בעקבות שרשור שנפתח

גלבועא

New member
בעקבות שרשור שנפתח

בפורום חמישים פלוס, על השושלת המשפחתית, כתבתי את הטקסט הזה. אני חושב שהרעיון מתאים גם לפורום שלנו. את שני סבַּי לא הכרתי האחד מטשרנוביץ-בוקובינה השני מאיזמיר -תורכיה הראשון רופא עיניים ומיסטיקן השני רואה חשבון ומקובל שניהם גברים עזי נפש, חזקים שהתחתנו עם נשים נמוכות, יפות תואר, שהחמיאו להם כי לא התחתנו בגיל 20, אלא בגיל מאוחר לנשים צעירות, בנות עשרים וקצת. סבתא מרים באה ממשפחה איטלקית מיוחסת מאוד סבתא חווה היתה יידישיסטית ומשכילה מאוד אפילו יותר מהמקובל האותו הזמן לנשים. סבי וסבתי התורכי-איטלקיה הולידו שני בנים סבי וסבתי הרומני-רוסיה הולידו בת ובן הבן נפטר והלך לעולמו בגיל שנה וקצת. הוריי, אבי שהיה בכור [ואלה הבאים מיהדות המזרח יודעים מהו בכור במשפחה] ואמי שהיתה בכורה ויחידה נפגשו בקיבוץ משגב-עם אמי הקימה אותו עם הקבוצה מגבעתיים [ואני גר ליד רחוב משגב עם בגבעתיים] אבי, שברח בגיל 17 מאמו, בעיקר, ומאביו האלים, הצטרף אחרי שנה עם קבוצה שעברה הכשרה בקיבוץ אחר וקראו לה: העלייה התורכית. אמי, שכמוני -כמוה, אשה עקרונית, וכחנית, סופרת את ברכותיה הצליחה ל"ריב" עם כל הקיבוץ, במיוחד עם המזכיר שכבר אז פעל כמנהג פוליטיקאים ונבחרי ציבור דהיום [אלא מה? חשבתם שאולמרט המציא את הכל?] והחליטה לעזוב את הקיבוץ, ממש כך. מטופלת בשני ילדים חזרה לבית אמה האלמנה, וגם לא הרשתה לאמה להתחתן בשנית [על זה היא התנצלה רק לאחר שאמה נפטרה] אבי, התורכי החתיך, הפוליגם וחובב הסקס לא ירד אתה, מה פתאום לקח לו עוד חצי שנה להחליט, ואז הוא ירד וחזר אליה שניהם זכו לקבל דירה בקרית יובל בירושלים, שם אני נולדתי, שלישי מבין ארבעה. כאן צריך לבוא פרק הברכות, הייחעס או לא יודע מה.. אז בבקשה - מצד אמי אני דור 12 לבעש"ט [שלא נדע] דרך סבתי מצד אבי, אנחנו דור 6 לחכם הגאון פאלאצ'י החביב על רבני ש"ס משום-מה ממש יחוס. ילדותי לא היתה על הברזילים, שני הוריי הסנובים, שבאו ממשפחות "אצילות" עאלק לא חיבבו כלל את הפולנים, הרוסים, הייקים, זה מצד השכנוזים הבלתי נסבלים מצד עדות המזרח, חוץ מהתימנים, הסורים כל השאר לא "הריחו טוב לאבי" אבל, הם גם לא שפטו אנשים לפי הכסף שלהם [לא מכובד, נכון?] אז אכשהו מתוך הלאו צמח ה-הן, אבל לא על הברזילים, או לאאאאאאאא. עד כאן נראה לי מספיק ודי.

pf26

New member
מזל שיש עבודת שורשים

כילדה לא ממש התעניינתי בתולדות המשפחה. סבא שלי כתב ספר על חייו (הוצאה פנימית של הקיבוץ), אז משהו נשאר לנכדים/נינים, אבל פרט לכך - כלום. כשהבת הגיעה לכיתה ז' והיה צורך לאסוף מידע לעבודת שורשים נתקלנו בקשיים, כי אבי כבר לא היה בחיים ואמי... טוב, אתם יודעים. איכשהו אספנו אינפורמציה בסיסית מאד על "הצד שלי" ומרבית העבודה היתה על "הצד של אבא". חבל.

עבודת שרשים. כשבתי הצעירה היתה בכיתה ז', עשתה

עבודת שורשים כמקובל. אני עזרתי. נברנו נפגשנו וחיפשנו ובעץ היו מעל 100 בני משפחה, ותחילתו בשנת 1870. אחיינית שלי, גדולה יותר, בימי לימודיה לא טיפסו על עצי משפחה, נדלקה על הרעיון ומאז היא חוקרת את תולדות המשפחה ברצינות. היא ההכניסה עת עץ המשפחה שלנו ל - [email protected], וכיום היער - שורשים, עצים, ענפים וזלזלים מונה כבר 13,784 שמות, מתוכם 184 בעץ הפרטי שלי. כל מי שמוסף עם דוא"ל האתר שולח לו את העץ לעדכון. האתר מודיע גם לכל המעוניינים על התוספות, על סוג הקרבה אל הנמען, ותזכורת לפני יום ההולדת עם אפשרות לשלוח ברכה.... גניאולוגיה..

משפחה ישראלית עם גוננים רבים

גלבוע ,זכית במשפחתך בהכל. ספרדים-אשכנזים, דתיים-חילונים, עירונים- כפריים, בעלי מקצועות חופשיים- מעמד בינוני סנובים- עמך כעת יש לי דוגמה חיה על הרכב האוכלוסיה (תציץ בספר של י"ב -א"י).

אנפה2

New member
המשפחה שלנו משובחת ביותר,

כנראה גנטיקה טובה ובחירות נכונות כעת אני שוהה אצל כלתי בני ונכדי בארה"ב , הנה חוויות מהיום. יצאנו לארוחת בוקר למסעדת בייגל, אני הזמנתי לנו חביתה מלבן של ביצה תרד וגבינת פטה, עם פרוסות עגבניות בצל וסלמון מעושן, הם מגישים את זה עם בייגל טוסט וחבילות גבינת שמנת, קפה מוזגים כל השמן, עם קפה שמנת, זה מאוד טעים, הגיע מנה של ביצה בגודל של הר, קראתי למלצרית ושאלתי אותה מכמה לבנים של ביצה הכינו לי את החביטה, אמרה לי שמ-4 לבנים של ביצהץ אני משתדלת כמה שאפשר לשמור פה על שפיות אכילה, למרות שזה קשה ביותר, כי הכל כל כך טעים, כל כך לא זמין לנו בארץ, גי הגבינות קרם שמנת הם בטעם של עיסה כבדה, פה הגבינה שמנת מוקצפת. אני כמובן לא מתכוונת לפילדלפיה אלה לסוג אחר, הגיבלל פה נפלאים , בקיצור ממליצה לכם סיבוב בארה"ב. מחכה לנו עוד ארוחת טנקס גיבינג הים לפנות ערב, שזה התרנגול הודו הממולא, רוטב חמוציות, פאי של דלעת או תפוחי אדמה מתוקים, שעועית ירוקה ברוטב פטריות, ודזרטים כיד הדמיון הטובה פה בבי אם יתאפשר לי אצלם, ובשבוע הבא מהבית אציג לכם, ואם לא תבינו שרציתי וזה מה שחשוב. ערב נעים לכולם.

יפה לכם../images/Emo39.gif

להזהר עם הכולסטרול. להזהר עם המשקל. חוץ מזה לאכול בכייף ולהינות. אני מתכננת סיבוב בארה"ב ,אבל אוכל לא מדבר אלי העיקר לשבוע מבחינתי. רוצה מערב - פארקים. תארי לך שאני מלמדת גייזרים ועדיין לא ראיתי. לא בסדר, נכון ?

אנפה2

New member
מאחלת לכם תכנון וביצוע מושלם ומהנה.

מכיוון שנחנו על הקו 12 שנה , כאשר כל שנה פעמיים, אז תתארו לכם, שכבר היינו בכל הפרקים בכל השיוטים של הקריביים ושל הבהמס, כמה פעמים בדיסני, ומכיוון שילדי לא שוהיים במקום אחד בעקבות עבודתם הנדרשת, אנחנו תמיד בעקבותם. אך אף פעם לא מספיק ודי תמיד יש כמיהה לעוד.

אנפה2

New member
סליחה, בטעות נפתח לי שרשור חדש.

מה עם מיטלי ? פרשה מניהול הפורום ? מזמן לא ראיתיה פה.

גלבועא

New member
חס וחלילה חס ושלום, מיטלי לא פרשה

וגם לא ארשה לה לפרוש.
מיטולי עובדת שעות ארוכות מאוד ביום, היא מגיעה לביתה ומטפלת בילדותיה הקטנות. היא מדווחת על כל מה שקורה.

למעלה