בקשת המלצה לגבי הספר של אורנה דונת - "ממני והלאה".

DAHUJI

New member
בקשת המלצה לגבי הספר של אורנה דונת - "ממני והלאה".

מהפוסטים המאלפים והמעניינים מאוד לקריאה (גם אם ארוכה אך שווה כל רגע ולומדים המון מושגים ורעיונות חדשים) של חבר הפורום אוניברסליסט, למשל הפוסט האחרון שלו על "השפעת האינדוקטרינציה להורות על הרצון", התוודעתי לספר של אורנה דונת.
הצלחתי למצוא אותו באתר של ידיעות ספרים במחיר של 69 ש"ח ושוקל מאוד להזמין אותו... יש עליו גם כתבה ב"הארץ" משנת 2011.

שאלתי למי שיש לו קצת זמן וחשק להגיב ושרכש את הספר ו/או קרא אותו:
מה הפקתם מהקריאה בספר או במילים אחרות מה הספר תרם לכם?
מה אני אמור לצפות מהקריאה בספר?
מה המסקנות שלכם מהקריאה בו?
איך הספר שינה את השקפת או הרגשת עולמכם האישי?
ממליצים על רכישתו?

זו הפעם הראשונה שאני מבקש המלצה לספר... לא יודע למה הרגיש לי להגיע לכאן ולבקש המלצה. אני מאלו שפשוט קונים וזהו. אם לא מעניין אותי התוכן אז שם סימניה עד איפה שהגעתי, מפסיק לקרוא שם וממשיך לספר הבא בתור (ויש לי כמה עשרות ספרים שכאלו עם סימניות באמצע, את חלקם חזרתי והמשכתי לקרוא ואחרים ממש לא).

ומילה אחרונה לאוניברסליסט (שאולי קורא את מה שרשמתי) - ואוו. כל כך ואוו שכמה זה כיף ומאלף לקרוא אותך. לומד המון מושגים חדשים, כל פעם עוצר והולך מברר מושג וממשיך לקרוא עליו... מפיק המון מהקריאה בכל הקשור לרעיונות, מחשבות, מסקנות, תהיות, הבנות ושאר ירקות נוירולוגיות. אז תודה.

מה ההתלבטות?

אם אתה קונה ספרים בלי עכבות, והנושא הזה מדבר אליך - למה דווקא הפעם את מתלבט?
&nbsp
לא קראתי את הספר (הוא בתכנית...), אבל בדרך כלל אני בערך הפוך ממך. משתדלת לא לקנות ספרים (גם כך יש לי המון...). מעדיפה לשאול בספריה. אם יהיה לי מעניין מאוד, ברמה שארצה שיהיה זמין תמיד לשליפה, שאניח שאשוב לעיין בו הרבה (כמו במילון, קונקורדנציה, לקסיקונים וכו') - ארכוש.
נראה לי חסכוני ואקולוגי יותר מלקנות ולוותר אחרי כמה עמודים. לא?

DAHUJI

New member
רכשתי
תודה... בהמשך הספר יעבור הלאה למתעניינים חדשים.

זה הפתרון שלי לצבירת ספרים

אני לא קונה ומוותר אחרי כמה עמודים, לא בדרך כלל בכל אופן. הוויתור הוא תמיד זמני, ובלפחות 50% מהמקרים אני חוזר לספר אחרי תקופת התרחקות וממשיך לקרוא בו.
אלו שלא המשכתי לקרוא בהם מחוסר עניין מחכים ליום הדין שבו אשוב להתעניין בהם.

תודה על התשובה

אם תגיד פחות או יותר מהיכן אתה אולי יהיו כאן אנשים שישמחו

להשאיל לך ע"י יצירת קשר במסר אישי.

תודה לך, אני נבוך מסופרלטיבים עלי

בסופו של דבר אני לא מחדש כאן דבר. אם אני חושב שיש לי משהו לחדש אני לא אכתוב כאן, אלא במקומות שבהם מקבלים קרדיטים [אני מתכוון קרדיט אקדמאי] על פרסומים. אני שמח שיש תועלת ממשהו שכתבתי אם כי עצם זה שאין דה לגיטימציה אישית [להבדיל מביקורת לגיטימית] נראית לי כבר כהישג בפני עצמו.

DAHUJI

New member
אני עושה גם וגם... מה מעדיף?

יש אצלי עכשיו מבצע 1+1 על דה-לגיטימציה אישית מאוד כולל ניתוח אישיות לקוי שמחזיק מעצמו באותה חבילה עם ביקורת לגטימית מעורבבת עם קורטוב של חשיבות עצמית.
אגב, אין לי בעיה גם לחוות דיעה אקדמית על מאמרים שהם ממש לא בתחום שלי רק כי אני יכול להישמע נורא בטוח בעצמו.

ובנימה רצינית, המלל שאתה כותב פה מאוד מעניין ותורם (לפחות לי אישית).

למעלה