בצער רב ויגון כבד, אתמול בסוף היום הכרזתי על סוף עונה

בצער רב ויגון כבד, אתמול בסוף היום הכרזתי על סוף עונה

סיימתי יום גלישה די עלוב, שסיכם שבוע די עלוב, שסגר עונה די עלובה, בשתי יבשות, נתתי את המגלשיים לטיפול לפני איחסון הקיץ. נקווה לעונה יותר טובה ב 2019-2020.

eran_le

New member
מה? דווקא הייתה עונה מעולה, במיוחד באוסטריה

לא יודע איפה היית, אבל העונה כמויות השלג היו מטורפות באוסטריה אחרי סופות גדולות ואפילו חריגות בינואר. בצרפת ושוויץ היה פחות אבל גם הרבה שלג.
אם נסעת בזמן הסופות בינואר אז זו חוויה לא משהו אני מניח :) . אם לא, השאר היה טוב מאוד. ב 3 שבועות האחרונים התחמם. אם אתה מתכוון לזה אז אכן, לא מושלם. אבל זה לא עד כדי כך מפריע לדעתי, עדיין כיף מאוד, כי הייתה שמש.
תנאים עלובים כמו שאתה אומר זה אם יורד גשם למשל או אם הכל מסביב חום בגלל חוסר שלג - וזה ממש לא המצב העונה.

I Gabe

New member
בפועל עונה לא כל כך נהדרת

הייתי שם פעמיים בעונה הזאת (ועוד פעמיים באיטליה). המספרים אכן נראים טוב על הנייר אבל כמעט כל ינואר היו סופות, שלג, ערפל והגלישה הייתה מאד לא נעימה. לי אישית מאד קשה לגלוש כשהראות לא טובה ואני לא מבחין איפה המסלול, מה השיפוע ואיפה יש בורות או מכשולים אחרים. ואז מאמצע פברואר התחמם. גלשתי שם שוב בתחילת מרץ ובצהריים לא שהיה סלאש, היו זרמו ממש נחלים של מים על המסלול ושלוליות גדולות באיזורים השטוחים. כמובן שבבוקר הכל היה קרח. בקיצור, כמויות השלג נראות טוב בטבלה אבל בשטח היו מעט ימים של גלישה מושלמת, פחות מבעונה ממוצעת.

I Gabe

New member
בפועל עונה לא כל כך נהדרת

הייתי שם פעמיים בעונה הזאת (ועוד פעמיים באיטליה). המספרים אכן נראים טוב על הנייר אבל כמעט כל ינואר היו סופות, שלג, ערפל והגלישה הייתה מאד לא נעימה. לי אישית מאד קשה לגלוש כשהראות לא טובה ואני לא מבחין איפה המסלול, מה השיפוע ואיפה יש בורות או מכשולים אחרים. ואז מאמצע פברואר התחמם. גלשתי שם שוב בתחילת מרץ ובצהריים לא שהיה סלאש, היו זרמו ממש נחלים של מים על המסלול ושלוליות גדולות באיזורים השטוחים. כמובן שבבוקר הכל היה קרח. בקיצור, כמויות השלג נראות טוב בטבלה אבל בשטח היו מעט ימים של גלישה מושלמת, פחות מבעונה ממוצעת.

eran_le

New member
סלאש כזה היה רק הכי למטה

אני לא חולק על הנתונים, זה בדיוק מה שכתבתי - אם מישהו היה בזמן הסופות בינואר, זה לא כזה כיף. אבל היו 3 שבועות פנטסטיים אחר כך, עד אמצע פברואר. כשהתחיל גל החום בפברואר, כיסוי השלג לפחות היה מצויין, כך שזה לא לווה במראות של חום ודשא, דבר שקורה לא מעט. סלאש כמו שאתה מתאר היה רק בחלקים הכי נמוכים. אפשר היה לנסוע לאתרים קצת גבוהים כמו סנט אנטון ולהינות מתנאים טובים מאוד.
&nbsp
בשנים האחרונות קשה למצוא תנאים מושלמים. אני נוסע פעמיים-שלוש בעונה (גם העונה כבר נסעתי 3 פעמים) ומזמין ברגע האחרון כשהתנאים נראים טובים. ולרוב, או שיש סופות, או שמתחמם. השנה, כאמור, כשהתחמם היה לפחות כיסוי שלג נהדר, מה שלא קורה בכל שנה.

eran_le

New member
אתה קצת מוציא דברים מהקשרם :)

כתבתי שהיו 3 שבועות פנטסטיים אבל לא כתבתי שמלבד ה 3 שבועות האלה לא היה טוב בהמשך. כן, שוב, התחמם אבל עדיין היה סהכ טוב יחסית לשנים קודמות. אני נסעתי לאתר נמוך (זאאלבך) מיד כשנגמרו הסופות של ינואר והיה מדהים. אבל נסעתי גם במרץ ל 4 ימים לאתר קצת יותר גבוה (סנט אנטון), הרבה אחרי שהתחילה ההתחממות, והיה גם ממש כיף. ברור שהפעם השניה לא הייתה מושלמת מבחינת שלג, וגם ידעתי למה לצפות, אבל להגדיר את זה "עגום" זה לא מתאר את מה שהיה. אם אתה מחפש רק פאודר מושלם ובלי סופות - אין הרבה ימים כאלה בשנים האחרונות. ברור שגם אני מעדיף תנאים מושלמים, ולכן אני נוסע ברגע האחרון, אבל להגדיר כיסוי שלג מצויין ושמיים תכולים כ"עגום"??
&nbsp
ואגב מתי יש 3 שבועות טובים בחרמון?? גם שם מיד אחרי סופות מתחמם מאוד. יש אולי ימים ספורים שם בהם יש תנאים מושלמים כמו שאתה מחפש - פאודר ושמש.

מה אני אעשה, איך שניסחת את זה מצלצל לי מצחיק

גם די בספק אם ההשוואה שלך לעונות הקודמות עומדת אבל לא גלשתי באוסטריה משך המון זמן ולא כל כך עקבתי איך היו שם העונות האחרונות כך שלא אתייחס. המקומיים דיברו על עונה גרועה עם חום כפי שזקני צורס לא זוכרים בפברואר. כשאני הייתי שם המצב כבר היה בכי רע.

yo12

New member
לי היתה השנה עונה (שבוע אחד) מצויינת.

סוף ינואר בדולומיטים. כיסוי שלג מלא על כל המסלולים, ארבעה ימי שמש ושניים מושלגים בקטנה, טמפרטורות סביב מינוס 10.
מאחל לעצמי כל שנה.

הייתי בהרבה מקומות, כולל שבוע בארה"ב, קולורדו

וגם בצרפת וגם בשוויץ ועכשיו חזרתי משבוע באזור ארלברג באוסטריה והיה פשוט עלוב. מהעונות הגרועות שאני זוכר בעשרים ומשהו שנות גלישה.

עשוי להיות זמן מה באוסטרליה וניו זילנד ביולי, בענייני עבודה

ושמעתי דברים טובים על טרבל קון. מוכן לבדוק את האתר עבור הפורום אם אהיה בסביבה.

למעלה