בעקבות הודעת שלי יחמוביץ' - יש להכריע

Ram Kol

New member
בעקבות הודעת שלי יחמוביץ' - יש להכריע

היום שלי יחימוביץ' הודיעה כי או שתהיה ראש ממשלה או שתהיה ראש אופוזיציה.
כמו תמיד, כשמסננים את כל מפלגות השעה שקמות ונופלות עם כיוון הרוח, מערכת הבחירות היא על 2 אידיאולוגיות. הליכוד מול העבודה.

אנחנו כל הזמן קוראים לשינוי שיטת הממשל כדי שלא יהיו ריבוי מפלגות סקטוריאליות, אבל הכח הוא בידיים שלנו לשנות את זה בעצמינו. על ידי הצבעה לאחת מהמפלגות הגדולות שמייצגות 2 גישות.

על כל אחד לשאול את עצמו מי הוא חושב שהכי מתאים להיות ראש ממשלה ולתת את הקול למפלגה של אותו מועמד על מנת שיוכל לנהל את הממשלה עם גב מנדטורי גדול.

* איזה ראש ממשלה הוא טוב יותר לבטחון ישראל? בנימין נתניהו או שלי יחימוביץ'?
* איזה ראש ממשלה ישמור על האינטרסים המדיניים של ישראל ואזרחיה טוב יותר מול מדינות אוייב כמו אירן, סוריה וארגוני הטרור? נתניהו או שלי?
* איזה ראש ממשלה יעמוד על האינטרסים הישראלים גם מול מדינות העולם והאו"ם? נתניהו או שלי?
* איזה ראש ממשלה הוא בעל נסיון, ידע וכלים יותר טובים לנהל את הבעיות המורכבות של המדינה הקטנה הזאת במזרח התיכון? נתניהו או שלי?
* איזה ראש ממשלה מציג אג'נדה כלכלית יותר טובה ויותר אחראית שתקדם את המשק? שוק חופשי ליברלי שמציע נתניהו או כלכלה סוציאליסטית שמציעה שלי?
* איזה ראש ממשלה מוביל אחריו אנשים טובים יותר, מנוסים יותר וראויים יותר? הליכוד או העבודה?

כל אחד שיקבל את החלטתו, אבל חשוב מאוד לחזק אג'נדה ברורה ואמיתית ולהצביע למפלגה אשר את ראשה אתם רוצים לראות כראש ממשלה ומאמינים כי הוא או היא המתאימים ביותר.

כמו תמיד, אני אומר את דעתי.
אני מצביע לבנימין נתניהו ולליכוד כיוון שכאשר אני עונה על כל אחת ואחת מהשאלות מעלה אני מאמין כי בנימין נתניהו הוא האדם המתאים ביותר, הן מבחינת נסיון, הן מבחינת אידיאולוגיה, הן מבחינת הצוות שעומד מאחוריו והן מבחינת היכולת להתמודד באמת עם הזירה המורכבת הזאת בה פועלת ישראל.
שלי היא אדם ראוי אך האידיאולוגיה המדינית שלה היא אידיאולוגיה שמאלנית אשר מקדשת וויתורים על שטחים ללא קבלת תמורה אמיתית של שלום אלא מדינות טרור.
גם האידיאולוגיה הכלכלית שמציגה שלי היא אידיאולוגיה סוציאליסטית שמחזקת את המונופולים והוועדים הגדולים בניגוד לעידוד שוק חופשי שגרם לצמיחה בשנים האחרונות.
בנוסף, התוכנית הכלכלית שהיא מציעה סותרת כל תבונה כלכלית כלשהי שדוגלת בצמצמום ההוצאה הממשלתית ואינה מתחשבת באתגרים הקיימים ובמקורות המימון.
אחרון, שלי היא מחוקקת ראויה אבל אין לה שום נסיון ניהולי כלשהו. שלא לדבר על חוסר הנסיון שלה באיזה שהוא תפקיד מיניסטריאלי. תפקיד ראש הממשלה של המדינה בין המורכבות בעולם עוד גדול עליה בכמה מידות.

לסיכום, על מנת לשמור על האינטרסים המדיניים והבטחוניים שלנו, על מנת להמשיך את הפיתוח הכלכלי, את השיפור בחינוך, בתחבורה ולקדם נושאים גדולים וחשובים שעל הפרק אני מציע להצביע לבנימין נתניהו ולליכוד ביתנו.

סתם הסתבכת.

לא צריך אלף סעיפים. ההכרעה היא פשוטה:

בתחום המדיני: מחד, מי שמוביל מדיניות לעומתית המובילה לבידוד בין לאומי של ישראל, לאינתיפאדה שלישית, ולעתיד נטול חזון ומייאש. מאידך, מי שתוביל להשלמה ורגיעה, לגיבוי בין לאומי ולתקווה.

בתחום החברתי: מחד, מי שמוביל להשתלטות דתית אורתודוקסית על כל תחומי החיים, לדרדור מתמיד של יסודות הדמוקרטיה, לשחיתות שלטונית מובנית ולדיכוי מיעוטים וחלשים. מאידך, מי שתוביל לחברה פתוחה השומרת על ערכי הדמוקרטיה ועל זכויות הפרט.

בתחום הכלכלי: מי שמוביל לעושק מעמד הביניים למען הטייקונים, להגברת הקיטוב ואי השיוויון, להתנערות המדינה ממן שירותים חברתיים, להפרטה ולמכירת נכסי המדינה ומשאביה לאילי הון ומקורבים. מאידך, מי שמובילה לחברה צודקת ושוויונית יותר. מי שתחזק את מעמד הביניים ותפרק את השליטה של חוג האלפיון העליון במשק. מי שלוקחת אחריות ומתחייבת למתן שירותים מקיפים של בריאות, חינוך, דיור וביטחון סוציאלי לכל.

וכמובן, כדי לשים לב מי מובילה אחריה אנשים טובים יותר, מנוסים יותר וראויים יותר. מי עדיף, מירי רגב או אבישי ברוורמן? חיים כץ או עמר בר-לב? אופיר אקוניס או מיקי רוזנטל? משה פייגלין או יוסי יונה?

כן, בחירה קשה. קשה מאד.

Ram Kol

New member
דעתי היא הפוכה ממך

בתחום המדיני: הליכוד מתחייב לשמור על בטחון המדינה בידינו ולא למסור שטחים נוספים תמורת הבטחות שווא. שטחים אשר עם מסירתם הופכים כמו שכבר ראינו לתחת שליטת החמאס ומהווים בסיס לירי טילים על ישראל. בעוד שלי מקדשת משא ומתן בכל מחיר בלי להבין מי נמצא מולנו ובלי להקשיב להצהרות החוזרות ונישנות של אנשי החמאס על כך שרוצים את כל ישראל ולא יפסיקו את פעולות הטרור עד שיקבלו אותה, הליכוד עומד איתן מול או"ם מלא אינטרסים ופועל למען האינטרס הישראלי, כן, גם אם זה פחות פופולארי.

בתחום החברתי: העבודה היא המפלגה שיצרה את הסטטוס קוו, את חוק טל וגרמה לכך וקיבעה את המצב בו חרדים לא מתגייסים. היא גם זו שיצרה את המונופולים הגדולים ואת הוועדים האי שיוויוניים. הליכוד מצהיר כי אם יוכל (אם תהיה את הקואליציה המספקת) יקדם גיוס לכל ויפרק את המונופולים שגורמים לאי השוויון כפי שעשה בשוק הסלולר.

בתחום הכלכלי: בניגוד לתוכנית הכלכלית ההזויה של שלי שמגדילה את הוצאות הממשלה בלי התחשבות בצרכים השונים, בניגוד לתוכנית הכלכלית של שלי שרוצה להעלות את מס החברות (אותן חברות שגורמות לצמיחה ומעסיקות אלפי עובדים), הליכוד הצליח לגרום לצמיחה כלכלית בזמן משבר עולמי. הצליח לשנות את מגמת אי השוויון לפי מדד ג'יני. הצליח לפרק את טריאופול התקשורת ולהוזיל מאות שקלים בחודש מכל משק בית. הליכוד הכפיל את מענק השחרור לחיילים, חוקק חוק חינוך חינם מגיל 3, נתן מענקים לקונים דירה בפריפריה ולסטודנטים הלומדים בפריפריה. הליכוד דוגל בכלכלה חופשית אשר הוכיחה את עצמה. הליכוד הוריד את מס החברות ותמרץ חברות לפעול בישראל, מה שיצר מאות אלפי מקומות עבודה ב-4 שנים האחרונות וגרם לירידה באבטלה. הבחירה בליכוד היא בחירה בשוק תחרותי שטוב לצרכנים, שמייצר מקומות עבודה ומוריד את המחירים.
הליכוד גם נאבק בטייקונים והשיג מיליארדים עתידיים למשק בוועדת ששינסקי ובחילוץ הרווחים הכלואים.

וכמובן, מבחינת הצוות, את מי אתה מעדיף מנהל את הקבינט המדיני-בטחוני? אתה באמת רואה את שלי, סתיו שפיר, מירב מיכאלי ומיקי רוזנטל עושים את זה? את מי אתה מעדיף את מירב מיכאלי שקוראת לאמהות לא לגייס את בניהן לצבא או את גדעון סער, בוגי יעלון, גלעד ארדן, רובי ריבלין, סילבן שלום, ציפי חוטבלי, לימור ליבנת - אנשים מנוסים עם קבלות מוכחות?

לבסוף, מי אתה חושב שמתאים יותר להיות ראש ממשלה נתניהו או שלי?

להזכירך: הליכוד גם התחייב לחסל את החמאס

ולא לעצור את צה"ל בעזה. זה היה ב2009 לפני הבחירות הקודמות. מאז עברו הרבה מים בנהר הירדן, וב2012 זה היה כבר סיפור אחר... איך אמר שמיר? הבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים וזה מאז ומתמיד היה המוטו של נתניהו השקרן הסדרתי הכי גדול שהמדינה הזאת ידעה אי פעם.

כל משפט שמתחיל במלים "הליכוד מתחייב"

מעורר צחוק רם. וכאשר "הליכוד מצהיר כי אם יוכל" ברור שהוא לא יוכל, ולא ירצה, ולא יטרח.

הדברים שלך נשמעים כמו לקוחים מפמפלט תעמולה. לא אתייחס אליהם אחד לאחד שכן הצגתי כבר את עמדתי. אבל קח לדוגמה את המשפט "הצליח לשנות את מגמת אי השוויון לפי מדד ג'יני". זו דרך עקומה מאוד להתייחס לעובדה שישראל נמצאת במקום ה-70 בעולם והלפני אחרון בין המדינות המפותחות ברמת השיוויון הכלכלי לפי מדד זה (0.37 לעומת 0.314 במדינות ה-OECD. ב-1996 היה המדד בישראל פחות מ 0.33). זו תוצאה ישירה של שלטון הליכוד תחת נתניהו ומדיניותו הניאו-ליברלית (מה שמכונה בטעות "כלכלה חופשית", אבל הוא בעיקר נותן חופש לבעלי ההון להמשיך לעשוק ולנצל את מעמד הביניים, השכירים והאנשים העובדים למחייתם ככלל).

ואני במקומך הייתי נזהר שלא להזכיר את הביזיון של "הרווחים הכלואים" - מתנה בשובי עשרות מליארדים מאזרחי מדינת ישראל לכמה תאגידים שלא קיימו את התחייבותם להשקיע את רווחיהם הפטורים ממס במשק הישראל וקיבלו בכל זאת אפשרות להוציא רווחים אלו במס מגוחך.

ומה לגבי מדיניות ההפרטות שמסרה את נכסי המדינה ומשאביה לקומץ בעלי עניין? ומה לגבי המיסוי הרצחני על שכבות הביניים לעומת התספורות, ההנחות והפטורים ממיסוי שניתנים למיליארדרים? איך אפשר להיות כל כך עיוור למה שקורה סביבך?

יש בהחלט בליכוד-ביתנו "אנשים מנוסים עם קבלות מוכחות". אלו קבלות על גרימת נזקים מתמשכים לחברה הישראלית. עם "נסיון" שכזה, אני מעדיף אנשים פחות מנוסים, אבל חדורי אמונה, ערכים ומוטיבציה. אנשים שחותרים לשלום במקום להמשך כיבוש, מלחמות ובידוד. אנשים שחותרים לחלוקת העושר במקום לריכוזו בידי מעטים. אנשים שידועים במאבקם נגד השחיתות וקשרי ההון-שלטון, אנשים בעלי חזון ואחריות חברתית.

"מי אתה חושב שמתאים יותר להיות ראש ממשלה נתניהו או שלי?" - אפילו הבן שלי בן ה-8 מתאים יותר מנתניהו להיות ראש ממשלה. קל וחומר יחימוביץ.

Ram Kol

New member
להזכירך, הצ'אנס כבר ניתן לממשלת העבודה...

מרבית הבעיות העמוקות ביותר של החברה קובעו במהלך 30 שנות שלטונה של העבודה.
אי השוויון גם הועמק בתקופת קדימה.
הוועדים הגדולים, המונופולים שנוצרו עקב סגירת השוק לייבוא, הטייקונים שמתבשמים בכספים של הצרכנים השבויים עקב כך, אי גיוס החרדים והחינוך התורני.
כל אלה נוצרו עקב ממשלות העבודה לדורותיהם, כך שאל תציג את הדברים כאילו שלי מביאה איזו בשורה חדשה. ממש לא. היינו שם ואיבדנו רבות.
שלא לדבר על הנושאים המדיניים. ממשלות העבודה וקדימה ביצעו וויתורים מרחיקי לכת על שטחים חשובים תמורת הבטחות שווא שלא יושמו. עבור שטחים שהפכו בסיסי טרור שמהם מופנים טילים ליישובי ישראל.

העובדות מדברות בעד עצמן. הדרך של נתניהו והליכוד שינתה את מגמת שוק העבודה בישראל ואת מדד אי השוויון. נוספו לשוק העבודה מעל 300,000 מקומות עבודה חדשים.
זה יצר את הצמיחה של המשק. צמיחה שמסתכלים עליה בהערצה בכל העולם המערבי שבו כלכלות קורסות בתקופה זו.
נכון, יש עדיין בעיות. צריך להמשיך ולהילחם בעוני, צריך לוודא שכולם נושאים בנטל, צריך להמשיך ולפרק מונופולים (כמו שעשה הליכוד בשוק הסלולר), צריך לגייס חרדים.
אי אפשר לעשות את זה עם התוכנית הסוציאליסטית ההזויה של שלי. אף כלכלה שפויה במאה שלנו לא מלאימה כל דבר, תומכת בוועדים ומגדילה את הוצאות הממשלה בלי היכר ובלי אחריות.

ההישגים של הליכוד בקדנציה הזו היו מעולים ביחס לכל מה שקרה בעולם וצריך לתצת להם את המנדט להמשיך להוביל את השינויים המיוחלים באותה מגמה.

אם הולכים רחוק עד ימי מפא"י

אז כדאי להזכר שמפא"י הקימה את המדינה, קלטה בראשית המדינה עולים, ברובם חסרי כל, שמספרם כפול מזה של האוכלוסיה המקומית (!) תוך ניהול מלחמה נואשת, אבל מוצלחת, במדינות שכנות עוינות, ובסופו של דבר הצעידה את ישראל לצמיחה כלכלית מרשימה ביותר. וכל התהליך הזה, כמעט חסר תקדים, בוצע מתוך תפיסה סוציאל דמוקרטית שרואה במדינה אחראית לרווחת אזרחיה.

הליכוד, במדיניותו הניאו-ליברלית, גרם לנטישת דרך האחריות החברתית. בשלב ראשון התוצאה הייתה משבר כלכלי קשה והיפר-אינפלציה (היה צריך להחזיר את פרס כדי שיחלץ את המדינה מהבוץ שהשאירה אחריה ממשלת בגין). בהמשך, הניאו ליברליזם יצר קיטוב הולך וגובר במדינה, כאשר מעטים נהיו יותר ויותר עשירים, על חשבון מרבית הציבור העובד ומתפרנס למחייתו. נתניהו לקח מדיניות זו לקיצוניות בשתי כהונותיו כראש ממשלה ובתפקידו כשר אוצר בממשלת שרון (אין זה מקרה שמדד ג'יני זינק דרמטית מאז 1996) . שורה של הפרטות מכרו את נכסי המדינה בנזיד עדשים לכמה משפחות עשירות. המאיון העליון קיבל פטור כמעט מלא ממסים בעוד נטל המס על מעמד הביניים הוכבד עוד ועוד. תאגידים ענקיים חילקו בינם לבין עצמם את השווקים תוך שמירה על רמת מחירים גבוהה ללא תחרות אמיתית. שיפור קל חל לאחר המחאה החברתית כשנתניהו התחיל לחוש כיצד הכיסא שלו מתחיל לרעוד, אבל בליכוד כבר מתכננים איך להכות את הציבור אחרי הבחירות, כשמישהו (נחש מי) יצטרך לשלם את מחיר הגירעון של כ-20 מיליארד ש"ח שיצרו נתניהו ושטייניץ. היחיד בליכוד שעשה משהו נגד הקרטלים נטש את המפלגה. במקום כחלון קיבלנו את עוזי לנדאו, מגן איילי ההון וחברות הנפט והגז. פרט לטייקונים ואנשי שלומם, כולם אכלו חצץ תחת שלטון הליכוד. הגיע הזמן לשים לזה סוף!

התכנית הכלכלית של העבודה גובשה ע"י כלכלנים מהשורה הראשונה. מי שטרח לקרוא את התכנית הזו יודע שאפשר במדיניות נכונה לגייס כ-140 מיליארד ש"ח לטובת הציבור בחמש השנים הקרובות. אבל צריך לתת ליחימוביץ את הכוח הפוליטי על מנת לחולל את השינוי, אחרת כולנו נמשיך להיות שבויים של מדיניות כלכלית רקובה.

niv gelb

New member
אם שקרים קשה להתמודד...

אתה נביא שקר
מכניס משפטים שיקריים ויודע מה שלי תעשה

אומנם אתה כותב יפה אבל מכניס בין השורות שקרים.
אני בניגוד לך מודה שיש גם דברים חיוביים שהממשלה עשתה...
---------- ציתותים לשקרים
"למסור שטחים נוספים תמורת הבטחות שווא".
"בסיס לירי טילים על ישראל".
חכה שלי עוד לא מסרה שטחים.
"בלי לקשיב להצהרות החוזרות ונישנות של אנשי החמאס""העבודה היא המפלגה חוקקה את חוק טל וגרמה לכך וקיבעה את המצב בו חרדים לא מתגייסים."

"היא גם זו שיצרה את המונופולים הגדולים"
"הליכוד דוגל בכלכלה חופשית אשר הוכיחה את עצמה".
"הליכוד גם נאבק בטייקונים"

"אתה באמת רואה את שלי, סתיו שפיר, מירב מיכאלי מנהלים את הקבינט הביטחוני"
"מירב מיכאלי שקוראת לאמהות לא לגייס את בניהן לצבא"

Ram Kol

New member
ממש לא שקרים, זאת המציאות. כדאי להתפקח.

אני שמח שאתה רואה גם דברים חיוביים שהממשלה עשתה.
גם אני יכול להגיד הרבה דברים טובים על שלי. אני חושב שהיא מחוקקת חרוצה ופרלמנטרית טובה. אבל היא בפירוש לא מתאימה להיות ראש ממשלה.

אין שום שקר במה שכתבתי.
אני לא מתכוון לחכות ששלי תמסור שטחים אני מעדיף להצביע למי שאומר שלא יעשה זאת כל עוד אין פרטנר אמיתי שנוטש את דרך הטרור. כל עוד היא מקדשת את המשא ומתן בלי להבין שהחמאס ינצל כל ויתור להשתלט על השטח ולנהל משם עוד מדינת טרור, זו בעיה.
וכן, תקשיב להצהרות החמאס רק מהשבוע על כך שיהיה שלום רק כאשר כל אדמת פלסטין תהיה שלהם ותבין שזו האמת וזו המציאות. חבל, מעצבן, אבל צריך להתפכח ולהכיר בזה.

ומה לעשות, תבדוק את ההיסטוריה. העבודה (לשעבר מפא"י) שלטה במדינה ב- 30 השנים הראשונות שלה וחרדים לא התגייסו. וכן, בתקופה הזו קמה ההסתדרות וקמו וועד עובדי חברת החשמל וועד הנמלים ששלי מגנה עליהם כל כך.

תזכר גם בקרבות שהיו בזמן וועדת ששינסקי ואיך כל הטייקונים יצאו נגד שר האוצר שטייניץ כשהוא התעקש על התמלוגים שמגיעים למדינה מגילויי הגז ותראה שהליכוד נלחם בטייקונים.

לגביי 2 המשפטים האחרונים, מה לעשות? זו המציאות. זו המפלגה שנבנתה - עם מירב מיכאלי שקוראת לסרבנות.
וכן, אין לעיתונאים שמרכיבים את העבודה יכולת לנהל את ענייניה הבטחוניים המורכבים של המדינה.

שטויות,את האינתיפדה האחרונה הממשלה שלכם הביאה

ואת אסון אוסלו כולו שעלה לנו באלפי אזרחים הרוגים ופצועים, בכאב ושכול נוראים.

הדם השפוך על ידיכם.

ממשלה שלכם זה חורבן המדינה, לא פחות. זה הקמת מדינת טרור בלב הארץ, נהכנסת מאות אלפי פליטים ערבים ומסתננים אפרו-איסלאמים, משבר כלכלי כמו ביוון וספרד, בריחת הון ואבטלה המונית יחד עם גירעון אסטרונומי ואינפלציה דוהרת.

השמות שאתה מזכיר מצחיקים: יוסי יונה הוא אנטי-ציוני, ממייסדי 'הקשת הדמוקרטית' יחד עם שנהב ואנטי-ציונים שונאי ישראל 'מזרחיים'. אחד מראשי 'יוזמת ז'נבה' שרוצה להכניס את הפליטים הערבים לישראל ולשלם להם ולמדינות ערב פיצויים אדירים על 'הסבל' של הפליטים וה'נטל' של מדינות ערב לקיים אותם כל השנים. ברוורמן היה אפס גמור כפוליטיקאי ובתפקידו האחרון כשר. מיקי רוזנטל = שקשוקה. עומר בר לב, נו טוב, לא רוצה לומר עליו שום דבר שלילי, אבל אין לו שום ניסיון פוליטי חוץ מהשם של האבא.

מעניין ששכחת את הווייבערס בצמרת האבודה - את מירב קסטנר, מס' 4, בעלת הניסיון העשיר בחשיפת חזיות בשידור חי ובאכילה בידיים מול המצלמות באולפן, או סתיו שפיר בעלת ניסיון הרב באנארכיזם ובחיי קומונה עם תרמיל וגיטארה.

למעלה