בקשת הצעה לקניית רסיבר

asaf36

New member
בקשת הצעה לקניית רסיבר

אהלן חברים, יש לי רסיבר קנווד 8030 שקניתי לפני כשלוש שנים ומאז היה באריזה כי לא היו לי רמקולים. לאחרונה קניתי את ה MISSION 35 עליהם שאלתי כאן בפורום (חוות דעת בהמשך). למרבה הצער כנראה שהלגלוגים על הקנווד מוצדקים והוא באמת נשמע כאילו שמו שמיכה על הרמקולים - הבסים לא טובים ובכלל הכל נשמע רע. הוספתי אקולייזר פשוט וזה שיפר את הצליל. אני בטוח שזה לא הרמקולים כי שמעתי אותם בחנות עם מגבר ימהה והם נשמעו נהדר. יש לי אפשרות לטרייד אין על המגבר שלי - בחנות שקניתי את הרמקולים מציעים לי 1000 ש"ח עליו בעת קניית רסיבר אחר. רציתי לדעת איזה רסיברים כדאי לי לשקול בטווח מחירים של 2500 ש"ח, בהשוואה לקנווד.

asaf36

New member
ובהשוואה לקנווד

האם האיכות של המרנץ שווה בכלל את ההתעסקות עם ההוצאה הכספית הנוספת, או שכדאי להשקיע את הכסף בקניית CD איכותי?

יעקב ח

New member
תחליף

תחליף את הרסיבר למרנץ ואז תראה איזה הבדל. CD תקנה מאוחר יותר. יעקב

asaf36

New member
קראתי עליו ביקורות מעולות

לגבי איכות הצליל שלו אבל טוענים שהוא קצת חלש מבחינת ההספק.

aharon b

New member
אם תשדך אליו רמקול לא קשה לדחיפה

או רמקול די נציל לא תהיה לך בעיה כלשהי.

asaf36

New member
איך אני יכול לדעת

אם הרמקולים שלי בעלי נצילות גבוהה? לאיזה נתון טכני אני צריך להתייחס?

aharon b

New member
נזכרתי - כבר רכשת את המישן

ששאלת לגביו לפני מספר ימים ?

asaf36

New member
אכן כן

קניתי אותם. הבעיה שהם נשמעים פחות טוב מאשר בחנות, שם שמעתי אותם עם מגבר ימהה. עדיין אני מרוצה מהם מאד. נראה לי שחליף את המגבר לפי ההמלצות שלכם.

רון ו

New member
המסקנה פזיזה מאוד

לא ניתן להשוות מה ששמעת בחנות עם אקוסטיקה שונה לחדר בבית ובוודאי שבוודאי אם אקולייזר שיפר את התוצאה - הבעיה לא במגבר. אין ספק שיש מגברים חזקים או טובים יותר אך השוני לפי תאורך לא נובע מהגברה. כדי לוודא את הסיבה, תוכל לשאול מגבר אחר ולערוך השוואה מדוקדקת באותה עוצמה הלוך ושוב אצלך בחדר לשמוע ולהתרשם, רצוי עם חוות דעת לא משוחדת נוספת. לדעתי תחסוך את הכסף לשיפור האקוסטי בחדר ששום מגבר לא יפתור מלבד אקווליזר כפי שציינת. או שנוי מיקום הרמקולים / מעמדים. וחבל שאף אחד לא חשב על זה... רון

noamraz

New member
הנתון הוא Sensitivity

אך אי אפשר להתייחס אליו מבלי לדעת להכיר את ההתנגדות (Impedance) של הרמקול (ההתנגדויות הן תלויות תדרים כך שצריך להתייחס גם להתנגדות ההמוצעת וגם להתנגדות המינימלית - Nominal / Minimal). מניסיון, אחרי שעל הנייר ישנה התאמה של המגבר לרמקולים לחדר, צריך להחליט עם האוזניים...

asaf36

New member
הנתונים הם כאלה

sensitivity 92 db impedance 8 ohms (minimum 3.6 ohms לפי הנתונים האלה המרנץ יוכל לדחוף אותם כראוי (על הנייר)?

למעלה