בקשה העלאה

zaske

New member
מצויין

אני ביקשתי פעם אחת בחיים העלאה.
וכבר כתבתי על התהליך כמה פעמים, ועדיין אחזור.
א. בדיקה במספר (לא זוכר אם זה היה 3 או 6, זה היה מספר שמתחלק ב3 ) טבלאות שכר של חברות השמה
ב. עשיית ממוצע של מה שכתוב
ג. בדיקה האם אתה מתחת לממוצע
ד. בהנחה וכן - הגדרת שלושה טווחים
ד. 1. טוח אדום - אם אתה מקבל בטווח הזה או מקבל 0, אתה שוקל ברצינות לעזוב
ד.2. טווח צהוב (אתה יכול להחליט שאין טווח אדום )
ד.3 . טווח ירוק
ה. פניה מסודרת למנהל הפיתוח (לרוב לראש צוות אין say בנידון וחבל לדבר איתו על זה) בשילוב העצות של יצחק ו user32 לגבי "למה מגיע לי" בשילוב המחקר שעשית על המשכורת ונכונות לחשוף לינקים לטבלאות השכר.

עכשיו תכנת את האלגוריתם, הפוך אותו לסקאליבלי והרץ על קלאוד.

zaske

New member
חברים! עיצרו הכל! הבנתי שיש לכולנו כשל לוגי בתגובות שלנו!!!

ואני אסביר ברשותכם ,
Hajbi, ביסמארק, וכו' נתנו תגובות מעולות, עזבו אותי, הטרול הרגיל.
אבל לכולנו יש כשל לוגי!
שהרי הסטודנט P רוצה העלאה כי הסטודנטים האחרים A,B,C,D וכו' מקבלים 10 שח יותר.
אבל עוד שנה, הם יקבלו גם העלאה, לא מסתדר לי איך אי פעם הסטודנט P יצליח להשוות אותם במרוץ אחרי השכר הממוצע!?!?

נהפוך הוא ידידי. לאחר העלאה חד-פעמית זו, כל קבוצת הסטודנטים

תמשיך להשתכר 50 ש"ח לשעה עד יציאתם לפנסיה.

zaske

New member
בדיוק חשבתי על זה כשכתבתי את הפוסט ההוא, יפה שלא רק אני

חשבתי על זה :)
ואגב, יש לי חבר שזה בדיוק היה ככה איתו, פאקדוקס אכילס והצב, רק שאני הייתי אכילס לצערי :(

giladnaor

New member
למה חברות מעסיקות סטודנטים?

בניגוד למה שאפשר לחשוב, סטודנטים הם בד״כ לא כח עבודה זול - אחרי שמקזזים את עלות ההכשרה הארוכה, שעות העבודה הנמוכות, וכד׳.

החברות הטובות באמת מעסיקות סטודנטים כי זאת דרך מעולה למצוא את הטובים ביותר ול״תפוס״ אותם מוקדם. מי שבאמת מוכשר, אחרי כמה שנות ניסיון, בד״כ ייבחר מראש לאן הוא רוצה להגיע, ולא ישלח קורות חיים לחברות השמה למינהן. הזמן היחיד שניתן לתפוס אותו זה כשהוא עדיין סטודנט, ואז לשמור אותו אחרי שיסיים את התואר.

לכן, אם אתה מרגיש שאתה תורם לחברה ושירצו אותך גם אחרי שתסיים את התואר, אז תלך ותבקש העלאה. אתה לא צריך להשוות את עצמך לאחרים, רק אל מול התרומה הנוכחית והעתידית שלך לחברה. הקריטריון תמיד צריך להיות כמה ערך אתה המייצר לחברה.

choo

Active member
נא לא לתאר תמונה ורודה מדי

&nbsp
לא כל מי שמוכשר בוחר מראש לאן הוא רוצה להגיע, ואנשים עם הרבה שנות נסיון, עדיין עובדים לעיתים קרובות עם חברות השמה.

zaske

New member
וגם לגבי איכות המשרות

צריך הרי מישהו שיכתוב לנו את הסינגלטונים (סליחה, שכחתי, סינגלטונים הם רשע טהור, לא?), ואת הDAOs הפשוטים (לפחות את המימושים הבסיסיים לפעולות ה CRUD הפשוטות), לא ככה?

נ.ב - זו היתה בדיחה, יצא לי לעבוד עם סטודנטים שעשו אחלה דברים (גם מנקודת מבט של מהנדס מנוסה) במהלך העבודה שלהם, אבל כמו בכל דבר בחיים - "יש ויש"

giladnaor

New member
זה נכון, אבל לא משנה

הסבירות שעובדים מאוד מוכשרים יצטרכו לפנות לחברות השמה הוא נמוך יותר מהעובד הממוצע. הדרך הטובה ביותר להשיג אותם זה כשהם עדיין סטודנטים. עבור הרבה חברות, זאת אחת הסיבות העיקריות להעסיק סטודנטים.

הסיבה השנייה היא שמקבלים ״ראיון עבודה״ של כמה חודשים בעלות סבירה, כשבסוף התקופה אפשר להעביר למשרה מלאה רק את מי שרוצים.

selalerer

New member
יש חברות שעובדות רק עם חברות השמה.

אם עובד מחפש עבודה, למה לא להעזר בחברת השמה? זה לא עולה לך כלום, ייתכן שיש להם ביד משרות שאין לך דרך אחרת להגיע אליהן ויש להם ערך מוסף גם עבור העובד כמו לברר עבורך מה היה לא בסדר בראיון ומה אתה צריך לשפר, אפשרות לעשות תיאום ציפיות לשכר מבלי לשאול את החברה עצמה עוד לפני שהתחלת איתם הליך, מה שיכול לא להתקבל טוב בחלק מהחברות.

Subi777

New member
סטודנטים הם כוח עבודה זול יותר ממהנדסים.

והחברות שמעסיקות אותם לרוב בונות על הסטודנטים האלה לטווח הארוך או לחילופין נהנות מכך שניתן להגדיר משרת סטודנט כמשרה זמנית מה שלא כל כך אפשרי במשרה רגילה... אתה לא יכול להחזיר בארגון שלך 200 מהנדסים שמתוכם 150 מוגדרים כ"משרה זמנית".
&nbsp
חוץ מזה, שיש הרבה סטודנטים שמתחילים ב 25 שעות שבועיות ומהר מאוד מתקדמים למשרה כמעט מלאה. ובד"כ סטודנט שמתחיל לעבוד זונח את הלימודים ומקדיש את רוב תשומת הלב שלו לעבודה.

itaystud

New member
שאלה: מאחר ומדובר במשרת סטודנט

למה שלא יעדיפו לקחת סטודנט אחר בשכר שלך, במקום "לבזבז" עליך עוד כסף?
&nbsp
איזה ערך מוסף אתה נותן שיצדיק את העלאת המשכורת שלך?

izackv

New member
מכמה סיבות טובות

1. תהליך המיון עולה כסף וזמן
2. תהליך החפיפה ובניית יחסי העבודה עולה כסף וזמן
3. כשכבר עובדים עם מישהו מספר חודשים הוא מפסיק להיות "קורות חיים" והופך לאדם אמיתי.
זה מקשה את ההתייחסות אליו כאל מספר סתמי של שקלים.
בטח כשמדובר במנהלים בדרגי ניהול ביניים שבאמת פוגשים את העובד הזה כל יום. ובטח כשמדובר בחברה גדולה.
4. לרוב האנשים קשה מאוד לפטר. ריגשית. (וטוב שכך) בטח כשהסיבה היא 10 ש"ח לשעה ומעבר לזה מדובר באדם שהם מתחברים אליו.

Lhuna1

New member
אני חשבתי שהמטרה של השאלה היתה שהוא יענה ספציפית

לגביו על הערך שהוא מביא - ואם יש לו תשובה טובה - זה מה שעליו לומר למעסיק בבקשת ההעלאה.
&nbsp

Subi777

New member
אני יכול אולי להבין את נקודת המבט

לפעמים אתה אכן חושב שאתה שווה 50 ש"ח לשעה, אבל אתה מגלה שמישהו מקביל אליך שאתה מחשיב אותו כסתום על מקבל 60 ש"ח לשעה.. אז זה מוריד לך את המוטיבציה בצורה מטורפת.
&nbsp
הפתרון לזה הוא פשוט - לאסור על אנשים לומר מה השכר שלהם.
זה מקובל מאוד אצל מהנדסים, אפשר בקלות להכניס את זה לחוזים גם של סטודנטים.

izackv

New member
אני מניח שאתה צודק, העניין הוא שגם אם אין לו תשובה ממש טובה

ולרוב האנשים אין, זה עדיין לא אומר שעדיף למעסיק לפטר אותו ולקחת מישהו אחר במקום לתת לו עוד 10 ש"ח לשעה.
וזאת הסיבה לתגובה :)

pattos

New member
תגובה + תגובות לאחרים

קודם כל, אני לא שאלתי אף אחד מה השכר שלו, סיפרו לי מה השכר של אנשים אחרים.
זה כמו להכנס לכיתה שיש שם גופה. אתה לא אשם בזה שיש שם גופה, אבל אתה גם לא יכול להתעלם מזה עכשיו.
לגביי ספציפית- אני לא רוצה לעשות אאוטינג אז אני בסה"כ אגיד שהתפקיד אותו אני מבצע בפרויקט לעיתים רבות דורש ידע ספציפי שאין לרוב האנשים שלומדים באוניברסיטה, ולכן זה לא מעשי לקחת סטודנט אחר.
מה-גם, שהדרך היחידה להחליף אותי היא לקחת מישהו במקביל אליי, לגרום לי ללמד אותו את כל מה שבניתי (זה לא כזה הרבה, תכלס. בכל זאת- יומיים בשבוע...) תו"כ לוודא שאנחנו נמצאים באותם ימים, ואז לפטר אותי. נשמע לי כמו משהו מסובך מדי בשביל לחסוך העלאת שכר משכר מתחת לממוצע מלכתחילה.
&nbsp
לגבי איזה ערך מוסף אני נותן- לדעתי אני לא עושה עבודה ששווה חצי ממה שאני מקבל. לשבת על התחת במזגן ועם קפה בלי הגבלה ולכתוב קוד בשפה המועדפת עליך? אני בכלל מבסוט שמשלמים לי משהו. אבל זה לא העניין. אם אפשר לבקש ולהשיג יותר, למה לא?

giladnaor

New member
הייתי נזהר מלומר שיש רק דרך יחידה להחליף אותך

1. גם אם פיטורים ייגרמו לצרות בזמן קצר, יש תרחישים שבהם מעסיקים עדיין ייפטרו. אני חושב שעובד שמטרתו להיות בלתי ניתן לפיטורים - יגדיל את סיכוייו להיות מפוטר. עדיף להשקיע את המאמצים בלייצר ערך לחברה.

2. אם אתה מרגיש שאתה מייצר ערך לחברה, אז תעלה את זה במסגרת בקשת ההעלאה.

3. בהצלחה.

4. אין מספר ארבע.

vinney

Well-known member
אלוהים ישמור, זאת הדוגמא הראשונה שעלתה לך בראש?

גופה בכיתה?
&nbsp
הכל בסדר?

למעלה