בעית בלאגן

Tula1

New member
אנחנו מדברות פה על חתול ../images/Emo6.gif

הממזרון הזה יכול להגיע לכלמקום מרוב שהוא סקרן. כבר היה לי סל כביסה מקש שנפח את נשמתו אחרי כמה שבועות (ועלה לי הרבה כסף מאיזו חנות מעצבות מפונפנת ). כולי קנאה.

lulyK

New member
אויה. לשמחתי החתול העצל שלנו

מבלה ממילא את רוב יומו מחוץ לבית.

יופיופ6

New member
../images/Emo26.gifעונה

מצטערת...אבל לא הספקתי לעבור על מה שכבר כתבו לך... מקווה שאני לא חוזרת על דברים. בגדים- בדיוק הזמן פחות או יותר לסדר את הארון. כשמורידים את בגדי העונה הקרובה, כרגע רלוונטי הקייץ, להסתכל על כל בגד ולחשוב אם לבשת אותו בשנתיים האחרונות. אם לא - החוצה. (יש פורום בתפוז של תרומות למען הקהילה וכד'... הם ישמחו לקבל בגדים) קוסמטיקה- לדעתי, כל מה שנמצא אצלך יותר משנה בבית מבחינתי פג תוקף. אני לא יודעת בכמה בשמים את משתמשת אבל אם יותר משניים אז זה יותר מידי. תחליטי מה טוב ואת השאר פשוט לזרוק/לתת. אותו דבר בקשר לקרמים וכד'. דיסקים - לקנות 3-4 מארזי דיסקים. 1- דיסקים עבריים 2 לועזי 3 - ילדים 4- סרטים. (מארזים - זה האלבומים האלו עם הכיסים בפנים. הכי טובים יש בקרביץ חוסך המון מקום.) עטים- לנסות עט עט מה שלא כותב או מקרטע לזרוק. לקנות (שוב בקרביץ - ולא, אין לי מניות שם) קופסאות קטנות כאלו חמודות ושם לאחסן את העטים. שמפואים - מה שלא משתמשים לזרוק או לתת. ולהשתדל לא לקנות אם יש בבית...גם אם יש מבצע אטרקטיבי של אחד +אחד... אותו כנ"ל על קרם ידיים. ניירות/מפיות/מכתבים/גלויות וכל הדברים הסנטימנטליים. זה החלק הקשה...ואם ממש קשה לך אני מוכנה לבוא ולעזור לך לעשות טקס פרידה. לזרוק לזרוק לזרוק. חומר מהלימודים, פתקים מכיתה ד', מכתבים מהצבא - להשאיר פריטים בודדים שאת ממש ממש ממש לא יכולה להפרד מהם. ואת השאר לפח. לקנות קלסרים/קופסאות גדולות ויפות בקרביץ ולאכסן את מה שנשאר. לא אמורות להיות לך יותר משתי קופסאות כאלו שאותן את יכולה להניח על מדף או אפילו על הרצפה בחדר/ סלון כקישוט (יש קופסאות נורא יפות) תמונות - אם מפתחים להכניס ישר לאלבום, אם אין ברירה ואין זמן ודוחים אפשר בתחנה זמנית לשים בקופסת נעליים. הבנת את הרעיון... נכון? אה והכי חשוב שכחתי כמובן את הפואנטה - לזרוק לזרוק לזרוק !

Joy107

New member
נושא כאוב...

ונראה לי שזה לא קשור רק לגודל של הבית... הפתרון שלי הוא למסור בדרך כלל, כלומר הרבה הרבה יותר קל לי להפטר מבגדים/צעצועים ואפילו דיסקים אם אני נותנת אותם למישהו שצריך באמת. כלומר, אני לא מדברת על לשים בשקיות ליד הפח כדי שמי שרוצה יקח, אלא ממש להעביר לאנשים נזקקים. לי אישית זה הופך את הכל לקל יותר. כמובן שבמהלך הזה גם נזרקים דברים "שלא נעים" לתת אפילו לנזקקים. אישית אין לי שום דבר שאני אוגרת, הייתי פעם כזו היום אני כמעט בלי סנטימנטים לכלום. הדבר היחיד שקצת קשה לי איתו זה הצעצועים של הילדים, אני מתכוונת כמובן למושקעים יותר. בעלי אוהב את ענין האגירה - אם זה היה תלוי בו היינו גרים במחסן.... את רוב השגעונות הוצאתי לו מהראש אבל הוא עדיין שומר כל מה שקשור ליחסים בינינו, (כרטיסים של ההופעה בפעם הראשונה שיצאנו, כרטיס הרכבת בה הוא הגיע לכאן כשהתחלנו לגור ביחד, פתקים שכתבתי לו בימי נישואין וכו') אז פשוט נתתי לו קופסת קרטון ובקשתי שהכל יכנס לשם.

אימרי 1

New member
איי, איי, איי, נושא כה כאוב../images/Emo8.gif

גם אני וגם האיש, די אגרנים. אני מאוד מנסה לשלוט בעצמי (ודי מצליחה בשנים האחרונות) כי נראה לי שבסוף ימצאו אותנו טובעים בערמות של חפצים. לא הצלחתי להיות בודהיסטית ואני מאוד נקשרת לחפצים, סנטימנטלית בצורה בעייתית משהו, לכל חפץ (כמעט) סיפור משלו, קצת נשמה אפילו. מאז שהקטנטונת נולדה, משהו בסדר העדיפויות שלי השתנה וקצת יותר קל להעיף דברים. נעלים, בגדים - עוברים לאחינית שלי או למייכלי בגדים כאלה. בגדים לתינוקות, לכל דורש (המון חברות עם קטנטנים). אני מאוד אוהבת כלי כתיבה ודפים או מחברות (ויש המון). ספרים (התחלתי לקנות רק לקטנטונת, כי אין לי יותר מקום לספרים), חפצים נאים - אוהבת מאוד להיות מוקפת בדברים יפים(הבוידם כמעט מתפקע ומחכה שנעבור לדירה גדולה יותר ושלנו כדי לנוכל לאוורר קצת את האוצרות הגנוזים). לא עניתי ממש אבל, כמו הבאלאגן בבית כנאה יש משהו כזה גם בפנים כרגע.

יעל י

New member
נראה לי שזה קצת עיניין של אופי...

ואני באלגניסטית איומה ולצערי בעלי נדבק ממני כי הוא לא היה כזה תמיד והיום כן הבית די גדול ויש בו מקום אם רק הייתי יודעת איך לסדר ולהסתדר איתו לעומת זאת אחותי שגרה בבית שכור אצלה תמיד מסודר אבל תמיד וגם שיש באלג אז הבאלגן שלה זה הסדר אצלי... סיוט! הבעייה העיקרית גם שלי זו ניירת.יש לי מגרות שאני דוחפת בהן הכל ופעם ב...מסדרת (למה לא יכולה כל מסמך ישר לתייק???) אבל אני מנסה כל הזמן לשמור על הסדר,כמה שמצליח לי... לגבי מה שלא צריכה אז מה שטוב אני שואלת משפחה וחברים והשאר אני לרוב תורמת דרך אגב , לגבי מה שלא צריך ושינוע-היה פה לא מזמן רעיון של שוק קח-תן כזה אז אולי עכשיו לקראת פסח באמת אפשר ליישם את הרעיון שכל מי שמחליפה משהו ורוצה להיפטר תפרסם ואולי תצליח להחליף וכו',את הרעיון אתן מכירות...

פוליlcנה

New member
לוהט לוהט

הנושא הזה אצלנו בבית. דירת 3.5 חדרים. ארבע נפשות. צ-פ-ו-ף. 2 משחקים בסלון- וכבר נראה בלגאן. מצד אחד די השלמנו עם העניין ואנחנו אומרים לעצמנו שכשנעבור לדירה גדולה יותר הבעייה תיפתר. מצד שני יש לנו ימים כאלו שאנחנו "מתלבשים" על פינות שונות וזורקים בהנאה. בגדים- הבגדים שקטנים על הילדים עוברים לאחסון בביתה של אמי. בגדים שברור לי שלא יעברו מהגוזל לקטנה נאספים בשקית לצורך תרומה. אבל אליה וקוץ בה- השקיות הללו נערמות בממ"ד ולוקח לא מעט זמן עד שהן עוברות הלאה. לעיתים , מתוך אקט של יאוש, אני מורידה אותם לחדר הזבל ומניחה לצד הקיר. תמיד יש מי שלוקח. צעצועים- זה הכי פשוט אצלנו. פעם בכמה זמן אוספים את כל הצעצועים שאין בהם שימוש. חלקים שבורים או שטויות- זורקים לפח צעצועים שעדיין במצב סביר- תורמים לגן. בנוסך ישנה מגירת הציורים של הגוזל- כל הציורים שהוא מביא מהגן/ עבודות היצירה. פעם בחודש , בערך, יושבים איתו יחד והוא בוחר כמה שהוא רוצה לשמור- ואת השאר זורקים. כלי מטבח- הנה בדיוק הבוקר (אמרתי זה נושא לוהט..) העברתי לגן שני ספלים וכוס פלסטיק. אתמול זרקנו 2 מחבתות שמצבן היה עגום. קוסמטיקה- זה קל. פשוט לא ממש רלוונטי. אני לא מתאפרת... ניירות- אוי אוי אוי. כשהניירת מאיימת להשתלט על הבית עושים סדר וזורקים. ערכתי כמה קלסרים עם ניירת שלא נזרת (קלסר חשבונות, קלסר חומר רפואי, קלסר ניירת לימודים שלי (תשלומים/ מכתבים מהאוניברסיטה), קלסר תעודות ביטוח + הוראות הפעלהשל מכשירים שונים). עכשיו הקושי הוא באחסון הקלסרים... חומר לימוד- זה כבר באמת בעייה. שני סטודנטים בית אחד זה הרבה חומר לימודי.... כל הקלסרים הישנים שלי מתואר ראשון + שני אצל אמא שלי בבית. לא זורקת. אני משתמשת בהם לעיתים לקורסים שאני מעבירה. אני חושבת שזו אגירה בלתי נשלטת אצלי (כי באמת אין סיכוי שאלמד אי פעם סוציולוגיה, למשל). ספרים- קודם כל ספר לא זורקים. פעם ב....אני מוסרת ספרים שפחות אהבנו לספרייה העירונית. ספרי ילדים "מיותרים" (כאלו חסרי כל איכות, שלפעמים מקבלים מתנה)- לגן... מה יש בערמות? משחקי קופסא. מידי פעם אני מעבירה לגן אבל בסה"כ יש הרבה יותר ממה שצריך וחבל לי לזרוק... אז יש פה משחקים בכל חדר ובכל ארון....

הילהל

New member
אחחח כואב ../images/Emo122.gif

כמה כעס הוצאתי על זה בשבת. לפני שהתחלתי עבודה חדשה לקחתי לי כמה ימים ועשיתי סדר בכל חור בבית. 3 שבועות אח"כ.. הבית נראה כמו אוסף מיותם של הומלס אומלל. בעיה כשאני, בלגניסטית ידועה, נחשבת למסודרת ביותר בחבורתנו העליזה... אני מנסה ללכת בשיטת הפליי-ליידי אז כבר כמה ימים שהכיור מבהיק - נראה אם כהבטחתה אני אצליח לגרום לסדר ולניקיון לאט לאט להתפשט הלאה

הילהל

New member
בבקשה

הליידי הכי מסודרת ביקום. בהתחלה מאוד התנגדתי לרעיונות שלה, עכשיו אני כן מנסה - ולהתחיל מכיור מבהיק, כפקודתה!

התאהבת בכיור שלך?../images/Emo3.gif

הנה שיטה להברקת הכיור - לשים כרית ניקוי פלא ליד הכיור - כל פעם שמסיימים לשטוף כלים - מעבירים אותה על הכיור.. אני להבדיל מפליי לידי - מחפשת לי קיצורי דרך בכל הקשור לניקיון. קונה חומרים שאיתם צריך לעבוד פחות. לא משפשפת אף פעם. את האסלה מנקה יום יום - עם מגבונים לחים ואת הסיפנוחו של האסלה עם אקונומיקה. (לא נחמה, קולה לא מנקה את האסלה למרות כל מה שכתוב)

../images/Emo41.gifנצל"ש שאלת אחסון

לכבוד השינויים המתוכנים בחדרו של הנועמון (בעקבות העברתו למיטת נוער עוד מעט..
), רציתי להתייעץ בנושא אחסון. יש לנו כרגע שידה (מתפרקת) שמכילה יופי את כל הבגדים שהוא לובש בעונה אחת + מצעים ועוד כל מיני. בעקרון אני מאוד אוהבת שידות ומעדיפה אותן על ארונות. השאלה היא כזאת: 1. בהנחה שנקנה שידה חדשה, גדולה יותר, האם זה נוח לאחסן את הבגדים של שני האחים באותה שידה? 2. אם התשובה ל 1 שלילית, איך אפשר להחזיק בגדי פעוטות בצורה נוחה בארון רגיל גדול? (בחדר של נועם יש ארון קיר גדול שמשמש כרגע לאחסון צעצועים ודברים ישנים.) ושאלה נוספת, כמה איומים לדעתכן הסטים לסלון (כונניות+ אחסון מדיה) של איקאה? לא שיש לנו משהו יותר טוב עכשיו, אבל המצב זועק למשהו חדש וגדול, יש לנו המון ספרים, כל מיני חשמלים, צריך מקום לניירת/קלסרים וכו' - ולא ראיתי פתרון אחר בסדר גודל כזה.

שִירָה

New member
גם אני אוהבת מגירות

(האמת, כמה מביש להודות - גם בגלל המראה הקלאסי-רומנטי של חדר ילדים אנגלי וויקטוריאני). הפיתרון הוא לקנות ארון עם מגירות. החלק התחתון של ארון הבגדים שלנו מורכב משש מגירות, והחלק העליון, משלוש דלתות. לא נראה לי שיש סיכוי לאחסן בגדים של שני ילדים בשידה אחת, וגם, ככל שנועם יגדל - ואיתו הבגדים - תוכלי לאחסן אותם בארון רגיל של מדפים ביתר קלות.

שוגי13

New member
יש לאיקאה סלים מאוד נוחים

שמיועדים לחלוקה פנימית בתוך מגירה או מדפים בארון, אנחנו מאוד מרוצים. זו חבילה של שלושה גדלים ואנחנו מאחסנים בהם גרביים ותחתונים.

לבנה123

New member
לנו יש את הכוורת הגדולה מאיקיאה

ואנחנו מרוצים ממנה מאוד. ב"למטה" מיקמנו כמה סלסלות קש בגודל של ה"תא" של הכוורת. זה מאחסן את כל הספרים שבבית (ויש לדעתי למעלה מ-250). ולא יודעת לגבי השידה של נועם - רק מתרגשת לקרוא שאת בהריון!

תודה../images/Emo9.gif ... כוורת "קטן" עלינו

כרגע יש לנו כוורת מימי טרום איקאה (ממש עתיקה) אבל די דומה למה שיש שם והתכולה גולשת לכל הכיוונים, הבלאגן חוגג.

אמיתמי

New member
../images/Emo6.gif שאלת לקראת פסח קלאסית ../images/Emo6.gif

ברח לך?
בשבילי, סלסלות פלסטיק קטנות , בדרך כלל מסדרות הרבה מן הבלגן. אני ובעלי אגרנים, אבל הבית לא קטן כל כך ויש חדר פנוי שהכל מתנקז אליו. פעם בשנה, בערך עכשיו , זורקים דברים שלא צריך.

למעלה