בעקבות תוכנית ברדיו ושרשור בפורום :

bvb6

New member
בעקבות תוכנית ברדיו ושרשור בפורום :

הסכמי נישואין , בעד / נגד או סתם דעה שקשורה לנושא........שוט

כמה שאתה טועה...

זהממש לא מיותר. הבעיה היא: איך מעלים נושא רגיש שכזה?

אופס... סליחה סליחה... באמת טעות...

חשבתי שהשאלה היא: בעד או נגד נישואין... לא ראיתי את המילה "הסכמי"... טוב, בכל מקרה, אם לא מתחתנים אז לא צריך הסכמים וחוזים...

נכון, אבל אז...

כבר לא מדובר בהסכם נישואין, והדברים קצת שונים. בכל מקרה, בכל מקום שבו מישהו יכול לקבל משהו שלא מגיע לו, אני בעד להתכונן לכך מראש...

בעד. בהנחה שאתה מתכוון להסכמי ממון

אני חושבת שזו תמימות, בגילינו, עם הניסיון שלנו, ועם הקושי שלנו למצוא זוגיות- לחשוב שזה ימשך לנצח... וזו תמימות לסמוך על אדם. אי אפשר לדעת לאן מצוקתו תיקח אותו ברגע הפירוק... יתכן שאחד הצדדים יתפרנס כראוי והצד השני לא- למה בעת פרידה הצד המתפרנס צריך להמשיך לסחוב על גבו את זה שלא? ומלבד כל אלו- ברור שעדיף הסכמי ממון טרום נישואיים על פני דיונים ארוכים ומכוערים בבית משפט אחריהם...

Old Girl

New member
נו אז את מעבירה את הויכוחים

מתקופת הפרידה לתקופת הכניסה לזוגיות. וואלה כמה ויכוחים אפשר לעשות על מאפייני הסכם הממון.

sh a ch a r

New member
אם צריך להתווכח

אז לפחות לעשות את זה כאשר יש מוכנות להקשיב למה שהצד השני רוצה להגיד. אני, לפחות, מדבר מנסיון של גירושין. בן האדם המקסים שאיתו אתה מתחתן יכול להפוך למישהו פגוע, מריר ושרוצה למשוך ולעשות צרות. לא שהסכמי ממון חוסכים את כל הצרות. אפשר לנסות להפוך אותם, אפשר למרר חיים באלף דרכים אחרות. עדיין, אני בעד. בעוד שאני, כפי שציינתי, בעד הסכמי ממון, דעתי על נישואין היא לא כל כך מוצקה כפי שהיתה. למעשה, אני לא בטוח שאני לא מעדיף הסכמי ממון על פני נישואין. זה בפועל אומר שברגע שסיימת להחליט מה הולך למי, סיימת. שחר

Old Girl

New member
או קיי. נגיד ואתה רוצה להתחתן

מחדש. מה תרצה שיהיה רשום בהסכם ממון?

sh a ch a r

New member
למה רק אם רוצים להתחתן?

כמו שאמרתי, הסכם ממון אני מאוד קרוב ללעשות כרגע, וחתונה אין באופק. בגדול, כל אחד יוצא עם מה שהוא הכניס, ללא ריבית. אם אנחנו נשארים ביחד מעל X שנים, פשוט מתחלקים בהכל חצי חצי. הדבר היחידי שהוא קצת מיוחד במקרה שלי הוא מה קורה לחברה שלי במצב שהקשר נשבר. בעוד שאין לי בעיה עם האלמנט הכלכלי של זה שאקסית שלי תחזיק מניות בחברה שלי (אם מגיע - נגיד שהקשר נשבר אחרי מעל X השנים), הרי שמישהו שאולי מחזיק נגדך טינה אישית, וגם יושב בדירקטוריון של החברה שלך, זה משהו שיכול להיות הרסני. עוד דבר שאני לא בעד לשים בהסכם ממון זה החזקה על ילדים. לתפיסתי, זה משהו שייצר ריבים לא משנה מתי הוא יצוץ, ועל כן אני מעדיף לדחות אותו. אני חייב להודות שבנתיים שמעתי על כמה פתרונות ממש מוצלחים. אחד מהם אומר שבני הזוג מתחייבים להמשיך לגור באותה העיר, שהיא העיר האחרונה שבה הם גרו ביחד אם אין הסכמה על עיר אחרת. זה מאפשר לשני בני הזוג להמשיך לראות את הילדים בתכיפות גבוהה, בלי לדרוש מהם לגור קרוב מידי ממש. שחר

אני מניחה שבתקופת הכניסה לזוגיות...

שני הצדדים יותר מעוניינים לבוא האחד לקראת השני, ולא "מתכננים לדפוק" זה את זה... אחרת מה היסוד לקשר?

Old Girl

New member
נניח והם רוצים לבוא

אחד לקראת השני. אבל אם הם עושים הסכם ממון - אז הם כנראה רוצים להגן על עצמם בפני תביעות לא צודקות מהצד השני, לא? כשלאנשים כל כך חשוב להגדיר את גבולות הרכוש האישי - אני לא מאמינה שעיצוב הסכם כזה יעבור בלי ויכוח. אני אשאל אותך כמו את שחר: מה היית רוצה שיהיה רשום אצלך בהסכם?

Old Girl

New member
זה בדיוק העניין,

שכשאני חושבת מה אפשר לעגן בהסכם ממון, זה תמיד נראה לי או לא צודק, או לא יעיל, או מיותר.

אהבתי את בעלי לשעבר, האמנתי בו...

אבל בסוף אפשר לומר שיצאתי, יחסית אליו, רע למדי מהעניין... לא אומרת שזה תמיד ככה, אבל בואי נאמר שאולי אפילו המצב שלי הפוך מהמצבים שאת תיארת: אין לי רכוש בר קיימא, אבל די סביר שאני אשתכר טוב יותר מבעלי (אם וכשיהיה). האם המצב הזה, בו אני מפרנסת אותו אבל בשעת פרידה הוא לוקח את כל הרכוש שלו חזרה- הוא מצב הוגן? קל נורא ליפול למקום הזה... וזה מה שהייתי רוצה להבטיח, במחשבה עמוקה יותר: שהתרומה הכלכלית נטו, היחסית, שלנו לזוגיות, במקרה של פרידה- תשוקלל שווה. למשל, אם הוא הביא בית לזוגיות, אבל הרויח במצטבר ערך השווה לחצי בית פחות ממני- שאני אקבל "רבע" מהבית, כלומר, הבית במקור היה שלו, אבל בהתפרנסותי "רכשתי" חלק ממנו. ואני מדברת על כסף נטו. ברור שיש הדדיות בדברים שאינם ניתנים לשקלול...

wasaby

New member
לא רק ממון

כלומר ההסכם מתבטא בממון כי זה התחום שעליו אפשר לסכם חד משמעית כפיצויים בהסכם. אבל הסכם קדם נישואין יכול לקבוע גם שבמקרה שאחד הצדדים רוצה להתגרש והצד השני מונע את זה הצד השני חייב לשלם פיצויים גדולים. זאת הגנה חשובה לנשים במצב הקיים בארץ בו הן עלולות להיות מעוכבות גט במשך שנים. אני חושבת שאולי אפילו ניתן לקבוע מראש בהסכם שבמקרה של גירושין התיק ידון בבית הדין למשפחה ולא ברבנות וכך להקטין סחבת וסחטנות.

למעלה