בקיעה של פיתוני ג'נגל קרפט

בקיעה של פיתוני ג'נגל קרפט

(morelia spilota cheynei) התרחשה השבוע, למיטב ידיעתי בפעם הראשונה בארץ. והנה התמונות:

סיכום התהליך

הזיווגים נצפו בחודש מרץ כשבאמצע הפרדתי אותם לכשבוע לצורך האכלת הנקבה ו"גירוי" של הזכר בעזרת ההפרדה בינו לנקבה. ביוץ נצפה בתחילת אפריל אם אני זוכר נכון (לצערי לא עשיתי רישום מסודר) והביצים 16 במספר הוטלו ב2.5.07. כבר בהתחלה היו לי ספקות לגבי כמה ביצים ואחרי שבוע הספקות היו די גדולים לגבי 4 ביצים שהראו סימני ריקבון (למרות שהן היו מופרות). החלטתי לא לנסות להפריד את הביצים המקולקלות מהאחרות ולקוות לטוב. לאחר 61 ימים בטמ"פ של 29-30 במשך רוב ימים ההדגרה ו32 בחלק מהזמן בשבוע שעבר הביצים החלו לבקוע ב1.7.07 בשעות הערב המאוחרות. מרגע תחילת הבקיעה ועד היציאה מהביצה לקח לנחש הראשון 3 ימים, ונחשים אחרים שהתמהמהו בביצים יצאו בתוך יום או יומיים מרגע שהם חתכו את קליפת הביצה. הבקיעה הסתיימה ב4.7.07. לסיכום 16 ביצים הוטלו. 4 התקלקלו במהרה. 2 מתו בביצה, אחד היה מעוות והשני מת כשבוע שבועיים לפני הבקיעה מסיבה לא ברורה. 10 נחשים בקעו כשאחד הנחשים יצא כמו שאתם כבר רואים עם דוגמא מוזרה ביותר וכל האחרים יצאו כמו ג'נגלים קלאסים. זוג ההורים בקע בשנת 2001 זאת תמונה של שני הנחשים שמתו בביצה

ממש פורום הריון ולידה...

חמודים אמיתיים!!! איזו התרגשות! מזל טוב אני תמיד סקרנית לדעת מה הגודל שלהם, אין לי קנה מידה בתמונות להשוות אליו אשמח אם תתחשבו ותזרקו לתמונה משהו לקנה מידה

למעלה