמאס להתאמן ולא לראות תוצאות בגלל אחוזי שומן גבוהים בגוף שלא מרפים, נמאס מדיאטנים חסרי יחס ובעלי דיאטות מדף לכול הדורש, נמאס מהבטחות ופירסומי שווא להרזיה "בטוחה ומהירה" ע"י כול אחד החש עצמו תזונאי, נמאס מעצמי ! אני עובד בין 5 ל- 7 משמרות בשבוע, בוקר, צהריים ולילה. תפריטים "פשוטים" ותבניתיים אינם מתאימים לאורח חיי. אני אוהב לבשל. אני אוהב לאכול. גיליתי שאני אוהב להתאמן (רק עם מאמן, אחרת העצלנות משתלטת). ויחד עם זאת אני מאוד, מאוד רוצה להרזות. אם יש כאן מישהו שיכול להתחבר לדברי ובאמת להבין את מצוקתי, אשמח לטיפ, ייעוץ, הכוונה וכול פיסת מידע שתוכל לעזור לי. בגדול, אני מחפש ליווי אישי בתחום התזונה, משהו בדוק, משהו עובד, משהו שיהיה מותאם אלי ויהיה ישים ! שמעתי כבר על כמה שיטות, אפילו בשילוב דיקור סיני, אבל העניין הוא שיש אלפי "מקצוענים" המבטיחים את אותו הדבר, כולם עולים לא מעט כסף ואין לי מושג על מי לסמוך ואיך לבדוק את זה. תודה וסליחה אם פנייתי הייתה ארוכה מדי (יושב לי במשמרת לילה...). בברכה, קיריל.

vk3

New member
אם זאת השאלה שלך, אז לא התעמקת בפנייתי

ולא ירדת לסוף דעתי.

דווקא כן

אבל לא נשמע מדבריך שאתה באמת רוצה לפתור את הנושא אתה מעדיף להשליך אחריות על איזשהו איש מקצוע שכביכול יצליח או לא לעזור לך במקום לקחת אחריות על החלק שלך במצב ולפתור את החלק שלך ,אני רק יכול לאחל לך בהצלחה שתיפול על האיש מקצוע במקרה שאיכשהו יתאים לגישה הזו. עם עצמנו הכי קשה לנו להתמודד.

vk3

New member
על החלק שלי אף אחד לא יכול לקחת אחריות

אבל בלי עזרה בכלל ורק להתמודד עם עצמי אני לא יכול. להשליך אחריות איני רוצה, להיות מובל ע"י איש מקצוע אני כן מעוניין.

אנחנו קיימים כדי לעזור זה לזה ../images/Emo13.gif../images/Emo24.gif

וכל אחד ואחת צריכים וראויים לקבל עזרה במה שקשה לנו. נראה, שטרם הגעת, לצערי, לכתובת המתאימה. התנהגותך מוכיחה שאתה רציני ומאוד מעוניין ואתה בעל כושר התמדה ראוי לשבח. יש ללמוד מן השורש את העניין בדרך, אמנם, מקוצרת - ואתה מסוגל לכך - כך, יהיה לך קל הרבה יותר להצליח. אל תתן לאיש להובילך כמו סוס בתלם. למד את מהות חילוף החומרים בגוף האדם, מהיבטים שונים - גופני-פיזי, נפשי-רגשי-תחושתי, רוחני, שכלי וכדומה. ספורט ודיאטות כפי שעשית - אכן, מתאימות להצלחה כפייתית וזמנית בלבד. בברכת הצלחה לבריאות איתנה לאורך ימים ושנים טובים וחורף בריא ונעים,
שלומית נצח

קיריל יקר וחביב

אשמח תמיד להמשיך להיות לך לעזר תרגיש חופשי לשאול ולבקש. בהצלחה בקצב שלך בלבד ורק בשמחה ובלב שלם,
שלומית נצח

עידן היקר

אתה יודע שזה לא תמיד רק האוכל שמשמין. יש משהו נוסף, שעלול לשבש את חילוף החומרים של הגוף, שבגללו ובגלל תורשה - המעשים נכשלים. יש להבין את נפש האדם וכולנו זקוקים לעזרה בתחום שקשה לנו. לכן, אנחנו קיימים - כדי לתמוך זה בזה. ונראה לי, לפי סיפורו של הפונה היקר - קיריל - שדווקא הוא מאוד משתדל כבר שנים רבות. אלא מה? לא הגיע לכתובות הנכונות, לאנשים המתאימים עבורו, שיכולים באמת לסייע לו ולדומים לו - שהם רוב האוכלוסייה, למען האמת. בשמחה, קיריל היקר, נסייע לך בהמשך לתוצאות טובות ומוצלחות ולאושרך האמתי. בברכת שנה טובה וחורף בריא ונעים,
שלומית נצח

אני יודע מה שאת אומרת

בגלל זה שאלתי -אם אכן זו בעיה אחרת אז זו בעיה אחרת בסכ"ה ניסיתי לגשש אם שם הבעיה אולי.

תשובה

שלום קיריל, אז קודם כל אני רוצה לחזק את ידיך ולומר אל תאמר נואש! נכון שהדרך לא קלה ואני רואה שלמדת על בשרך עד כמה כל מיני דיאטות אופנתיות לא באמת עובדות ולמעשה יכולות לעשות רק נזק. אני שמחה לראות שאתה נמצא במסגרת של פעילות גופנית אבל כמו שאתה בטח יודע פעילות גופנית לבדה לא מספיקה לירידה ושמירה על משקל לאורך זמן. אני רוצה לציין כמה מילים שציינת שאתה רוצה להפסיק לאהוב אוכל אבל לא מוכן לוותר עליו - אוכל הוא לא האויב ואת האהבה שלך לאוכל ובישול ניתן לרתום דווקא לכיוון החיובי של הכנת מזון בריא וטעים שמתאים לדיאטה. חשוב כן להיות בטיפול מעקב אצל דיאטנית קלינית אבל לא כזו שתתן לך תפריט מודפס אלא כזו שתבנה ביחד איתך תפריט אישי המותאם לסדר היום שלך ולהעדפותיך ושתסייע לך לפתח יחסים חיוביים עם אוכל ואכילה. לצערי, אין ביכולתנו לתת המלצות על אנשי מקצוע בפורום הזה אך אני יכולה להציע לך לבחון את הרקע של איש המקצוע - הכשרה וניסיון (אם זו דיאטנית קלינית היא צריכה להיות בעלת תואר ממוסד אקדמי מוכר בארץ והכשרה מקצועית באחד מבתי החולים בארץ), לבדוק באיזה שיטות דיאטה משתמש המטפל - חשוב שזה יהיה משהו שמתאים לך לא משהו מהיר ודרסטי ולא מבצע דיאטה חד פעמי אלא דרך חיים וחשוב לא פחות - שים את הקלפים על השולחן, ספר על הרקע שלך, ספר על צרכיך ובדוק עם המטפל/ת עם אכן אתם מתקשרים על אותו גל. בהצלחה נטלי

vk3

New member
תודה נטלי !

איך אפשר לדעת איזו שיטת דיאטה מתאימה בשבילי והאם השיטה המוצעת לי תהיה יעילה עבורי ? האם ביחידה שלכם אוכל לקבל עזרה ?

תשובה

בבקשה, בעקרון כמובן שקשה לדעת לזהות שיטה שמתאימה לך אבל אחד הדברים החשובים בעיני זה שכשאתה עומד בפני שיטה שמוצעת לך תשאל את עצמך אם זה באמת משהו שאתה יכול לעשות אותו לאורך זמן וזאת מבלי ממש לסבול. ברור שיהיו ויתורים שכן כדי לרדת במשקל בכל זאת צריך לשנות את ההרגלים הקיימים אבל חשוב לפנות לטיפול שבו ילמדו אותך לשנות את אורח החיים ולא תוכנית זמנית של זבנג וגמרנו כי זה פשוט לא עובד. דברים שמבטיחים לך שנשמעים יותר מדי קלים - בד"כ חשודים. לגבי היחידה בהחלט ניתן לקבל שם יעוץ תזונתי , מספר הטלפון לבירורים הוא 03-6973533 בהצלחה! נטלי

למעלה