בקשר למילואים והעלאה בדרגות חוגרים

s o m e

New member
בקשר למילואים והעלאה בדרגות חוגרים

קראתי את הכללים בנוגע להעלאה בדרגות חוגרים שפורסמו באחד מהשרשורים בפורום אבל לא הצלחתי להבין והשאלה היא כזו אם אני משתחרר כסמ"ר אחרי תקופה של חצי שנה פז"מ בדרגה ( הבנתי שזה נחשב כפז"מ לדרגה גם במילואים ) אז אחרי כמה ימי מילואים אני זכאי בהעלאה לדרגת רס"ל ? 150 , 120 ? והאם אני צריך וותק מסוים של כמה שנים באותה דרגה ( סמ"ר ) בשביל להיות זכאי להעלאה בדרגה ? אם כן כמה . דבר שני , כשאני מתנדב למילואים האם זה נחשב כיום מילואים לכל דבר ? תודה רבה לכל מי שיענה !

generala

New member
ככה...

אתה צריך וותק של שנים בדרגה לפי הטבלאה, וגם מס' מסויים של מינימום ימי מילואים. המחשבים מעדכנים דרגות חוגרים באופן אוטו' ומדוייק. !

s o m e

New member
כן ידידי וזו השאלה שלי

כמה שנים וכמה ימי מילואים ... מישהו יודע שיכול לעזור ?

simba32

New member
ויני צודק

מה שמופיע באתר זה התנאים היבשים לקבלת דרגה. אבל זה נתון להחלטת יחידה האם להעלות את החייל בדרגה או לא. פעם / פעמיים בשנה כל יחידה מוציאה דוח של זכאים לדרגה ואז מחליטים את מי להעלות בדרגה. בד"כ זה נעשה באימון / תע"מ שכל היחידה נמצאת בשמ"פ.

vinney

Well-known member
אלה תנאים

בלי שיתקיימו התנאים האלה - לא תהיה העלאה. אם הם מתקיימים - אפשר להעלות בדרגה. מי שמחליט אם להעלות בדרגה (עם קיום התנאים) או לא - זה מפקד היחידה בדרגת רס"ן או סא"ל (לא זוכר בדיוק) לפחות, בהמלצת מפקדו הישיר של החייל. כמו שכתוב באתר אותו הבאת : מדובר ב תנאי להעלאה לדרגה.

generala

New member
בדרגות חוגרים

זה מתבצע א-ו-ט-ו-מ-ט-י-ת !!! עדו לא שמעתי על מישהו שעמד בתנאים ולא קיבל דרגה. אלא אם נכנס לפחות 17 פעם לכלא.

vinney

Well-known member
זה לא.

לא שמעת? בדקת את כל החוגרים בצבא? כל חצי שנה או שנה, בקישור מוציאים דוחות של מי עומד בתנאים ומזינים להם דרגה. שום דבר לא מתבצע אוטומטית.

generala

New member
עזוב אחי

הוא לא יודע מה הוא מדבר ואני בספק אם הוא בצבא... אני חושב שהוא בעתודה טכנולוגית של מחשבים או משהו... בכל אופן כ-ן, אם עשית אם הימים במילואים הנדרשים, ואם עברה תקופת הפז"מ אז תקבל את הדרגה אלא אם ב-מ-י-ו-ח-ד לאיזה מפקד יש משהו אישי נגדך והוא הודיע באופן מאוד מאוד מאוד חריג ומיוחד כי אתה לא זכאי וזה לא קורה.

עליה בדרגה רק לאחר המלצת מפקד

ולא צריל שהחייל יהיה בעייתי או משהו כדי שלא יקבל המלצה, מספיק שזה לא יעניין אותו ואת המפקד שלו כדי שאף אחד לא יתעסק במשהו חסר חשיבות כמו דרגות במילואים.

generala

New member
זה ממש לא חסר חשיבות

כי אם בנאדם אמור לחזור לצבא מתישהו בעתיד אז זה מאוד משנה ! וגם בעוד מקריםנוספים אחרים.

vinney

Well-known member
מי אמור לחזור לצבא מתישהו?

מה עובר עליך, חביבי? יש מספיק חוגרים בשירות חובה מבלי שיחזירו גם לקבע, להיפך, יש יותר מדי.

generala

New member
גם בעוד מקרים נוספים אחרים...

כמו יציאה לקקצ אחרי הוצאת תואר מתקדם וחזרה לצבא כקצין בכיר למשל אז זה עוזר לקידום מהיר לסא"ל מרס"ן למשל.

vinney

Well-known member
במקרה של חוזה אישי

באמת שלא מעניין מה הייתה הדרגה שלך לפני (ראה דוגמא קצין המילואים הקודם או דובר צה"ל).

vinney

Well-known member
שום דבר לא אוטומטי

תפסיק לבלבל לאנשים את המוח.

למעלה