בקשה קטנה, למען החיילים....

עופר ב.ה

New member
תגובה לכולכם

קודם כל לך, סלבו: אני מבקש ממך לא לדבר בשמי. אני לא חש צורך לבקש סליחה, כיוון שלא פגעתי בחיילי צה"ל. עכשיו ההסבר, בתגובה כללית לכולכם: הזעם הקדוש שלכם פשוט מיותר. לא ביזיתי את חיילי צה"ל, לא זלזלתי בהם ואני לא מזלזל, והאמינו לי שאתם לא צריכים לספר לי מה חיילי צה"ל עושים ברגעים אלה. כל מה שאמרתי הוא שאמוטיקון של חייל צה"ל הוא פוליטי, ואם תחשבו לרגע תבינו שזה נכון. בנוסף לכך שהכל פוליטי, חייל של לאום מסוים, שכרגע נמצא במלחמה/מאבק נגד לאום אחר, לא יכול להיות לא פוליטי. מדובר בפרקטיקה ולא בתיאוריה. בנוגע לשפה העברית - שוב, אתם לא צריכים ללמד אותי את תולדת החייאת השפה, אני גם עשיתי בגרות בהיסטוריה ויודע על כך לפחות כמוכם. אבל לא מדובר פה על ההיסטוריה של השפה, אלא על ההווה שלה. ובהווה שלה, השפה משמשמת לא רק יהודים ישראלים, אלא גם ישראלים לא יהודים (ערביי ישראל, שמעתם עליהם? כמיליון ומאתיים אלף תושבים), גם יהודים לא ישראלים (למשל, דן קרצר, שגריר ארה"ב בישראל) וגם לא יהודים ולא ישראלים (למשל, אנשי דת נוצריים מסוימים, בלשנים מסוימים וכו´). כולם יכולים להיכנס לתפוז ולכתוב בפורומים. תפוז הוא לא פורטל לעם היהודי או לכל עם אחר, לא לתושבי מדינת ישראל ולא לאף קבוצה אחרת מלבד קבוצת דוברי העברית . ולכן, שוב, הוא אינו צריך להוות שום כלי להזדהות, מחווה או כל דבר אחר ליהודים, לחיילי צה"ל, למארינס, לתושבי אום אל פאחם או ל
בגינה הקרובה לבתיכם. האמוטיקונים של התפוח בדבש, שללא ספק נוגעים רק לעם היהודי, לא נעשו מתוך הזדהות או מחווה לעם היהודים, אלא על מנת לספק את צרכיהם של משתמשים רבים בפורומים, כפרטים . כל המסקנות שהסקתם לגבי מהודעתי הקודמת, רצוי שתבחנו היטב את מנגנון הסקת המסקנות שלכם לפני שאתם קופצים. עופר

אבל אתה לא חושב שדווקא בימים הללו

צריך להראות אחדות לאומית ולהזדהות עם החיילים שמגנים עלינו ולתת להם איקון של חייל אפילו חייל נחמד בלי נשק העיקר חייל?

להראות לחיילים אחדות לאומית

על ידי אייקון של חייל? תפוז מפעילים שלושה פורומים מיוחדים לחיילים - זו לא אחדות לאומית לדעתך? תפוז הוא הפורטל היחיד בישראל עם אתר "אפטר" מיוחד לחיילים - זו לא אחדות לאומית לדעתך? סתם אייקון, תמונה קטנה של סמיילי עם קסדה - זו האחדות הלאומית שאתה כל כך מחפש? עלוב נפש שכמוך. כל החיילים האלה שדיברת עליהם שעכשיו שומרים עלינו - מה שהם צריכים עכשיו זה אייקון מסריח באיזה פורום? הם צריכים את האהבה שלנו, את התרומות שלנו לאגודה למען החייל - הם לא צריכים סמיילי דפוק בפורום שהם בכלל לא גולשים בו איזה חייל חוזר הביתה ורוצה לכתוב הודעה בפורום עם אייקון של חייל? חייל רוצה לחזור הביתה לארוחה חמה, למשפחה האוהבת, לחברים ולחיבוקים. תראו מה עשיתם מחתיכת תמונה מפגרת - כאילו שזה חשוב לאיזה חייל בשטחים אני רוצה להראות אחדות לאומית עם ארה"ב אז אני מבקש אייקון של מגדלי התאומים? או של דגל ארה"ב? קצת בושה שתהיה לך, במקום לחשוב איך לתרום לחיילים ולמדינה אתה יושב ובוכה על אייקון דפוק

עופר ב.ה

New member
אתה חוזר על עצמך, איש הלילה

ותוכל לשאול שוב, ואני אחזור על דברי, ותשאל שוב ואני אחזור על דברי, אבל זה ממש חסר טעם. התשובה לשאלתך נמצאת בהודעה שעליה הגבת. עופר

Flickerman

New member
פעם ראשונה שראיתי את התגובה מאז

שחזרתי מהצבא, ואני חייב לציין שהצלחת לעצבן אותי כהוגן!!! אין כבר התחשבות בחייל??? אם אתה משתמט מהצבא של ישראל אז איך שאתה רוצה, אבל אל תנסה לשנות את הסטטוס, שהפורום הזה הוא יהודי בעיקר, וגם ציוני! ולסיכום, אני חושב שמגיע קצת כבוד לחיילים ששומרים על המדינה היהודית הנפלאה הזאת!!! ואין קשר לפוליטיקה!!! יניב
פליקרמן

*may*

New member
תראו מה עשיתם מהודעה כזאת,

ואתם מתפלאים למה לא שמים אייקונים שחלק מהציבור, אולי, לא יזדהה איתם ? אני לא אכנס כאן לויכוח פוליטי או משהו שקרוב לזה, אבל תראו את זה מהצד של תפוז (וואי, זאת הפעם הראשונה שאני מנסה להסתכל על משהו בפורומים כאן מהצדרך של הנהלת תפוז) - תפוז, בתור אתר שמנסה להגיע לכל גולשיו ולא מנסה להזדהות עם סמלים מסויימים שעלולים לפגוע בחלק מגולשיו, לא יכול לקחת עליו אחריות כזאת. רק תסתכלו כמה אנשים כעסו על חלק מההודעות שבשרשור הזה ותדמיינו מה יהיה כאן אם יהיו אייקונים שמזוהים רק עם חלק מהאוכלוסיה. פוליטיקה, דת, דגלים וסמלים לא ממש סימפטיים - מקומם לא כאן.

נריה_ה

New member
יש כמה איקונים שאני לא מזדהה איתם

(ואני בטוח שגם אחרים לא מזדהים איתם)... ובכל זאת הם נמצאים, נו אז מה... אני לא חייב להזדהות או להסכים עם הכל... בלי כל קשר, צריך קצת גאווה לאומית!!! נריה

נכון! הוא צודק! יש איקונים שאני לא

אוהב פה אבל אתה לא תראה אותי בוכה פה!!!!!!!!! צריך ציוניות קצת! גאווה לאומית!!!!!! תראו תאמריקאים להם יש כרגע גאווה לאומית אחרי האסון למה אנחנו צריכים לחכות לאסון כדי לשים איקון מתאים?!

שמתי לב שאתה ילד בן 17 שלא ממש

מבין מהחיים שלו - כשתגיע לצבא תראה מה באמת מעניין חיילים לא איקון דפוק באיזה פורום מסריח, אלא חיבוק וארוחה חמה עם האנשים שאוהבים אותו יושב ובוכה לי כמו אידיוט על חתיכת תמונה עלובה, וקורא לזה גאווה לאומית אחרי פיגוע באוטובוס שנהרגים בו עשרים אנשים אתה לא צועק שאין איקון של אוטובוס? אחרי הפיגוע בתחנת הרכבת לא ביקשת איקון של רכבת - איפה הגאווה שלך? חתיכת זבל אחד - לאמריקאים מתו יותר אנשים בפיגוע במגדלי התאומים, מכל ההרוגים במלחמות בישראל, אז על איזו גאווה אתה מדבר? שלא נדע בכלל מפיגועים כמו שהיו שם, מה אתה פותח פה לשטן ומאחל לנו פיגועים כאלה בשביל לשים אייקון דפוק? כנס לפורום "סדירים" בתפוז ותראה מה זה צבא אמיתי, לא ילד בכיין כמוך שרוצה תמונה קטנה בשביל לקשט את ההודעה שלו

איליה.

New member
ודווקא בגלל שהאייקונים לשימוש כללי,

זה צריך להיות שם. איך בדיוק מישהו יכול להיפגע מעובדת הימצאו של אייקון של חייל בין האייקונים האפשריים? אם מישהו לא רוצה להשתמש בזה, שלא ישתמש. אבל יש מספיק אנשים שכן היו משתמשים באייקון הזה, וזה מה שקובע. הנימוק שלכם ממש לא משכנע.

באמת בושה וחרפה !

סמל של חייל זה פוליטיקה ? אנחנו במדיה יהודית - מדינת ישראל וזה רק בגלל שיש לנו צבא ! זה בכלל לא קשור לפוליטיקה... זה לא שביקשו ממכם שתעשו איקון כזה לכל שר... חייל במראה כללי של חייל זה לא קשור בכלל לפוליטיקה... ומה זה קשור לזה שיש בכל העולם מלחמה ? אתם חוששים שבהודעות בעלות אופי קיצוני ישתמשו באיקון של חייל ? אתם חוסמים כאן את חופש הביטוי ! ומה רע אם תעשו גם דגל ישראל ? אנחנו סך הכל חיים במדינה הזו... זה צריך להיות הסמל הראשון שהייתם צריכים לעשות ! בושה וחרפה ! אכזבה... קישקיש.

אני רק מקווה

שהם ילמדו מה זה חופש הביטוי ומהר כי תפוז מאכזבים כל פעם מחדש כבר חבר שלי אחד מפה עוזב בגלל שזה אתר לא ציוני בלי חופש ביטוי אבל אני מנסה לשכנע אותו להשאר עם הם ימשיכו ככה שלא יתפלאו שאף אחד לא ישאר

תפוז...

הם לא צריכים להיות ציוניים באופן קיצוני אבל... יש סמלים מינימלים שצריכים להיות באתר כסמלים שמסמלים את מה ומי שאנחנו ומאיפה אנחנו באים... אם הם קוראים לזה ציונות ולא שמים את זה כי זה ציוני וזה מסמל דת אז אני חושב שהם ממש לא בסדר ! זה אנחנו... זה מסמל אותנו וגם את תפוז כאתר ישראלי ! שנה טובה. קישקיש.

אתה בכלל מקשיב לעצמך?

"אתר לא ציוני בלי חופש ביטוי". אתה פשוט סותר את עצמך חבר. תפוז הוא פורטל שפועל בשפה העברית נקודה. הוא לא שופר בפי הציונות כמו שהוא לא בפי כל אידיאולוגיה אחרת או השקפה פוליטית שהיא. אם אתה ממש רוצה שהאתר יהיה "ציוני" אז הוא יאבד חלק מהותי מהחופש שלו. החופש שלו לא להיות נתון תחת מרות. בכך אתה מפספס גם את מטרתו המקורית של האינטרנט בכלל. רוצה אתר ציוני? אז תקים אחד כזה.

אבל גם אתה נוגד את עצמך!

כי עם זה שומר על חופש הביטוי ולא ציוני אז הוא פוגע בי! כי עם אני רוצה לבטא את עצמי בעזרת איקון של חייל זאת זכותי! כי זה אתר עם חופש ביטוי! אבל עם זה אתר ציוני אז מין הסתם היה איקון של חייל אז בכל מקרה צריך איקון של חייל!

למעלה