בצל בלי דמעות

בצל בלי דמעות

אני מתחנן: רק דברים ברורים! האם יש פיתרון למניעת תופעת הדמע בחיתוך בצל מעבר לכל הקישקושים של גפרור הפוך, הקפאת הבצל, פתיחת הברז וכדו`? הרי לא סביר שדור שממציא מחשבים ובונה אטום, לא יוכל למנוע דבר כה פעוט.

מסתקרן

New member
גם כי אזעק ואתחנן סתם תפילתי

אין מה לעשות, הבצל כשחותכים אותו הוא מפריש חומר שגורם לגירוי כשמגיע למגע עם העניים. אין ברירה, או להגן על העיניים שלא יבוא במגע או לשתק את החומר המגרה ע"י מים או קור. לא שמעתי על פתרון קסם. גם לתת לאחרים לקלף יש בזה סירכא של ואהבת לרעך כמוך.

בא נחשוב רגע:

מדוע שזה יעזור? אולי כדאי שאקצוץ ציפורניים טרם חיתוך הבצל? או שמא אלבש את החולצה הפוכה? ""דמעות בריאות"... בטח... הריקודים של הייסורים הם בהחלט פעילות גופנית מבריאה...

Lala 1

New member
דמעות של אצל הן אכן מאוד בריאות

אני לא זוכרת ממש אבל נראה לי שזו גמרא מפורשת שיש מס` דמעות בריאות, דמעות של שמחה, בצל ויש עוד.

שבת קנב.

אלא ששם מפרש רש"י "פירות - כגון חרדל". אולי הכוונה רק לפירות שהדמעות באות מאכילה, שלא כמו בצל.

לביא4

New member
פשוט מאד -

להרכיב משקפיים כלשהם והכל יהיה בסדר.... (פתרון ממשי ולא צחוק)

Lala 1

New member
תחתוך את הבצל לחצי ותשטוף מעט.

ואז תחתוך. אבל זה הורס במקצת את החריפות של הבצל אני חושבת.

אני רואה שלא הובנתי כהלכה

אינני מחפש פתרונות סבתא. אני מחפש פשוט מכשיר שבלחיצת כפתור ימנע את הדבר. יש דבר כזה? מה שווים כל משרדי הפטנטים אם הנושא הבוער הזה לא נפתר?

קובי122

New member
הנושא נדון בעבר בהרחבה.

וכל העצות הרלונטיות הועלו. אולי יוכל מישהו ממחשב להעלות שוב את השרשור?(מילת חיפוש"בצל" " דמעות")

למעלה