בעיות עם לימודים

לימר1

New member
בעיות עם לימודים

שלום רב, יש לנו בעיה ממש חמורה עם הבן. הבן שלנו לומד בכיתה י"א והוא לא אוהב את הבית ספר שהוא לומד בו . הוא עושה את כל המעמצים על מנת להכשל למרות שהוא מוכשר מאד. הוא לא מגיע ללימודים וצובר לו פערים. הוא מסרב שנעזור לו עם שיחות עם איש מקצוע ולא רוצה לשמוע לעצות שלנו. בית הספר לא מסכימים להעדרויות שלו ואותו זה לא מעניין. זה עניין של זמן עד אשר הם יוציאו אותו מהמערכת ויש להם את האפשרות לעשות זאת כי זאת מסגרת פרטית. אנחנו כמעט בסוף השנה ומסבירים לו שרק יעשה מאמץ לסיים אותה בשלום ושהוא עושה טעות. אין עם מי לדבר. נמעס לנו עם כל זה כי זה הופך לנו את הבית. אשמח לשמוע.
 

פלגיה

New member
נשמע מאוד קשה

והאמת שיש הרבה נערים עם תחושה דומה, ולכל אחד פיתרון שונה. עיקר החשיבה צריכה להיות שאלה החיים שלו, הלימודים שלו, מי שיועף מבית הספר זה הוא (ולא אתם), ושיש טעויות שחייבים לטעות אותם לפני שמגיעים לדרך הישר. ברגע שמבינים את זה, יורד מכם (וממנו) חלק ניכר מהלחץ, ואפשר להתפנות לשיחה נעימה. מה הוא חושב על המצב? איזה פיתרון הוא מציע? הוא רוצה לעבור בית ספר? לאיזה?
 

לימר1

New member
בעיות עם בית הספר

תודה על התגובה. אנחנו כל הזמן מסבירים - אבל אפילו שהילד מאד מוכשר הוא לא רוצה להשקיע ולא רוצה להיות במסגרת הזאת. הוא רוצה לעבור לבית ספר אחר שרוב החברים שלו לומדים שם. אם הוא נכשל בית הספר לא יקבל אותו עם נכשלים. הלימודים גם אינם מקבילים - זאת כיתה גבוהה כבר. אם הוא פורש עכשיו הוא מפסיד הכל ויש לו רק כמה נקודות בבגרויות. המצב באמת מאד קשה והוא בורח מכל אחריות.
 

פלגיה

New member
זה דבר שאפשר להסביר

רוצה לעבור? תתאמץ בשביל המעבר, ובין השאר תדאג שלא יהיו לך שליליים בתעודה. זו עדיין אחריות שלו, ולא שלכם.
 
למעלה