בעית כיבוי

הנשוי

New member
בעית כיבוי

כשאני מנסה לכבות את המחשב אחרי שאני סוגר את החלונות ומופיעה לי ההודעה שניתן לכבות את המחשב אני מנסה לכבות פיסית ע"י לחיצה על כפתור ההדלקה כיבוי והוא לא מגיב מה ניתן לעשות????

esti_prikit

New member
יש לזה שתי תשובות

הראשונה היא שאתה צריך להחזיק את כפתור ה POWER לחוץ כמה שניות עד שזה נכבה השניה קשורה בנישואים מר נשוי...

הנשוי

New member
ולי יש 2 תגובות......

האחת היא שאני לא עד כדי כך מטומטם(למרות שהתחתנתי) ובמחשב הזה אין צורך להחזיק את הכפתור לחוץ הרבה זמן השניה היא שהמחשב הוא המחשב בעבודה ואני אף פעם לא מערב את נישואי ועבודתי --->>>> אחרת איך אוכל להתעסק עם הפקידה שלי

@זהר@

New member
לגבי החלק הראשון של התשובה

אין לזה שום קשר לטימטום, יש מחשבים שבהם הכפתור הוא לא סוויטצ אלא לחיץ ואז במקרה שהמחשב תקוע, ניתן ללחוץ עליהם כמה שניות יותר והם מכבים את המחשב, תנסה, מה זה יכול להזיק? לגבי כיבוי המחשב, אם יש לך ATX ומערכת הפעלה 98 ומעלה זה אמור לכבות לבד את המחשב ולא לתת לך כזאת הודעה, בדרך כלל זה אמור להיות הגדרה בביוס, תנסה להתבונן שם בהגדרות, בלי לשחק יותר מידי ולחפש איםה זה מוגדר. אני חושבת, אבל ממש לא בטוחה שיש גם הגדרה שצריך לעשות בלוח הבקרה.

הנשוי

New member
אז ככה..........

אצלי זה סוויץ ולא לחיץ כך שאם אגדיר שהמחשב יכבה מעצמו(נגיד ואפשר) והסויצ מקולקל --->>>>איך אדליק אותו מערכת ההפעלה שלי היא 98se

@זהר@

New member
זה מאוד מוזר

במארז עם סוויטצ, הסוויטצ בדרך כלל מנתק את המחשב מהחשמל. מאוד מוזר שהמחשב שלך לא נכבה.

siftach

New member
אז תגיד חיובי

הלך הסויץ´. אין מה לעשות, צריך להחליף אותו. אל תנסה את זה לבד, זה בדרך כלל הסוויץ´ באזור מאוד לא נגיש. הכי פשוט ומהיר פשוט להחליף את כל המארז, במיוחד כאשר מדובר במארזים שאינם ATX.

siftach

New member
הגדרות

בדרך כלל הבעיה היא בהגדרת ניהול החשמל ב-BIOS של המחשב. צריך להיכנס להגדרת ה-BIOS ולראות כי ניהול החשמל מוגדר כפעיל וכן גם ניהול חשמל מתקדם. אני מצטער שאני לא זוכר כרגע את השמות של הדברים האלה באנגלית, הראשון זה Power Management או Power Saving (תלוי ב-BIOS) והשני זה, אם אני לא טועה, ACPI. בכל מקרה זה מתחיל ב-A, שזה Advanced מן הסתם.

IBZ

New member
כמה אפשרויות:

חבל שאין את ההיסטוריה של הפורום של אייאואל כי צירפתי לשם תשובה עם לא מעט אפשרויות,בכל מקרה נסה זאת: 1-בעזרה של הווינדוז יש את החלק של פתרון בעיות,לדעתי הוא מאוד יעיל בפתרון בעיות כיבוי,הוא מדריך אותך שלב אחרי שלב 2-הורד עדכון לגרסת הווינדוס שלך מכאן 3-צליל הכיבוי של הווינדוז יכול להיות פגום בטל אותו ע"י לוח בקרה-צלילים 4-בדוק בSAFE MODE אם המחשב נכבה כראוי,אם לא,ברוב המקרים יש לך בעית חומרה 5-שנה שם לקבצי AUTOEXEC.BAT+CONFIG.SYS אם הן לא הכרחיים למערכת שלך 6-כנס לMSCONFIG ובטל כל תוכנה לא רצויה שעולה עם אתחול המערכת,באותו זמן בטל גם את עליית האנטי וירוס ואתחל את המחשב ובדוק אם הוא נכבה כראוי-נורטון אנטיוירוס ידוע שמפריע לכיבוי המחשב 7-אפשר את יציאת ה USB דרך הביוס אפילו אם אין לך USB במחשב(ONCHIP BIOS) ואת Assign IRQ for USB

הנשוי

New member
אז ככה.......

רק ההיסטוריה של iol חסרה לך? מה עם הפורום עצמו??? ולעיניננו 1-אני לא חושב שזאת בעיה בוינדוס או בעית תוכנה כלל אלא חומרה 2-אין באפשרותי להוריד עדכון מכיוון שהמחשב הנ"ל ללא חיבור לאינטרנט 3-כל הצלילים מבוטלים 4-לא מצליח בשום דרך להעלות את המחשב ב safe mode -->>>מה שהופך לבעיה\שאלה נוספת למה אני לא מצליח להיכנס ל safe mode 5-אין לי מושג אם הם הכרחיים או לא ולכן לא נוגע בהם 6-המחשב נטול תוכנות ומשחקים וכל מיני חידושים אלא רק משמש להנה"ח בלבד ז"א מערכת הפעלה +תוכנת הנה"ח וזהו כמובן שאין נורטון אנטי וירוס 7-וואלה לא הבנתי כלום מסעיף זה

noam01234

New member
דעותיי

אז ככה, קודם נעשה קצת סדר ונראה אם הבנתי יש לך מחשב עם ספק כח ATX (?) יש לך מתג במקום לחצן שינוי המתג מפעיל את המחשב אך לא מכבה אותו אפשרויות 1. הגדרות BIOS: כנס ל BIOS ותטען את הגדרות ברירת המחדל 2. מתג: לא אמרת אם זה עבד פעם ורק עכשיו התרחשה התקלה או שזה אף פעם לא עבד, בכל מקרה אני ממליץ לפתוח את המארז לחפש את המחבר SW-power ולתת נגיעה בעזרת מברג להדלקה, ואח"כ אם זה לא כבה אז לתת נגיעה נוספת ארוכה לכיבוי. 3. ספק או לוח לא תקין רוצה דיעה נוספת? אתה גם מכוער
סתם סתם, זה לקוח מתוך בדיחה אחרת צרף יותר פרטים ננסה לעזור לך

הנשוי

New member
אז ככה.......הבנת נכון חלקית --->>>

אכן ATX יש לי לחצן שלחיצה אחת מדליקה ואחת מכבה (ככה לפחות היה תמיד) אין צורך בלחיצה ארוכה פעם אחרונה שלחצתי עליו המחשב נדלק ומאז הוא לא נסגר - לדעתי/חששי אם אצליח לכבות אותו באיזה דרך לא דרך לא אצליח להדליק אותו לגבי הביוס לא בא לי להתעסק איתו לפני שאני ממצא אפשרויות פשוטות יותר שקשורות לחומרה דרך אגב רציתי לבדוק את המצב ב safe mode אבל לא הצלחתי להכניס את המחשב למצב זה הוא לא מתיחס לF8 יכול להיות שרק הסוויצ נדפק ?. ואם כן איך אני יכול לבדוק זאת ומה עלי לעשות ->>שמן? גריז? כוס קפה? ולגבי הכיעור אצרף בהזדמנות תמונה ואז תראה כמה שאתה צודק

@זהר@

New member
אז אין לך סוויטצ!!

למרות שאתה מתעקש, גם אני אתעקש - תנסה לחיצה ארוכה, זה יכבה את המחשב, ולחיצה קצרה נוספת תדליק לך אותו.

למעלה