בצעד נועז (אפילו אמיץ מאוד ) הזמנתי חופשת סקי בחברת תיירות

Maki869

New member
בצעד נועז (אפילו אמיץ מאוד ) הזמנתי חופשת סקי בחברת תיירות

אחרי 7 שנים של הרכבה עצמית החלטתי לראות אם הדשה של השכן ירוק יותר
זאת הפעם הראשונה שאני טס על חברת תירות לסקי ( פינגוון ) לאנדורה ( חופשה שלישי לשנה הבאה )

אשמח לשמוע צ'יסבטים על החברה או ניסיון אישי שלכם
(כי להבין עד כמה להשקיע בצילום לקליפ של החופשה הזו)

אתה קצת מגזים

זה לא כזה צעד אמיץ בכלל

מדובר בחברה סבירה (הגם שהיו כמה "תקלות" בחופשה שהזמנתי דרכם, אבל לא תקלות שמקלקלות חופשה) והם בסך הכל גובים אקסטרה קטנה על כך שהם מארגנים לך הכל ואתה לא צריך לטרוח.

בגדול, כשאתה מזמין לבד יכולות להיות לך יותר הפתעות לרעה מאשר כשאתה מזמין דרך סוכנות. לדעתי פשוט כשאנשים מזמינים לבד, הם הרבה פחות קטנוניים, ולכן מוכנים מנטלית לספוג מקרים שבהם לא הכל מושלם.

לעומת כשמזמינים מחברה מסודרת, אז אנשים הופכים להיות הרבה יותר קטנוניים ונכנסים לפינות של "מגיע לי זה, הבטיחו לי זה" וזה סתם עניין של סטייט אוף מייד.

Maki869

New member
אין לי יותר מדי דרישות מיוחדות

רק שיקחו אוקי בזמן לאתר
הסקי פס יהיה מוכן
ושלא ישכחו אותי בחזור ( את הסעיף הזה לא חייבים ליישם )

7 שנים אני מזמין לבד ולא זכור לי על הפתעות לרעה בארגון
לצורך העניין ארגון עצמי הוא הרבה יותר גמיש כמו בטיול הנ"ל
אם הייתי לוקח רכב שכור הייתי יכו לרדת ללה וולה בסוף היום ( ישנים בסולדאו )
אבל עם פינגווין אני לא יכול ( לא אני לא בוכה פשוט מציין את ההבדלים הקטנים )

air junkie

New member
אתה עדיין יכול לשכור רכב באנדורה לה וולה לכמה זמן שתרצה

דרך rentalcars.com או עצמאית. הם נמצאים ברחוב Esteve Dolsa 8
ויתכן שאפילו תוכל לשכנע את הנציגים באוטובוס להוריד אותכם בלה וולה במקום בסולדאו כדי לאסוף את הרכב.

moco10

New member
עדיף פשוט ליסוע באוטובוס, אין היגיון לשכור מכונית למטרה הזו

Maki869

New member
מסכים לגמרי

רק שהבעיה כפי שאני זוכר
החנויות נסגרים די מוקדם שם

moco10

New member
פתוחות עד 8 - זו עיר שחיה על שופינג

(עם כל הספרדים שמגיעים לשם גם למטרה הזו בלבד).
אתה מסיים סקי הכי מאוחר ב5, מתקלח עד 5:30, ויכול להגיע בטח עד 6 בקלות באוטובוס. אפשר כמובן להגיע ב7 - שעה מספיק בחנויות, לא ?

אגב, למי שלא אוהב ללכת לתחנה ולחכות, יש המצאה שקוראים לה מונית. גם יותר נוחה, ובטח גם לא יותר יקרה, מאשר לשכור.

air junkie

New member
מונית מסולדאו ללה וולה או ההיפך זה טירוף.. אזור ה 30 יורו

moco10

New member
אכן המלצתי על אוטובוסים, אבל אני עדיין חושב שמונית יותר זולה

מלשכור רכב, שזה מה שהוזכר על ידי השואל המקורי ולזה צריך להשוות.

air junkie

New member
דווקא יש. האוטובוסים באנדורה מסיימים את פעולתם בשעה 9 בערב

אחכ יש אוטובוסים החל מ 12 בלילה אבל רק עד קנייו. אם רוצים להעביר את הערבים בלה וייה בלי להוציא ערמת כסף על מונית זאת האופציה היחידה חוץ מלתפוס טרמפים.

Maki869

New member
אתה זוכר

אתה זוכר אולי את התדירות של האוטובוסים והעלות שלהם?

air junkie

New member
לסולדאו - רוב היום כל חצי שעה בערך

יש בעקרון שתי חברות אוטובוס ומכיוון שכל נוסע צריך לשלם בלי קשר לסקי אז לפעמים נוצרים עיכובים בתחנות מסויימות בשעות מסויימות כש20 אנשים עם ציוד רוצים לעלות למשל. כמו כן את הציוד חייבים לשים בתא המטען והוא לא עולה איתך כמו באוסטריה. יתכן גם מצב יותר נדיר שאוטובוס מלא לא יעצור בתחנות.
אז.. בגדול מדובר באוטובוס כל חצי שעה אבל זה גמיש יותר ככל שמתרחקים מתחנות הקצה.
נסיעה מסולדאו לשני הצדדים עולה 3.6 יורו. אתה יכול לקנות הלוך חזור שעולה פחות אבל אז אתה מחוייב לחזור עם אותה החברה חזרה או לקנות עוד כרטיס ולהשתמש בצד שלא ניצלת בהזדמנות אחרת.

moco10

New member
אנדורה לה ויה - הבירה הנצחית של אנדורה

אומנם 20-30 אלף תושבים, אבל המספר לפחות מוכפל במספר התיירים. הרבה סקיירים בחורף אבל גם הרבה ספרדים ןצרפתים שבאו לעשות שופינג בגלל שאין מכס. יש מוצרים שמאוד כדאים שם לספרדים וצרפתים.
יש שם מדרחוב די ארוך - מין דיוטי פרי ענק שכזה.
מה שמוזר זה שאתה מתהלך במדרחוב בין הרבה חנויות והרבה אנשים, אתה לפעמים שוכח שאתה בעיירה קטנה ומרגיש כאילו אתה בלונדון או ניו יורק

natyh

New member
מכיר היטיב .

למעשה אני מבלה בפירינאים כמעט חודש בשנה .
אך צה שאתה רואה כני רוכה שונה אך מסכים לתיאור עיירה קטנה.
ולא רק עיערה קטנה אלא גם די צפופה להוציא מבני הענק הקריח ומנוכרים.
למעשה מבחינתי מה שמאפיין את עיירות הסקי באנדורה הוא מיעוט המקומיים .
או ספרדים שהגיעו לעבוד או צרפתים או תיירים .
מקום קר מנוכר וזר .
מבחינתי זו מנהטן אירופית מקום קר שלא באמת חיים בו .
אז אולי אם העלבתי את עזה ודלהי שבאמת חיים בהם אני מתנצל .
יש אזורים ליד עזה ורפיח כגון נאות סיני שאני מעדיף לשהות בהם הרבה יותר מאשר שהייה באנדורה לה וויה .
ואם מישהו נעלב איתו הסליחה כך אני רואה את הדברים .
מצד שני מי שמכיר את מלון אורדינו של פיליפ באורדינו בין לה מסנה לארקליס מאד יהנה באנדורה .
הדרכת הסקי שם מצוינת והאתרים מתוחזקים היטיב .
הבעיה מבחינתי הן שתי עיירות לה מסנה ולה וויה , את שתיהן אני מתעב .
לא הרגשה שחוייתי בפירינאים בשום מקום אחר חוץ משתי העיירות הקודרות צפופות שהשמש כמעט ולא מגיעה ומאירה אותן ,לא מכיר את סולדאו ומספר עיירות אחרות , וכאמור אורדינו וארקליס שונות .
אבל השתיים הללו שנבנו ומתפקדות כך בשל כלכלה כלומר כסף הן מבחינתי סיבה מספיקה לגרום לי להעדיף עיירות סקי אחרות בסביבה הקרובה יותר ופחות .

moco10

New member
מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים, מנהטן אירופית זה אתה אמרת

שוב אני מבהיר - אנדורה לה וויה אינה עיר מענינת במיוחד בפני עצמה. הדיון פה הוא בהקשר של משהו לעשות בערב אחרי הסקי - לא יותר. למטרה זו היא בסדר. (לחלוטין לא הייתי שם אותה בקטגוריה של עיירת סקי - למרות שחלק נכבד מהמבקרים הם סקיירים).

מאוד שיעשעה אותי ההגדרה "מנהטן אירופית".
קודם כל, כי הייתה מתה אולי להיות
להשוות אותה למנהטן זו הגזמה בהרבה דרגות. מזכיר לי שרעננה תוכננה במקור "להיות כמו ניו יורק"

שנית, בעוד שרוב האנשים היו חושבים שהגדרה כזו, מוגזמת ככל שתהיה, באה לפאר את לה וויה, אני מבין שאצלך זה הפוך - ההשוואה באה כשלילה.

אז בעוד אני ממליץ למי שלא בא לו סתם לשרוץ במלון לאחר הסקי באנדורה, אולי לקפוץ פעם או פעמיים ללה וייה לשעתיים, אני בפירוש ממליץ לאנשים, לקחת חופשה מהעבודה ולטוס 10-12 שעות מת"א לניו יורק ולבלות במנהטן איזה שבוע-שבועיים (בלי סקי) !!!

natyh

New member
את מנהטן אני מכיר מביקור בגל קור חריף במיוחד.

יום שהתקשיתי לעבור בחוץ יותר משלושים שניות.
יום שבדרך לבי אנד אייץ חנות הצילום המפורסמת של הדוסים ,כדי לקבל מצלמה שהזמנתי ,נאלצתי להיכנס להמון חנויות בדרך רק כדי להתחמם קצת לפני הקיפאון במעבר לחנות הבאה בתור .
לא הייתי ממליץ לאף אחד לשהות בה שבועיים רצוף בתנאים הללו .
דוקא סנטראל פארק המושלג היה נחמד באותו יום .
מבחינתי מנהטן היא מדבר אין בה באמת אנשים מרגע סיום הפעילות העסקית.
כנל לה וויה .

ואני חושב זבזאת.אפשר למצות את הדיון , כי על לה וויה לא ממש שוה להכביר מלים .

moco10

New member
בסדר, שכחתי לסייג את ההמלצה, לא ליסוע לשם בשיא החורף

למעלה