בקשר לאבקות חלבון....

• פותח הנושא Simj
  • פורסם בתאריך

Simj

New member
בקשר לאבקות חלבון....

יש לי ידיד שלוקח אבקות חלבון, ושמעתי שהרופא שלו אמר לו שהאבקות יכולות ליפגוע בתיפקוד הכליות, מתוך עניין, האם זה באמת יכול לפגוע? ובכלל, האם לאבקות חלבון יש תופעות לוואי, אם כן, אילו? *אני בת, ועוסקת רק באירובי בעיקר, השאלות רק מתוך סקרנות.

Knb the Bled II

New member
איזה חמוד זה, מישהי שדואגת לידידהּ!

כולופן, אבקות החלבון עצמן לא תגרומנה באופן ישיר לפגיעה בכליות. אם כן יש ספק כלשהו שכמות גדולה מדי של חלבונים תפגע באיכות הכליות, אזי נשאל את עצמנו מהי הכמות הכוללת של חלבונים שאנחנו צורכים כדי לדעת אם יש בכך סכנה. ובכן, אין עובדות מדעיות הנכונות באופן חד משמעי האם צריכה גדולה מדי (שזה לעצמו משהו יחסי,) של חלבונים פוגעת בתפקוד הכליות. אני לא יודע מה הדעות בעולם פיתוח הגוף והתזונה, אבל אם תעשי חיפוש בפורום - תמצאי תשובה נרחבת יותר. אז בתכל'ס, כל עוד לא ידוע על סכנות ממשיות כלשהן, אדם אשר מצויד בשתי כליות בריאות יכול לצרוך כמות גדולה של חלבונים, לפחות כל עוד מדובר בכמות הדרושה לשם פיתוח גוף. עודף צריכה של חלבונים, מעבר למה שהגוף צריך - יתכן שהיא עלולה לפגוע בכליות, אבל כמו שאמרתי - עד כמה שידוע (או לי לפחות,) אין תשובות ומחקרים חד משמעיים בעניין. אם הדאגה שלך היא לגבי צריכת האבקות החלבונים עצמן, אזי אל תדאגי. הן לא מסוכנות.

למעלה