בקשה מחברי הפורום

bshuval

New member
בקשה מחברי הפורום

שלום לכולם, לאחרונה הפורום נהיה מאד מאד פעיל, אני שמח ומאושר על כך שיש פעילות מבורכת ושיש לנו כל כך הרבה חברים חדשים נהדרים. עם זאת, מצאתי לנכון להזכיר מספר חוקים על מנת להקל עלינו את השוטטות בפורום. תודה על ההבנה. ברצוני להדגיש שאין בכוונתי לפגוע, חלילה, באף אחד. אנא המשיכו לתרום בפורום, אך השתדלו לעבוד לפי החוקים שלמטה. (1) הפורום הוא לא מקום לבקש/להחליף הוראות זה עם זה. אם ברצונכם למצוא הוראות לקיפול מסוים, ישנו אתר נפלא www.origamidatabase.com שמכיל שמות דגמים, יוצרים, והיכן הם מפורסמים. (2) אם יש תמונה באתר אחר שמוצאת חן בעיניכם, אנא שימו בהודעתכם קישור לתמונה, ולא את התמונה עצמה. לפעמים זה מעניין אנשים לראות את האתר ממנו התמונה באה, וזה גם לא יפה להוריד תמונות מאתר ולפרסם אותן סתם כך. (3) אם ברצונכם לפרסם הרבה תמונות של מה שקיפלתם, עדיף שתפתחו אתר משלכם, ותתנו קישור לאתר. בצורה זו ההודעות בפורום הן באורך סביר ולא של קילומטר, וגם אנשים יכולים לראות את התמונות בצורה טובה ומהירה יותר. דרך טובה היא לפתוח חשבון בYAHOO, ואז ניתן לפתוח אלבום תמונות. (4) אם שאלתם שאלה מסוימת והיא לא נענתה, אנא אל תשאלו אותה שוב ושוב ושוב. רוב הסיכויים שלא ידעו לענות עליה בשנית.

ycyclop

New member
מאמר "התנהות בפורום" עודכן

גם עם ההערות שלך בועז. תודה

eyal reuv

New member
הבנתי את הרמז

ראשית כל,אני די חדש בכל הקטע של הפורומים,כך שלא ידעתי שניתן להפנות לקישורים.עכשיו אני יודע... שנית כל,אין לי מושג איך לפתוח אתר משלי ,שבו אוכל להציג את הקיפולים(אשמח לפתוח אם אדע איך,ואם יהיה לי זמן לערוך אותו...) כמו כן,אם זה באמת כל כך מפריע שהשרשורים מתארכים,אז לא אפרסם יותר צילומים של דגמים שקיפלתי בפורום הזה. ובנוגע לפרסום הוראות-אם אתה מתייחס לתרשים הקפלים של האריה שלגביו שאלתי-לא חשבתי שיש בעיה להציג אותו,היות וממילא הוא מוצג לעיני כל באתר שממנו לקחתי אותו ללא כל בעיה.זה לא שפירסמתי הוראות קיפול של יוצר מסויים מתוך ספר ,שאינם מוצגים בשום אתר. אייל

rosana

New member
eyal,

אתה יכול לשלוח לי את התמונות של קיפולים שלך ואני אכניס אותם לאתר שלי.יש לי כבר גלריות של גיל וsaadya מהפורום.תשלך לי רק תמונות הכי טובות ותמונה אחד של כל דגם ולא מזויות שונות.ok? [email protected]

eyal reuv

New member
אין בעיה

רק בשבוע הבא כנראה ,השבוע די לחוץ לי עם הלימודים אני אצלם כמה בשבוע הבא ואשלח לך תודה רבה וערב טוב אייל

ycyclop

New member
זכויות יוצרים במשפט

כמו שאסור לקחת תמונה שמופרסמת באתר ועיני כולם ולשים אותה באתר שלך בלי אישור, כך אסור לקחת גם טקסטים של עמודים וכן הלאה (תרשימים לדוגמא).

גילה או

New member
שאלה לגבי העלאת הרבה תמונות בפורום

האם יש סיבה טכנית להמלצה לא להעלות הרבה תמונות של קיפולים אישיים לפורום? אני אישית נהנית לראות תמונות בפורום(שקשורות כמובן לאוריגמי).זה מכניס לדעתי קצת "צבע"לחיי הפורום.לגבי הכמות אז כשמישהוא חדש מיצטרף ויש לו אוסף קיפולים גדול ויפה!!זה ניראה לי טבעי שבהתחלה הוא מציג הרבה קיפולים.

bshuval

New member
הסבר

אין בעיה עם העלאת תמונות של קיפולים אישיים. הבעיה היא כאשר שולחים 20 תמונות בבת אחת ויוצרים שרשורים מפלצתיים. זה לא נוח לעקוב ולהגיד ככה. עדיף להעלות תמונה אחת וקישור לאתר עם תמונות רבות.

eyal reuv

New member
לפי דעתי...

קצת הגזמת עם צורת ההתנסחות שלך כשדיברת על "שרשורים מפלצתיים",הפרת זכויות יוצרים והשימוש המוגזם בסימני קריאה כדי להדגיש שאתה צודק. לפי דעתי, בצורה כזו רק תרתיע אנשים מלהכנס לפורום ישנו רושם מסויים כאילו אם לא שילמתי את הסכום של הנדרש והצטרפתי למועדון החברים(שעדיין לא הבנתי בדיוק מה עושים שם ומה התמורה של הכסף,פרט ללקפל יחד ולהפגש-אם כך מדוע יש צורך לשלם סכום כסף של כ-100 שקלים...),אז אין התייחסות רצינית לשאלות או הבהרות שלי. מצטער על אריכות הדברים,אך כך אני מרגיש יום טוב,אייל

ycyclop

New member
תגובה

קודם כל אני חושב שהתגובה האחרונה שלך היתה עם כעס ללא סיבה. חיברת בין תגובות שלי ושל בועז. הוא דיבר על שירשור מוגזם (שאישית יש משהו במה שהוא אומר אבל שירשור ארוך פה ושם זה לא כזה מהותי), לבין ההערה שלי על זכויות יוצרים. אז אני אסביר לגבי זכויות יוצרים. תפוז כמערכת פורומים מותקפת (ובצדק) על ידי הרבה גורמים אשר מוצאים את החומר שלהם מפורסם פתאום בפורומים (חלק ממהתקפות זה פשוט תביעות) ולכן הייתי חייב להסביר את הנקודה הזו. כמנהל פורום אני חייב לוודא שאין הפרות של החוק אחרת הפורום יסגר. פשוט מאד (וגם צודק לפי דעתי) לגבי התיחסות לשאלות שלך, אני חושב שעל רוב הדגמים ששאלת מהיכן הם קיבלת תשובה מדויקת על הספר ושם היוצר (אם לא מופיע בספר). לגבי מה עושים במפגשים: אכן רוב הפעמים נפגשים ומקפלים בהדרכה של איש זה או אחר. אכן רק למפגש קיפול שבו מלמדים דגם יש אשר יכולים לראות בכך חוסר תועלת. אני נהנה מהפגש של האנשים, אני שואל על טכניקות, חומרים, ושאר ירקות שמענינות אותי. האם זה מצדיק את התשלום? כאשר חושבים שיציאה לערב בית קפה שנים שלושה אנשים ומוציאים יותר כסף. אז כן היתה לי שווה החברות של השנה האחרונה (שנה ראשונה שהייתי חבר)

eyal reuv

New member
קיבלתי את הדברים

ותודה על התגובה המהירה להבא אני מודע לכללי הפורום, והייתי שמח להפגש עם חובבים גם מחוץ למסגרת מועדון החברים בכדי לראות דגמים חדשים וספרים שכדאי להזמין כמו כן,אברר בנוגע לעריכת אתר משלי בהמשך,ואולי אף אקבל את ההצעה הנדיבה של רוזנה שהסכימה להציג דגמים שקיפלתי באתר שלה(תוך ציון שם היוצר כמובן ומאיזה ספר) יום טוב

ycyclop

New member
מפגשים

אחד הדברים הטובים שקרו לי במפגשי החובבים זה היכרות של האנשים, ואני יודע על מפגשים שנערכים בין האנשים השונים בשביל הכיף/ללמוד/לראות/להכיר ואני לא חושב שאתה ממש צריך אתר משלך. יש המון מקומות שמאפשרים לשמור אלבומי תמונות

mirigami

New member
מועדון חובבים

מועדון החובבים קיים כדי לאפשר לחובבים לפתח את האמנות שלהם. ואכן מפגש מרחיב את העולם ומלמד גישות שונות. בכל מדינה קיים ארגון אוריגאמי שבו חברים חובבים שנפגשים ומארגנים כנסים סביב האוריגאמי. כך גם אנו עושים , במועדון שלנו נפגשים אחת לחודשיים ,כנס מקווים שאחת לשנה. מביאים אמנים מפורסמים כמו טומוקו פוסה ויש גם הנחות לחובבים. כל הפעילות של מועדון החובבים היא בהתנדבות אף אחד לא עושה רווח ממועדון החובבים אלא להפך, המרכז לאוריגאמי לפעמים מממן עלויות. כמו את הספר של החובבים שהוצאנו לאחרונה ושלחנו אותו לכל הארגונים בעולם ואפילו חובב ששם דגם בספר קיבל בקשה לפרסם את המודל שלו בספר שיוצא בארה"ב .(ערך אותו גלעד נאור מהמועדון חובבים בהתנדבות) אם לא היה ספר האוסף אף אחד לא היה מכיר אותו את המודל שלו. או כמו את הכנס שלא ממש מכסה את עצמו מכיון שיש לנו כמות קטנה של חובבים. למשל הארגון בארה"ב או באנגליה מונה מאות חברים דבר שמאפשר יותר מרחב פעולה. המרכז לאוריגאמי מתפרנס מהוראת אוריגאמי בבתי הספר על פי תוכנית של המרכז ואינו זקוק למועדון חובבים! אבל אנו רואים בחובבים כחלק מגרעין חשוב בהתפתחות האוריגאמי בארץ. בכל פעם שיש מפגש במוזיאון אנו משלמים למוזיאון עבור השימוש באולם. לפני שפול הגיע לארץ מועדון חובבים מבוגרים לא ממש פרח רק אגף הילדים במועדון חובבים.ובשנים האחרונות הצטרפו אנשים שלדעתי יש להם תרומה רבה לאוריגאמי הם גם נחמדים ומרתקים וזה מעלה את היוקרה של המועדון בארץ ומסייע לנו לנסות ולהביא אמנים מח"ול.(מי רוצה להגיע למדינה קטנה ומלאה בפיגועים?) או למשל הפסטיבל שארגנו שבזכותו נודע לך על הפורום הזה. כמובן שחובבים רבים נפגשים בנוסף וזה ממש יופי ! ידוע שמפגש ראשוני במועדון חובבים קצת מלחיץ אבל אחרי שמגיעים לפגישה נרגעים ונהנים. אני מזמינה אותך להגיע למפגש חובבים ואם לא נהנת או לא בא לך אתה לא חייב להרשם. המפגשים נועדו רק בשביל הכייף.

למעלה