בערך קשור. ביטוח לאומי

shoreran

New member
בערך קשור. ביטוח לאומי

האם בן אדם מעל גיל 18 לפני גיוס צריך לשלם ביטוח לאומי? תודה מראש.

לא...

צריך לשלם מגיל 18 ומעלה אבל את זה הצבא עושה בד"כ... אני לא יודעת אם מלש"ב מעל 18 צריך לשלם... שאלה מעניינת. אני מציעה להתקשר לביטוח לאומי פשוט

כן?

אז תבדוק שוב, כי הבדיקות שלך לא משו
אתה מוזמן לקרוא, שורה ראשונה שם...

omeris

New member
לפי בירור שהיה לי

עד גיל 19 אם מתגייסים לצבא אז יש פטור. ואני יודע, כי התגייסתי בגיל 19.. האתר שהכוונת אליו הוא לחיילים משוחררים, כך שהפרטים לא מדוייקים בתחומים הלא רלוונטים למי שכבר השתחרר..

יופי

האתר אולי מיועד לחיילים משוחררים, כדי שיבינו את החוקים המדיניים... זה אומר שהפרטים שרשומים שם הם החוקים במדינה. מאוד מדוייקים, מאוד נכונים, ומאוד רלוונטים.... גם סבא וסבתא שלך יכולים להעזר בו. ואני אצטט, כדי שתבינו... "כל תושב ישראל בן 18 ומעלה מבוטח בביטוח הלאומי וחייב לשלם דמי ביטוח לאומי." "גם ביטוח בריאות, בדומה לביטוח לאומי, הוא ביטוח חובה. על-פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, כל תושב ישראל בן 18 ומעלה חייב לשלם לביטוח הלאומי דמי ביטוח בריאות יחד עם דמי הביטוח הלאומי, וחייב להיות רשום באחת מקופות החולים לפי בחירתו" שוב... ע"פ חוק, כל תושב ישראל... זה שיש הסדר אחר, שאם אתה לא מתגייס בגיל 18, לא תצטרך לשלם, זה משו אחר. יש גם בני 18 או יותר שלא מתגייסים, וכן, הם יצטרכו לשלם מגיל 18.

../images/Emo45.gif

גם אני קיבלתי מכתב(והם לא איחרו ביום!) שאומר שמי שמתגייס לא צריך לשלם עד גיל 19.

shoreran

New member
בקיצור בשורה התחתונה.

מלש"ב שמתגייס לפני שהוא מגיע לגיל 19, צריך לשלם דמי ביטוח לאומי או לא?

liorp1000

New member
מי פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי

מבוטח שאינו עובד ואין לו הכנסות, או שהכנסותיו אינן עולות על 5% מהשכר הממוצע והוא אחד מאלה: א. אסיר או עציר השוהים בבית מעצר/הסוהר - לתקופה של 12 חודשים. ב. עולה חדש - לתקופה של 12 חודשים מיום עלייתו לארץ. ג. מי שמלאו לו 18 שנים ועדיין לא התגייס לצבא, מקבל פטור מתשלום דמי ביטוח לתקופה של 12 חודשים, ובלבד; שדחה את גיוסו לא יאוחר מגיל 21 . http://www.btl.gov.il/NR/exeres/12A16475-8504-4B19-9438-099DD490C4C1.htm#8E209965_6A27_40EF_B742_EFE43EDF41F4

linorly

New member
הרבה פעמים קורה שביטוח../images/Emo108.gif

לאומי שולח לך לבית חיוב שכביכול אתה צריך לשלם. מה עושים? פשוט תלך עם הצו גיוס לביטוח לאומי והם יבטלו את החיוב.

maayanku

New member
אז ככה...עד גיל19

אם אתה לא עובד אתה לא צריך לשלם ביטוח לאומי,מעל גיל 19 במידה ולא התגייסת צריך. לעומת זאת מגיל 18אם אתה עובד ינוקה לך מהתלוש משכורת ביטוח לאומי.

למעלה