בעניין אולטרסאונד לצורך גרידה

בעניין אולטרסאונד לצורך גרידה

שלום לחברות (ולחברי) הפורום! כאשר הייתי בשבוע 8 הלכתי לרופא נשים שלי, והוא אמר לי שבגלל שהביוץ היה מאוחר אז כנראה אני מתוארכת לשבוע 4 ולכן ההריון נראה כאילו הוא מתפתח מאוחר, אבל באמת זה בזמן, ואין מה לדאוג ולחזור עליו עוד שבועיים. יומיים לאחר מכן עברתי תאונת דרכים קלה ונסעתי להיבדק באחד מבתי החולים בארץ. כאשר עשו לי אולטרסאונד הטכנאית טענה כי שק ההריון ריק, ועם ההמלצה הזאת נכנסתי לרופא במיון נשים והוא בלי הרבה למצמץ שלח אותי לעשות גרידה, למרות שניסיתי להסביר שהמצב שלי יכול להיות שהוא שונה. באותו יום, כבר התקשרתי לרופא משפחה שלי, והוא אמר שלמרות שראו שק הריון ריק, אין מה לדאוג כעת, כי לפי החישובים אין מה לראות, ולכן ברגע שאני אבוא אליו שוב, אנחנו נבדוק יחד ונראה. כשהייתי אצלו, ברוך ה' ההריון תקין, וכיום אני בשבוע 11 להריון האמיתי. בעלי ואני בהמלצת הרופא שלי, החלטנו שנשלח מכתב לבית החולים בלי איזושהוא תביעה מסויימת, רק שיקחו את העניין היטב לתשומת ליבם שרופא שלהם טעה והמליץ על גרידה במקום שלא היה צריך. להפתענו קיבלנו מכתב חזרה ובו הם כותבים שע"פ נתוני הרופא שהיו לו, הנוהל הוא לשלוח לגרידה (אבל פה בדיוק הטעות שלו, שאם הוא היה מקשיב לי, יכול להיות שהנתונים שהיו עומדים בפניו היו שונים), ושלפני גרידה מבצעים אולטרסאונד, ולכן היו מגלים את זה, ולא הייתה מתבצעת גרידה. שאלתי פשוטה: האם באמת נכון שמבצעים בדיקת אולטרסאונד לפני גרידה? ושהיו מגלים שמדובר בהריון בריא? תודה רבה,

ראשית, שמחה לשמוע שאצלכם הכל בסדר

שנית, לצערי, זה לא מקרה יחיד שאני מכירה של המלצה לגרידה בשבוע מוקדם. שלישית, לכל בית חולים פרוטוקול משלו ויש שעושים אולטרה סאונד לפני כל גרידה, אבל החלט לא בכל מקום.

למעלה