בעייה עם כבל של מסך 19"MAG

לוריי

New member
בעייה עם כבל של מסך 19"MAG

היה לי מסך 19" של מאג לא LCD עוד מהישנים. עכשיו הכבל שלא ניתן להפרדה מהמסך נהרס. בקצה (פלסטיק כחול עם שני ברגים בצדדים) שלו שמתחבר למחשב יש כמה פינים ואחד מהם נפל. אתמול קפצתי לאופיס דיפו ולבדוק מה עושים והוא אמר שקונים מסך חדש שאין מה לעשות יש בקושי מעבדה אחת בת"א שמטפלת בזה כי מאד מסוכן לפתוח מסך. יש לכם מושג אם זה נכון? אם לא הבנתם אשמח להסביר שוב. אז מה עושים? תודה.

תשובות

כל מעבדת אלקטרוניקה יכולה לעשות לך את זה זה בסך הכל להחליף כבל (מולחם בתוך המסך אל הכרטיס אלקטרוני שלו) לגבי פתיחת המסך אני לא יודע על איזה סיכון כרוך בזה מעולם לא שמעתי על סיכון בפתיחת מסך מחשב (אז מה? לא מתקנים זורקים כל הזמן לפח?) נסי לברר במעבדות אלקטרוניקה באיזור שלך בהצלחה

d70

Well-known member
...... שאלת משהו שמוכר מסכים מה לעשות עם המסך הדפוק -לאיזה תשובה בדיוק ציפית שהוא יענה? הרי הוא צריך למכור מסכים - לא? זה נכון שהתעסקות עם מסכים היא בעייתית בגלל שצריך לדעת איך לפרוק את המתח הגבוהה שקיים במסך (גם לאחר ניתוקו מהחשמל). אבל במעבדה שמתעסקת עם זה אמורים לדעת מה לעשות,אגב ניתן גם לחתוך ולהרכיב תקע חדש מבלי לפתוח את המסך כלל...

Bulzeye

New member
נכון שהוא שאל במקום שמוכרים בו מסך

אז מן הסתם שיציעו לו לקנות חדש... אבל מצד שני זה נכון - על מנת לפתוח את המסך הוא ייתן אותו למעבדת אלקטרוניקה מתאימה - ושם יהיה עליו לשלם לא מעט (קחו בחשבון שכשאני ביררתי פעם כמה עולה הקונקטור הזה - 18 דולר בחו"ל, אז בארץ זה יהיה יקר בהרבה)... ולשלם על התיקון עצמו... כל זה יסתכם לדעתי במינימום 200 - 300 שקל. וזה אם הוא יימצא מעבדה שתרצה להתעסק עם זה... לחתוך את הכבל באמצע ולחבר קונקטור חדש זה בעייתי כי אתה צריך לחבר לפי הפינים במדוייק - בעייתי לדעת איזו מהחוטים מתחבר לאיזה פין - זה לא שהם ממוספרים או משהו. בלוח שבתוך המסך ניתן לראות איזה חוט מתחבר לאיזה חיבור בלוח - ולפי זה לחבר לקונקטור.

D70

אתה צודק בהחלט אני לרגע שכחתי שהיא שאלה מישהו שינסה למכור לה מסך חדש חחח לגבי החלפת הכבל מבלי לפתוח את המסך זה קצת בעייתי זה יהיה כזה... לא מקצועי ואני חושב שגם לא בטיחותי. אחרי הכל בכבל הזה עובר זרם... אני לא זוכר אם זה מעל ל12V אבל עובר זרם יצא לי להתחשמל מזה כבר... לכן כדאי לפנות למעבדת אלקטרוניקה או חנות מחשבים שמתעסקת בתיקוני מסכים. בהצלחה

למעלה