בעיית ניקוד

היודעת10

New member
בעיית ניקוד

אני משתמש די הרבה בניקוד של וורד.
כאשר עברתי לחלונות 10 (נשארתי עם אופיס 2007), הופיעה בעייה בניקוד וו חולם. הנקודה שמעל האות ו מוסטת ימינה כמעט בכל הפונטים כאילו שהיא חולם חסר שמופיע מעל האות הקודמת (כמו בתמונה).
מישהו נתקל/יודע לפתור את זה
תודה מראש

התופעה קיימת גם בגרסאות אחרות של אופיס

אינני מכיר דרך "לסדר" את זה.
זה בולט במיוחד בגופן אריאל
זה "סביר" ב-David
זה כמעט שלא מורגש ב-Calibri, ולכן אני משתמש ככל שאפשר.

ועוד משהו, שלא קשור לאופיס

בכמה מקרים מצאת את עצמך נדרשת לנקד בחולם את האות וו?
קריאה היא תמיד תלויית הקשר, ואפילו מילה כמו 'דוד', שניתן לקרוא אותה כשהוו מנוקדת בחולם או בשורק, כשקוראים אותה במשפט הסיכוי לטעות הוא קטן (אלא אם מדובר בניקוד מלא של שירים אוספרי ילדים).
ככלל, בצרכים שלי (אקדמיים בעיקרם) אינני מוצא סיבה להשתמש בחולם מעל וו. אני מרבה לנקד את הוו בשורוק לפני אותיות בומף, ואיתו (עם השורוק) אין בעיה מהסוג שתיארת.

היודעת10

New member
חולם עקום

ובכן - כאשר צריך לכתוב טקסט לילדים בראשית הקריאה החולם נחוץ, ומאוד לא נוח לשנות את הפונט רק כדי להסיט מעט בחזרה את הנקודה שמעל האות וו.

השאלה היא אם הבאג הזה ילווה אותנו מעכשו ועד לגרסת החלונות הבאה (בגרסאות הקודמות לא היתה בעיה) או שאולי יש למישהו רעיון/פתרון?

ziv98

Member
מה התוצר הסופי ?

אם את רוצה קובץ - אין לי פיתרון.

אם התוצר הוא דף מודפס, ניתן לקחת פונט ולשנות אותו בתוכנות מתאימות (font editor) חלקן חינמיות.
לוקחים פונט קיים, מעתיקים אותו, משנים "קצת" ושומרים.
לפונט יש זכויות יוצרים, ומחייב שיהיה קיים אצל מי שמקבל את המסמך, כך שאם התוצר אינו דף מודפס - הפיתרון די לא יעיל.
צירפתי צילום מסך איך נראית תוכנה כזאת (http://fontforge.github.io/en-US/) ואיך נראה arial מתוקן (במקור החולם נמצא על הקו האנכי, הזזתי אותו "קצת" הצידה).

מיכאל אבידן

Member
מנהל
האם סימון האפשרות הממורקרת . . .

לא שומר את הגופן כ'מוטבע' בתוך/יחד עם המסמך

מיכאל אבידן

Member
מנהל
"טוב מאוד, זרובבל, טוב מאד"
. . .

&nbsp
אז שיסמן בכל מסמך בנפרד ואם הוא עובד על הרבה מסמכים כאלו שינסה 'להטביע' ב- NORMAL.DOTM.
&nbsp

למעלה